Hotele w Białymstoku
 • 1 Noc

Hotele w Białymstoku

Białystok to największe pod względem ludności miasto w województwie podlaskim. Aglomeracja białostocka obejmuje ponad 300 tysięcy mieszkańców. Miasto położone jest na Nizinie Podlaskiej, nad rzeką Białą. Przyjmuje się, że Białystok powstał między rokiem 1440 a 1444, gdy przybyli osadnicy z ziemi koleńskiej. Turystów do miasta przyciąga wiele atrakcji m.in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, liczne kościoły, cerkwie i klasztory. Przez Białystok przechodzi 5 ważnych szlaków turystycznych: Szlak Dziedzictwa Żydowskiego, Szlak esperanto i wielu kultur w Białymstoku, Szlak architektury PRL, Szlak śladami błogosławionego księdza Michała Sopoćki oraz Szlak kulinarny. Miasto posiada również rozbudowaną bazę hotelową.

Hotel Białystok

Do Białegostoku najłatwiej trafić podróżując samochodem (droga europejska E67, droga krajowa 8, 19, 65 oraz doga wojewódzka 676), pociągiem (linia kolejowa Rail Baltica oraz bezpośrednie połączenia z Warszawą, Olsztynem, Krakowem, Gdańskiem, Katowicami, Wrocławiem, Bielskiem-Białą oraz Jelenią Górą). Jeśli szukasz hotelu w Białymstoku, sprawdź koniecznie obiekty Best Western.

Ikona walizkiDowiedz się więcej o Białystok

Powiązane artykuły z Białymstokiem:

Up To Date Festival 2019. Muzyczna Uczta W Białymstoku Już We Wrześniu.
Między 5, a 8 września 2019 w Białymstoku odbędzie się Up To Date Festival. Wydarzenie przyciąga ok. 8 000 gości i organizowane jest co roku. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w różnych miejscach na terenie miasta – m.in. na Stadionie Miejskim, w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a także na terenie Pałacu Branickich.

Odpocznij Na Podlasiu I Odkryj Przepiękne Okolice Białegostoku
Województwo podlaskie jest jednym ciekawszych, pod względem turystycznym, rejonów Polski. Wspaniała przyroda łączy się tu z interesującą architekturą i historią. Poniżej zamieszczamy rady przydatne podczas planowania odpoczynku na Podlasiu i odkrywaniu przepięknych okolic Białegostoku.

5 Miejsc, Które Warto Zobaczyć Będąc Na Podlasiu
Podlasie przez wielu jest uważane za jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Znajdują się tam zarówno zachwycające parki narodowe i krajobrazowe, jak i urokliwe miasteczka oraz wsie z drewnianymi chatkami i kolorowymi cerkwiami.

Sztuka Na Leżaku, Czyli Letni Teatr Plenerowy
Mimo że sezon wakacyjny nie rozpieszcza koneserów sztuki liczbą spektakli i premier, to lato w mieście potrafi dostarczyć ogrom wrażeń artystycznych. We wszystkich większych miastach, takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków czy Gdańsk, kultura triumfuje podczas plenerowych festiwali teatralnych.

5 Wskazówek Dla Podróżujących Seniorów
W sezonie turystycznym, seniorzy podróżują równie intensywnie, co wszyscy inni. Jeśli jesteś seniorem i kochasz podróże, poniższe porady na pewno Ci się przydadzą i chętnie będziesz z nich korzystać.

Białystok - Perła Północno-Wschodniej Polski
Białystok, stolica i równocześnie największe miasto północno-wschodniej Polski, założył w 1320 roku książę litewski Giedymin. To wyjątkowe miasto jest miejscem, gdzie zachód spotyka się ze wschodem, oraz łączą się różnorodne tradycje kulturowe, ponieważ od wieków przedstawiciele różnych wyznań i narodowości mieszkają razem na tych ziemiach.

Jak Pozostać Pełnym Energii W Podróży?
Niezależnie od tego, czy korzystasz z pociągu, samolotu, czy samochodu, podróżowanie może okazać się dla Ciebie prawdziwym pożeraczem energii. Jak sprawić, aby podróże nie były takie nużące? Oto krótka lista 5 porad.


Ikona mapy z pinem lokalizacjiAtrakcje Białystok
 • Pałac Branickich
 • Zespół pałacowo-ogrodowy Branickich
 • Cerkiew św. Marii Magdaleny
 • Ratusz
 • Pałacyk gościnny Branickich
 • Loża masońska
 • Dawna zbrojownia Cekhauz
 • Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy
 • Domek Napoleona
 • Pałac Lubomirskich
 • Synagoga Piaskower
 • Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
 • Białostocki Teatr Lalek
 • Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki
 • Białowieski Park Narodowy

 

Hotele w Białymstoku

Filtr
 Filtr
Filtr


Naciśnij

Hotel Cristal

Bialystok

0.4 Mile / 0.6 km

306.00

PLN

Zobacz pokoje

Naciśnij

ul. Lipowa 3
Białystok, 15-424 Polska pl

4.712/5
886  Opinie Verified
Polecane Udogodnienia

Menu

 Polski
Menu