Ciekawe miejsca na turystycznej mapie warszawskiej Pragi i okolic

17 maj 2019

Wiosna w Warszawie trwa w najlepsze i choć w tym roku pogoda jest bardziej kapryśna niż w poprzednim – jest pewne, że za oknem będzie robić się już tylko cieplej. Właśnie dlatego, jeśli planujesz wiosenny lub letni weekend w stolicy, już teraz warto przygotować się na wyższe temperatury i zaplanować swój pobyt. W tym sezonie, zachęcamy do poznania atrakcji, które niekoniecznie znajdują się w ścisłym centrum Warszawy. Odkryj ciekawe miejsca na turystycznej mapie warszawskiej Pragi i okolic.

Ciekawe miejsca na turystycznej mapie warszawskiej Pragi i okolic

ZOO w Warszawie

Nie lubisz atmosfery dusznych galerii i muzeów? Wolisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Odwiedź Ogród Zoologiczny w Warszawie, który przyciąga turystów i mieszkańców Warszawy już od ponad 90 lat. To świetne miejsce na spacer z rodziną, a jednocześnie wspaniała atrakcja dla dzieci. W warszawskim ZOO znajduje się ponad 12 000 zwierząt reprezentujących około 500 gatunków, w tym słonie. Słoniarnia mierzy aż 6000m2 i jest uważana za jedną z najnowocześniejszych w Europie. Dużą atrakcją dla turystów jest Pawilon Małp Człekokształtnych, w którym mieszkają trzy urocze szympansice: Lizy, Mandy i Lucy. ZOO w Warszawie liczy aż 39ha. Właśnie dlatego, warto na tą atrakcję przeznaczyć cały dzień. Spacer po warszawskim ZOO z pewnością umilą pyszne lody lub wata cukrowa. Do warszawskiego ZOO dojedziesz tramwajem w półgodziny z Best Western Hotel Felix przy ul. Omulewskiej.

Centrum Nauki Kopernik

Jeśli masz ochotę na bardziej edukacyjną rozrywkę, wybierz się do najfajniejszego ośrodka nauki w Polsce – Centrum Nauki Kopernik. Choć miejsce to mieści się poza obszarem warszawskiej Pragi, dojazd do niego nie sprawi Ci żadnych problemów. Dotrzesz tam w półgodziny autobusem z okolic Best Western Hotel Felix przy ul. Omulewskiej. Centrum Nauki Kopernik to pierwsze w Polsce duże eksploratorium, w którym zwiedzający, dzięki interaktywnym wystawom, mogą w przestępny, a zarazem w praktyczny sposób poznawać prawidła fizyki, chemii, natury ludzkiej percepcji i nie tylko. W Centrum Nauki Kopernik znajduje się też planetarium. Po wizycie w Centrum Nauki Kopernik warto znaleźć czas na spacer odnowionymi Bulwarami Wiślanymi.

Spędź miły wieczór na ul. Francuskiej

Ul. Francuska to najpopularniejsza ulica na warszawskiej Pradze. Rozpoczyna się przy placu Przymierza, a kończy na rondzie Waszyngtona. Swoją popularność wśród turystów i warszawiaków zawdzięcza przede stojącym wzdłuż niej domom mieszkalnym z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wiele z nich zostało przerobionych na lokale usługowe: bary i restauracje, w którym można dobrze zjeść. O tak! Ulica Francuska to przede wszystkim mix smaków z całego świata. Można zjeść tutaj dobrą kuchnie włoską, amerykańską, meksykańską, hinduską, a także spróbować ponoć najlepszego kebaba w stolicy. To świetne miejsce dla turystów, którzy chcą odpocząć przy szklance piwa lub lampce wina po całym dniu zwiedzania. Do ulicy francuskiej dojedziesz tramwajem w 22 minuty z Best Western Hotel Felix przy ul. Omulewskiej.

Best Western Hotel Felix Hotele w Warszawie Travel Card

Plaża Praska - Panorama Starego Miasta nad Wisłą

Wiosną i latem każdy spragniony jest jednego – słońca, plaży, rozrywki i pięknych widoków. To wszystko, turyści mogą odnaleźć na plaży Praskiej, z której rozciąga się wspaniały widok na panoramę Starego Miasta. Warto tu przyjść przed zachodem słońca. To idealne miejsce na rozpalenie grilla z przyjaciółmi, a także na dobrą zabawę. Na plaży Praskiej działa klub, w którym odbywają się imprezy latynoskie, na których królują tańce południowoamerykańskie. Do Plaży Praskiej dotrzesz w 30 minut tramwajem z Best Western Hotel Felix przy ul. Omulewskiej. Zarezerwuj nocleg w Best Western Hotel Felix I poznaj piękno warszawskiej Pragi.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Piotrków Trybunalski. Miasto, Które Łączy Zamki, Żeglarstwo I Piwo.
    Niespełna 20 lat temu Robin Williams wraz z reżyserem Kossovitzem przyjechał do Piotrkowa Trybunalskiego nakręcić film „Jakub Kłamca”. Aktor po przyjściu na plan zdjęciowy był przekonany, iż otaczająca go sceneria to dzieło ekipy filmowej.
  • Zwiedzanie Okolic Krakowa Śladami Jana Pawła II
    Jak mawiał sam Karol Wojtyła - "Mój Kraków, miasto mojego życia, miasto naszych dziejów...". Jednak nie tylko dawna stolica Polski związana jest z osobą papieża, ale także wiele miast w jej okolicy – m.in. Wadowice, Łagiewniki i Kalwaria Zebrzydowska. Zwiedzanie tych miejsc to podróż śladami Jana Pawła II.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu