Tor wyścigów konnych Służewiec - poczuj niezwykłe emocje i dreszczyk adrenaliny

Ekscytacja, adrenalina i niezwykłe rekordy - to codzienność Toru Wyścigów Konnych Służewiec, jednego z najbardziej rozpoznawalnych tego typu obiektów w Polsce. Czerwona kula wznosząca się w górę podczas rozpoczęcia biegu, zdrobniale nazywana bombą, dla wielu stanowi symbol sięgających zenitu emocji i niezwykłego widowiska.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Historia Toru Wyścigów Konnych Służewiec

Dziś hasło „Warszawa Służewiec wyścigi” jest dla wielu osób naturalnym połączeniem. Początki wyścigów konnych na Służewcu sięgają jednak lat 20. XX wieku, kiedy Towarzystwo Zachęty do Hodowli Koni w Polsce podjęło kroki zmierzające do zakupu terenu obejmującego około 150 hektarów. Po ponad dekadzie prac nad projektem obiektu oraz jego realizacją, 3 czerwca 1939 roku na jego terenie odbyła się pierwsza gonitwa. Pierwsze wyścigi konne na Służewcu wygrał Stefan Michalczyk dosiadający ogiera Felsztyna. Od tej pory przez Tor Wyścigów Konnych Służewiec przebiegły tysiące imponujących, bijących rekordy, wierzchowców.

Bardziej osiągalne, niż myślisz

To właśnie rekordy sprawiają, że wyścigi konne Służewiec wzbudzają wśród obserwujących je bywalców niespotykane emocje. Choć jeździectwo i gonitwy uważane są przez wielu za sporty elitarne, wstęp na warszawskie wyścigi nie jest ograniczony jedynie dla osób, które skłonne są przeznaczyć na karnet kilkaset złotych. Cena jednorazowej wejściówki na teren rozpoczyna się już od kilku złotych. Wstęp na wyścigi konne na Służewcu jest zatem bardziej przystępny, niż może się zdawać. Dodatkowo, podróżujący spoza Warszawy nie muszą martwić się o noclegi. W bezpośrednim sąsiedztwie toru, przy ul. Galopu, znajduje się Best Western Hotel Poleczki. Dla tych, którzy podczas sezonu poza gonitwami chcą także obejrzeć miasto i rozważają noclegi w innej części Warszawy, dobrym wyborem mogą być także Best Western Hotel Felix oraz Best Western Hotel Portos.

Nie tylko gonitwy konne

Warszawski Tor Służewiec, poza wspaniałą historią gonitw oraz związanych z nimi emocji, to nie tylko jeździectwo. To również szereg wydarzeń muzycznych, jak chociażby jeden z najbardziej popularnych festiwali w Polsce - Orange Warsaw Festival, podczas którego co roku występują największe gwiazdy sceny krajowej oraz zagranicznej. Na terenie warszawskich wyścigów odbyły się także koncerty światowych sław, jak chociażby U2, The Rolling Stones, Depeche Mode czy Duran Duran, podczas których Warszawa Służewiec rozbrzmiewała najbardziej popularnymi utworami ostatnich dekad.

Sprawdź więcej wydarzeń kulturalnych w naszym poradniku podróżnika:

Menu

 Polski
Menu