Spędź Wielkanoc w Ziemi Świętej - co koniecznie trzeba tam zobaczyć.

Spędź Wielkanoc w Ziemi Świętej - co koniecznie trzeba tam zobaczyć.

Coraz częściej święta kojarzone są odpoczynkiem i relaksem, dlatego wiele osób zastanawia się jak ciekawie spędzić Święta Wielkanocne. Zamiast męczyć się wielogodzinnymi przygotowaniami do świąt i spędzać w kuchni wiele dni przed zbliżającą się Wielkanocą, warto zaplanować wycieczkę. Wyjazd pozwoli umocnić więzy rodzinne i zapobiegnie nerwowej przedświątecznej atmosferze w domu. Gdzie w takim razie najlepiej spędzić najważniejsze święta w roku? Wyjazd do Ziemi Świętej to idealne rozwiązanie dla osób pragnących spędzić święta w uduchowionym miejscu i do tego jeszcze dobrze bawić się zwiedzając najciekawsze miejsca na świecie.

Wielki Wtorek: Wycieczka na Górę Karmel, Nazaretu i Kany Galilejskiej

Na początku wycieczki do Ziemi Świętej, warto zainteresować się wyprawą na Górę Karmel, która znajduje się koło Hajfy w Izraelu. Na górze znajduje się klasztor karmelitów bosych Stella Maris. Klasztor jest popularnym miejscem pielgrzymek i wycieczek turystycznych. Odwiedzając to miejsce poznamy historię klasztoru, oraz kapłanów - założycieli opactwa. Kościół Stella Maris jest przepięknym zabytkiem architektonicznym, który charakteryzuje się niesamowitymi malowidłami opartymi na motywach starego i nowego testamentu oraz wspaniałymi rzeźbami. Wycieczka do Kany Galilejskiej przypomni o pierwszym cudzie Jezusa Chrystusa - przemianie wody w wino. Ewangeliczna Kana Galilejska to tak naprawdę miejscowość Kefar Kanna, położona w północnym Izraelu. To tam znajduje się sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Wycieczka do Nazaretu pozwala podziwiać największe miasto Dystryktu Północnego w Izraelu. Nazaret jest miastem izraelskich Arabów, które pozwala poczuć nastroje, jakie panują w arabskiej części Izraela.

Wielka Środka: Spacer po Kafarnaum, wejście na Górę 8 Błogosławieństw i Rejs po Jeziorze Galilejskim

Kontynuacja wycieczki po Ziemi Świętej to zwiedzanie Kafarnaum, w którym można podziwiać między innymi prawosławny Monaster Dwunastu Apostołów, klasztor Franciszkanów czy Park Narodowy Kafarnaum. W okolicach Kafarnaum znajduje się Góra 8 Błogosławieństw, na której nauczał Jezus Chrystus. Obowiązkowym punktem odwiedzin na górze jest Kościół Błogosławieństw, czyli kaplica z mozaikami z IV - VI wieku. Wspaniałym doznaniem jest rejs po Jeziorze Galilejskim, które jest największym słodkowodnym jeziorem Izraela. Inaczej zwane Jeziorem Tyberiadzkim, jest tak duże, że niektórzy nazywają je morzem. Większość apostołów Jezusa Chrystusa, trudniących się rybołówstwem pochodziła z miejscowości położonych nad tym zbiornikiem wodnym. To właśnie nad tym jeziorem Jezus dokonał wielu cudów i uzdrawiał chorych.

Wielki Czwartek: Wycieczka do Betlejem

Betlejem to centrum kultury palestyńskiej i ośrodek władzy administracyjnej, jednak dla chrześcijan jest ważne jako miejsce narodzin Jezusa Chrystusa. Wycieczka do Betlejem pozwoli na podziwianie między innymi: Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Kościoła świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Groty Mlecznej czy Studni Dawida. To izraelskie miasto na rozkaz króla Heroda stało się miejscem mordu wszystkich nowo narodzonych chłopców po narodzeniu Jezusa.

Wielki Piątek: Zwiedzanie Jerozolimy i Droga Krzyżowa

Wycieczka do Ziemi Świętej nie może się odbyć bez zwiedzania stolicy Izraela - Jerozolimy. To tutaj znajduje się oficjalna siedziba prezydenta, Sąd Najwyższy oraz Parlament. Odwiedzając to miasto, można poznać zawiłą i skomplikowaną historię Izraela. Jerozolima od zawsze była miejscem pożądanym przez wszystkie narody. Bogata historia miasta pamięta wojny żydowsko-rzymskie, rzymsko-perskie i izraelsko-arabskie. Na zwiedzanie i poznanie historii Jerozolimy trzeba poświęcić co najmniej dwa dni, aby zobaczyć najważniejsze zabytki. Najważniejszym elementem Jerozolimy jest Droga Krzyżowa, przebiegająca przez środek Dzielnicy Muzułmańskiej. To tą drogą szedł Jezus w dniu swojej śmierci, niosąc swój krzyż na Golgotę.

Wielka Sobota: Ściana Płaczu

Ściana Płaczu to jeden z głównych zabytków Jerozolimy. Jest to prawdopodobnie pozostałość po zburzonej świątyni Jerozolimskiej a zachowane mury to fragment drugiej świątyni, wybudowanej na wzgórzu Moria. Ściana płaczu to najświętsze miejsce dla Żydów i od wieków była celem ich pielgrzymek i miejscem modlitw. Nazwa tego miejsca pochodzi od żydowskiego święta opłakiwania zburzenia świątyni przez Rzymian. Zgodnie z tradycją wierni wkładają w mur ściany karteczki z prośbami do Boga.

Wielkanoc: Wycieczka na Górę Tabor i do Jerycha

Podróż do Ziemi Świętej można zakończyć w Wielkanoc wycieczką na Górę Tabor i do Jerycha. Obszar Góry Tabor chroniony jest przez Park Narodowy. Góra jest bardzo ważnym miejscem dla Chrześcijan ze względu na to, że zgodnie z tradycją jest to teren, na którym doszło do przemienienia Jezusa Chrystusa. Na szczycie znajdują się zabudowania kościelne: bazylika Przemienienia Pańskiego i monaster Przemienienia Pańskiego. Odwiedziny Jerycha to podróż w najdalsze zakątki kultury cywilizacji, ponieważ jest to najstarsze miasto świata nieprzerwanie zamieszkałe przez ludzi. Wykopaliska archeologiczne dowodzą, że ludzie osiedlali się w tym mieście już w 9000 roku p.n.e. - na początku epoki holocenu. Jerycho jest również jednym z najniżej położonych miast na świecie (270 m p.p.m.).

 
 
 

Menu

 Polski
Menu