Majówka. 7 niezapomnianych pomysłów na spędzenie ciekawej majówki

16 marca 2020

Majówka. 7 niezapomnianych pomysłów na spędzenie ciekawej majówki

Majówka to okres, na który czeka wielu turystów. Chwila wytchnienia od pracy, relaks i odpoczynek, zdecydowanie należą się wszystkim osobom oddającym się swoim codziennym obowiązkom przez większą część roku. Nic dziwnego w tym, że chcemy się najlepiej spędzić swój majowy wyjazd. Oto 7 pomysłów na to, jak spędzić ciekawie majówkę.

1. Zakopane i spacer po Tatrach

Zakopane i spacer po Tatrach

Idealnym miejscem na ciekawe, a zarazem aktywne spędzenie majówki są polskie góry. Najpopularniejszymi górami w Polsce są Tatry, a doskonałym miejscem, od którego warto rozpocząć każdy szlak jest Zakopane. To właśnie do tego miasta, co roku, zjeżdżają się dziesiątki tysięcy turystów z Polski oraz zza granicy. Tłok na Krupówkach w weekend majowy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ to jedna z głównych atrakcji w całej okolicy. Dzięki dużej ilości szlaków każdy znajdzie w Tatrach swoje miejsce. Weekend majowy w Zakopanem warto zaplanować z wyprzedzeniem przede wszystkim dlatego, że inaczej może być problem z wynajęciem noclegu.

2. Krynica-Zdrój i zabiegi zdrowotne

Krynica Zdrój i zabiegi zdrowotne

W południowej części województwa małopolskiego warto odwiedzić Krynicę-Zdrój, do której turyści przyjeżdżają głównie po to, aby „podreperować” zdrowie. Krynickie wody leczą dolegliwości układu pokarmowego, działają przeciwalergicznie i odprężająco. Krynica-Zdrój słynie właśnie z tego – z wód leczniczych, długich deptaków idealnych na poranne i popołudniowe spacery oraz wielu ciekawych miejsc w okolicy. Każda z wód leczniczych pomaga na coś innego: Słotwinka uzupełnia braki magnezu, Tadeusz reguluję pracę jelit, a Jan jest wskazany do picia cukrzykom. Specjalne miejsca, w których można napić się takiej wody, czyli pijalnie, to główna wizytówka regionu. Poza tym, w Krynicy znajdziemy również park linowy, basen, sankostrade, Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora oraz kolej linowo-terenową na Górę Parkową. Jest to zatem idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ wszyscy znajdą najlepsze atrakcje dopasowane do własnych oczekiwań.

3. Półwysep Helski i Bałtyk przed sezonem

Półwysep Helski i Bałtyk przed sezonem

Przenosimy się teraz na drugą stronę Polski, ponieważ dobrym pomysłem jest także spędzenie majówki nad Morzem Bałtyckim. Mowa o Półwyspie Helskim, który kiedyś był osobną wyspą i można się było na nią dostać tylko wpław lub statkiem. O Helu słyszał każdy, jednak niewiele osób wie, że to miejsce znajduje się liście 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata stworzoną przez serwis The World Geography. Wąziutki pas lądu oddzielający otwarte morze od Zatoki Puckiej liczy sobie 34 km długości, a w najcieńszym miejscu ma zaledwie 150 m. Turystów przyciąga więc plaża, piękne szlaki turystyczne, bliskość Trójmiasta oraz obecność ogromnej ilości klubów i restauracji. Wyjątkowo pomyślne wiatry to dobra wiadomość dla amatorów wind- i kitesurfingu. Hel to również ciekawe miejsce dla miłośników historii, ponieważ w najbliższej okolicy znajduje się wiele starych umocnień, budowli oraz fortyfikacji. Miłośnicy przyrody i zwierząt z pewnością chętnie odwiedzą najsłynniejsze polskie fokarium.

4. Ukraina, góry i Lwów

Ukraina, góry i Lwów

Ale kto powiedział, że majówkę trzeba spędzić w Polsce? Jeżeli marzą się niezatłoczone góry, to polecamy szlaki w ukraińskim paśmie Czarnohory i Gorganów. Region ten jest pełen atrakcji. Można organizować tu nie tylko długie spacery, ale także wspaniałe spływy na pontonach, katamaranach i kajakach na rzekach Czarny (i Biały) Czeremosz. Wisienką na torcie może być zdobycie najwyższej góry Ukrainy, czyli Howerli – szczytu o wysokości 2061 m n.p.m. Ukraińskie góry znajdują się w stosunkowo bliskiej odległości do Lwowa i Iwano-Frankowska, czyli pięknych historycznych miast, w których do dziś możemy znaleźć wiele polskich akcentów. Najprostszymi sposobami, aby dostać się na miejsce jest podróż samochodem, pociągiem lub busem do Lwowa oraz ewentualny lot samolotem, również na lotnisko we Lwowie lub w Iwano-Frankowsku.

5. Finlandia i wiosna na północy

Finlandia i wiosna na północy

Był wschód więc teraz pora na… północ i Finlandię. Podróż samolotem do Turku umożliwia każdemu turyście odwiedzenie stolicy Helsinek i… stolicy Szwecji, czyli Sztokholm. Samo Turku to brama do zwiedzania południowo-zachodniej Finlandii: najstarsze miasto w całym kraju, w którym znajdują się piękne katedry, zamek i wiele pozostałości po średniowiecznych budowlach. Przyjeżdżając na kilka dni, najlepiej ruszyć poza miasto, odwiedzić wybrzeże oraz okoliczne miasteczka. Wcześniejsze zaplanowanie podróży do Turku, daje dużą szansę na zdobycie bardzo tanich biletów. Sprawią one, że wyjazd do stosunkowo drogiej Finlandii, nie będzie dużym obciążeniem dla portfela.

6. Grecja i przyjemne ciepło

Grecja i przyjemne ciepło

Jeżeli ktoś szuka pomysłu na majówkę 2020 w ciepłym miejscu, może wybrać np. Grecję. Jej wyspy oferują wspaniałą pogodę już w maju. Początek maja to idealny moment na to, aby udać się na „rajskie wyspy” jeszcze przed tłumami turystów i upałami. Szczególnie polecamy Korfu, Rodos, Kretę, Kos i Zakynthos. W okresie majówki możemy się spodziewać temperatury w okolicach 24°C i temperatury wody wynoszącej ok. 20°C. Grecja to piękne miejsce, w którym wszyscy znajdą idealne miejsce dla siebie. Luksusowe hotele w przystępnych cenach, plaże i bogate życie nocne. Czy potrzebujemy czegoś więcej, aby ciekawie spędzić swoją majówkę? Zob. hotele Best Western w Grecji.

7. Cypr i Morze Śródziemne

Cypr i Morze Śródziemne

Świetnym miejscem na spędzenie majówki na południu jest Cypr. To idealne miejsce na wyjazd na majówkę, ponieważ sezon na Cyprze zaczyna się już w połowie kwietnia i trwa aż do listopada. Wyspa to doskonałe miejsce ze względu na stabilną pogodę bez opadów i atrakcyjne oferty w niskich cenach.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu