5 wskazówek dla podróżujących seniorów

W sezonie turystycznym, seniorzy podróżują równie intensywnie, co wszyscy inni. Jeśli jesteś seniorem i kochasz podróże, poniższe porady na pewno Ci się przydadzą i chętnie będziesz z nich korzystać.

5 Wskazówek Dla Podróżujących Seniorów

Ruszaj się! To zdrowe!

Zamiast siedzieć na lotnisku i liczyć sekundy do abordażu, wykonaj kilka prostych ćwiczeń.. Pozostawanie bezwładnym przez dłuższy czas nie działa dobrze na Twoje ciało. Możesz także iść na spacer halą lotniska. Wiele lotnisk na świecie oferuje także miejsca, w których można uprawiać fitness. Pamiętaj, że ruch nóg zwiększa przepływ krwi, chodzenie zmniejsza ryzyko zawałów serca, a ćwiczenia wytwarzają endorfiny, które podnoszą nastrój.

Uważaj na paszport!

Zagubiony paszport powoduje różnego rodzaju problemy. Może on np.: zostać wykorzystany do kradzieży tożsamości. Jeśli Twój paszport zaginie, podejmij natychmiastowe działanie.

  • Zgłoś ten fakt lokalnej Policji.

  • Zadzwoń pod numer interwencyjny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w danym kraju i zgłoś zagubienie paszportu. Tego samego dnia lub kilka dni później dostaniesz tzw. paszport tymczasowy, który jest ważny nie dłużej niż 2 tygodnie.

Uważaj na sztuczki linii lotniczych przy zakupie biletu online!

Zauważ, że gdy sprawdzasz cenę lotu online, ale go nie rezerwujesz, przy kolejnej wizycie cena lotu często jest już wyższa.  Okazuje się, że linie lotnicze oraz pośrednicy wykorzystują śledzenie ‘plików cookie” użytkowników, dzięki czemu strona internetowa „jest ostrzegana” o wizycie zwrotnej użytkownika. Ponowne wejście na stronę internetową jest interpretowane jako duża chęć zakupu danego biletu, co może oznaczać, że dana osoba kupi bilet nawet za wyższą cenę.

Pilnuj wartościowych rzeczy!

Trzymaj wartościowe rzeczy zawsze przy sobie. Gdy przechodzisz przez kontrolę na lotnisku, nie musisz na długo rozstawać się z komórką, portfelem, zegarkiem, paskiem, drobnymi z kieszeni. Wystarczy, że włożysz je w buty przed wysłaniem ich na prześwietlenie przez urządzenie rentgenowskie. Dzięki temu, zawsze będziesz mieć na oku Twoje kosztowności.

Best Western Hotel Trybunalski Hotele w Piotrkowie Travel Card

Sprawdzaj dokładnie regulaminy tzw. „atrakcyjnych ofert”!

Czy zdarzyło Ci się, znaleźć w Twoje skrzynce na listy, pocztówkę z informacją o wygraniu „darmowego” rejsu lub wakacji? Lepiej zachowaj ostrożność! Przeczytaj uważnie nawet to, co napisane jest małą czcionką. Takie „okazje” zwykle zawierają haczyk. Często warunkiem takich wycieczek jest zgoda na uczestniczenie w długich i nachalnych prezentacji sprzedażowych.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Jak Podróżować Taniej, Nie Rezygnując Z Wysokiego Standardu?
    Nie musisz rozbijać banku, aby podróżować w wysokim standardzie. Przestrzegaj poniższych zasad, a oszczędzić trochę pieniędzy, nie musząc jednocześnie rezygnować z przeżywania wyjątkowych chwil.
  • Pięć Aplikacji Niezbędnych W Podroży
    Planując podróż nie skupiaj się tylko na tym, co zabierzesz do walizki ale także, w jakie aplikacje możesz wyposażyć swój telefon, aby nadchodzący trip był łatwiejszy. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę aplikacji, które powinieneś mieć na swoim urządzeniu podczas podróży.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu