Hotele w Opolu
 • 1 Noc

Hotele w Opolu

Opole otrzymało prawa miejskie około 1400 roku. Znajduje się ono w południowo - zachodniej Polsce w województwie opolskim, którego jest stolicą. Opole jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Do miasta można dostać się drogą lądową. Kursują tam zarówno pociągi, jak i autobusy. Ponadto do stolicy województwa opolskiego prowadzą dobrej jakości drogi, w związku z czym bez problemu dojedzie się do niej samochodem.

Hotel Opole

Do głównych atrakcji Opola należą m.in. Wyspa Bolko, która zwana jest zielonymi płucami Opola. Znajdują się tam liczne ścieżki rowerowe, a także piesze ścieżki zdrowia i Ogród Zoologiczny. To wspaniałe miejsce, które daje możliwość w pełni obcować z naturą. Muzeum Wsi Opolskiej to skansen, który gromadzi ponad 50 zabytkowych obiektów przeniesionych z różnych regionów Opolszczyzny. Najstarsze z nich pochodzą z XVII wieku. Wieża Piastowska, która stanowi pozostałość po zamku książęcym. Rynek i zabudowa Starego Miasta, które stylem nawiązują do epoki Baroku oraz Muzeum Śląska Opolskiego, które gromadzi eksponaty z zakresu archeologii i historii miasta. Jeśli szukasz hotelu w Opolu, sprawdź koniecznie obiekty Best Western.

Ikona walizkiDowiedz się więcej o Opole

Powiązane artykuły z Opolem:

Weekend Nad Odrą Z Hotelami Best Western
Długi weekend w Polsce? Hotele Best Western podpowiadają, gdzie wybrać się na zwiedzanie samochodem. Jedną z ciekawych inspiracji może być wyprawa wzdłuż odcinka drugiej po Wiśle najdłuższej rzeki Polski – Odry. W ramach weekendowego zwiedzania zainspirowanego przez sieć Best Western można odwiedzić trzy wyjątkowe miejsca, których prawa miejskie sięgają XIII wieku – Opole, Brzeg i Wrocław.

Opole - Najbardziej Rozśpiewane Miasto W Polsce
Weekend spędzony spokojnie, bez tłumów turystów, spacery pośród zieleni, na zwiedzaniu zabytków, bez konieczności stania w długich kolejkach i przystępne ceny. Brzmi zachęcająco? Na tym jednak nie kończy się długa lista atrakcji oferowanych przez Opole.

Nowoczesny Świat Podroży Biznesowych
Świat biznesu nieustannie się zmienia, a wraz z nim zmienia się rzeczywistość podróży biznesowych. Czym więc cechuje się nowoczesny „Business Traveler” ? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Opolski Festiwal Piosenki
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to wydarzenie, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Ta kultowa impreza na stałe wpisała się w kalendarz polskiego życia artystycznego i muzycznego, a Amfiteatr 1000-lecia był świadkiem narodzin niejednej gwiazdy.

Jak Podróżować Taniej, Nie Rezygnując Z Wysokiego Standardu?
Nie musisz rozbijać banku, aby podróżować w wysokim standardzie. Przestrzegaj poniższych zasad, a oszczędzić trochę pieniędzy, nie musząc jednocześnie rezygnować z przeżywania wyjątkowych chwil.

Jak Się Spakować Do Krajów O Różnych Klimatach?
Podróżując służbowo lub prywatnie do krajów położonych w różnych strefach klimatycznych, musimy zadbać oto, aby w naszej walizce znalazły się rzeczy na każdą pogodę. Jest to niezwykle trudne, szczególnie wtedy gdy możemy wziąć ze sobą tylko jedną walizkę. W tym artykule znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie.

Jak Pozostać Pełnym Energii W Podróży?
Niezależnie od tego, czy korzystasz z pociągu, samolotu, czy samochodu, podróżowanie może okazać się dla Ciebie prawdziwym pożeraczem energii. Jak sprawić, aby podróże nie były takie nużące? Oto krótka lista 5 porad.


Ikona mapy z pinem lokalizacjiAtrakcje Opole
 • Katedra Świętego Krzyża
 • Kościół Świętej Trójcy z kaplicą piastowską- mauzoleum Piastów Śląskich
 • Rynek Starego Miasta
 • ul. Krakowska
 • fontanna z pomnikiem opolskiej Ceres z 1907 r. na Placu Daszyńskiego
 • Plac Wolności
 • Pomnik Bojownikom o Wolność Śląska Opolskiego z 1970
 • zabudowa Starego Miasta
 • Most Groszowy (tzw. Zielony)
 • Ogród zoologiczny – gdzie można podziwiać jedyne w Polsce uchatki kalifornijskie i jeden z dwóch ogrodów polskich, gdzie są eksponowane goryle
 • Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki
 • Wieża Piastowska
 • Amfiteatr Opolski
 • Opolska Wenecja

Hotele w Opolu

Filtr

Best Western

0.5 Mile / 0.8 km

pl

Menu

 Polski
Menu