Hotele w Krakowie
MOD_SEARCH_HOTELS_COLLAPSE
 • 1 Noc

Hotele w Krakowie

Kraków to miasto o tysiącletniej historii, dawna siedziba królów polskich i stolica kraju, a dzisiaj jedna z ważniejszych europejskich metropolii. Krakowskie Stare Miasto jest wyjątkową skarbnicą dzieł sztuki, pamiątek historycznych i zabytków, które reprezentują niemal wszystkie style architektoniczne – od średniowiecza po czasy współczesne.

Ikona walizkiDowiedz się więcej o Kraków

Rynek Główny od setek lat jest sercem miasta − największy plac miejski średniowiecznej Europy, zachowany w niezmienionym kształcie od 1257 roku i wpisany na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1978. Z wieży bazyliki Mariackiej od 600 lat co godzinę na cztery strony świata grany jest hejnał. Natomiast stojące pośrodku rynku Sukiennice – średniowieczna hala targowa – są jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich zabytków.

Hotel Kraków

Kraków szczyci się również drugą w Europie Środkowej, po uniwersytecie w Pradze, najstarszą uczelnią wyższą – Uniwersytetem Jagiellońskim . Z kolei wzgórze wawelskie, zamieszkane od czasów paleolitu, od połowy XI w. było rezydencją polskich władców i ośrodkiem religijnym. Obecnie Zamek Królewski na Wawelu pełni funkcje muzealne, w których m.in. można zobaczyć zabytki sztuki renesansu; zachwyt wzbudza arkadowy dziedziniec − perła szesnastowiecznej architektury.

Poza Starym Miastem niezmiennie intryguje Kazimierz − miejsce wielowiekowego współistnienia dwóch kultur – chrześcijańskiej i żydowskiej. Wypełniony zabytkami judaizmu o międzynarodowym znaczeniu, jest również rejonem tętniącym życiem − odbywają się tu targi staroci i dzieł sztuki, a w nastrojowych knajpkach, restauracjach i pubach pobrzmiewa muzyka na żywo. Kładka o. Bernatka połączyła Kazimierz z Podgórzem − dzielnicą przez lata zapomnianą, a teraz modną, choć nadal spokojną i klimatyczną. Monumentalnością i niezwykłą symetrią zaskakuje Nowa Huta − najciekawsza i najpełniejsza realizacja zamierzeń architektów epoki socrealizmu.

hotel kraków

Kraków to również miasto intensywnego życia kulturalnego; w 2000 r. pełniło funkcję Europejskiej Stolicy Kultury. Rocznie odbywa się tutaj blisko 100 festiwali i innych wydarzeń, niejednokrotnie rangi światowej, takich choćby, jak Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Festiwal Kultury Żydowskiej czy Festiwal Muzyki Filmowej. To także miasto nowoczesnych muzeów, w których zwiedzający mogą interaktywnie poznawać historię.

Bez wątpienia Kraków urzeka niepowtarzalną atmosferą − chwilami leniwą, chwilami pełną wydarzeń, ale zawsze wyjątkową i inspirującą.

Dostępne hotele w Warszawie


Ikona mapy z pinem lokalizacjiAtrakcje Kraków

 • Rynek Główny
 • Stare Miasto
 • Bazylika Mariacka
 • Katedra Wawelska
 • Zamek Królewski na Wawelu
 • Kościół świętego Piotra
 • Ulica Floriańska
 • Kazimierz
 • Kopalnia Soli w Wieliczce
 • Oświęcim

Best Western Kraków

Filtr
 Filtr
FiltrBest Western

3.2 Mile / 5.1 km

pl

PLN

192.60

Wybierz hotel

Best Western Plus

2.9 Mile / 4.7 km

pl

PLN

334.00

Wybierz hotel

Best Western

5.0 Mile / 8.1 km

pl

PLN

209.00

Wybierz hotel

Best Western Premier

4.8 Mile / 7.8 km

pl

PLN

224.10

Wybierz hotel

Best Western

45.7 Mile / 73.5 km

pl

PLN

391.50

Wybierz hotel

Menu

 Polski
Menu