Tajemnice opactwa, raj dla smakoczy i aktywności dla poszukiwaczy wrażeń - weekend w Best Western Plus Podklasztorze

Weekendowy wypad dla smakoszy, poszukiwanie aktywnych form spędzania czasu, a może weekend z rodziną? Best Western podpowiada jak spędzić czas w średniowiecznym opactwie zarówno tym poszukującym kojącego relaksu, jak i tym, którzy są fanami pełnych emocji aktywności.  Jak się bowiem okazuje, hotel ulokowany w historycznych murach może być doskonałą bazą wypadową dla wszystkich.

Tajemnice opactwa, raj dla smakoczy i aktywności dla poszukiwaczy wrażeń - weekend w Best Western Plus Podklasztorze

Duch historii w cysterskim kompleksie

Best Western Plus Hotel Podklasztorze położony jest w malowniczym, XII-wiecznym kompleksie Cystersów. Nic więc dziwnego, że stanowi idealne miejsce dla pasjonatów historii, niebanalnej architektury oraz wędrówek śladami minionych wieków. Opactwo Cystersów w Sulejowie to nie tylko sam hotel, ulokowany w klasztornym kompleksie, lecz również szereg innych budynków. Co zrobić, by jak najpełniej poczuć ducha historii? Z pewnością warto zobaczyć wzniesiony na przełomie XVI i XVII w. Arsenał, w którego mury wkomponowano tablicę upamiętniającą przejście przez Sulejów armii króla Władysława Jagiełły, a na zwiedzanie wybrać się z kustoszem muzeum.

Weekend dla rodziny z maluchem w otoczeniu zalewu sulejeowskiego

Malownicze otoczenie Zalewu Sulejowskiego stanowi idealne miejsce na rodzinny wypad, a dla tych, którzy decydują się na podróż z małymi dziećmi, Best Western Plus Hotel Podklasztorze przygotował szereg udogodnień. Na co mogą liczyć rodzice, którzy uprzedzą wcześniej obsługę hotelową, że przyjadą z maluchem? Dzieci do czwartego roku życia goszczą w hotelu bez dodatkowych opłat, a na rodziców i ich pociechy po zgłoszeniu czekać będą m. in. łóżeczko wyposażone w kołderkę, pościel, poduszeczkę i dodatkowy koc, przewijak czy podgrzewacz do butelek. Dokładając starań, aby rodzinny weekend z maluchem był jak najprzyjemniejszy i bezstresowy, hotel udostępnia także wanienkę do kąpieli, nakładkę na sedes, matę antypoślizgową czy podest łazienkowy. Rodzicom pozostaje tylko zabrać ulubione rzeczy malucha i cieszyć się spacerami w okolicznych lasach oraz nad Zalewem.

Dla poszukiwaczy wrażeń spływy kajakowe i skoki spadachronowe

Weekend w Best Western Plus Hotel Podklasztorze to jednak nie tylko okazja do relaksu w malowniczym otoczeniu. To również dobra opcja dla tych, którzy pragną odpoczywać aktywnie lub poszukiwać zajęć dostarczających adrenaliny. Poza dostępnymi w okolicy Sulejowa spływami kajakowymi czy szlakami rowerowymi, fani wrażeń mogą także zdecydować się na skorzystanie z usług jednej z pierwszych w Polsce szkół skoków spadochronowych. W ramach swoich usług, PeTe Skydive Strefa i Szkoła Spadochronowa proponuje m. in. skoki w tandemie.

Best Western Plus Hotel Podklasztorze Hotele w Sulejowie Travel Card

Biesiady cysterskie i nie tylko

Sulejów nie rozczaruje także fanów smacznego jedzenia. Na smakoszy czekają organizowane przez hotel biesiady cysterskie, w trakcie których goście będą mogli skosztować lokalnych specjałów przygotowanych w oparciu o klasztorne receptury i spróbować ucztowania w stylu dawnych mnichów zamieszkujących mury opactwa. W hotelu wyjątkowo smakują nawet zwykłe posiłki. Best Western Plus Hotel Podklasztorze zadbał bowiem o urozmaicenia w postaci m. in.  własnego wypieku chleba według cysterskiego przepisu, przygotowanych w oparciu o tradycyjne receptury ciast z pieca, wędzonych na miejscu wędliny czy aromatycznych ziół z klasztornych ogrodów.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Odkryj Ukryte Oblicze Śląska
    Katowice – miasto zlokalizowane w samym sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego – będzie świetnym miejscem wypadowym do odkrywania zaskakujących atrakcji Śląska. Wiele z nich, jak zabytkowa kopalnia srebra czy tradycyjna gorzelnia, jest nierozerwalnie związanych z historią regionu, inne dodają miastu nowoczesnego ducha.
  • Poznań, Targowa Stolica Polski
    Niezależnie od tego, czy w centrum naszych zainteresowań jest moda, motoryzacja czy lotnictwo, w Poznaniu z pewnością znajdziemy wydarzenie, które przykuje naszą uwagę. To właśnie w sercu Wielkopolski znajdują się bowiem Międzynarodowe Targi Poznańskie: najstarsze i największe targi w Polsce, które każdego roku gromadzą tysiące osób – odwiedzających i wystawców z całego świata.

Popularne artykuły

 
 
 

Menu

 Polski
Menu