Zadbaj o dobry sen w podróży!

Jako podróżujący w interesach spędziłem wiele nocy w pokojach hotelowych i – prawdopodobnie tak jak Ty – miałem podczas takich podroży duży problem z zasypianiem. Było to tym bardziej frustrujące, że spanie w nocy jest niezbędne, aby następnego dnia być w pełni efektywnym, np. na spotkaniach biznesowych rano.

Jak zadbać o sen w podróży

Wiele osób przeciwdziała tej „hotelowej bezsenności” stosując specjalne leki na sen. Jest jednak wiele niemedycznych sposobów, aby zapewnić sobie spokojny sen podczas pobytu w hotelach. Oto 5 najlepszych wskazówek dotyczących lepszego snu podczas podróży służbowych:

Pytaj o niepołączone pomieszczenia.

W niektórych hotelach (szczególnie tych mniejszych), pokoje poszczególnych gości są połączone. Łączą je np. drzwi przechodnie lub cienka ścianka. Jeśli znajdziesz się w takim przechodnim pokoju, warto dodatkowo zabezpieczyć się przed głośnymi sąsiadami. Możesz np. zwinąć gruby ręcznik i umieścić go między drzwiami, a podłogą. To wytłumi dźwięki dochodzące spoza Twojego pokoju. 

Zakładaj na drzwi wywieszkę

Zawsze zawieszaj na drzwiach powiadomienie "Nie przeszkadzać". Dla personelu hotelu to wyraźny komunikat, aby w tym czasie nie zaprzątać Ci niczym głowy. Dodatkowo, obsługa zwróci uwagę na hałasujących w korytarzu gości i poprosi ich o zachowywanie się nieco ciszej. Możesz też zadzwonić do hotelowego recepcjonisty z prośbą o zablokowanie wszystkich przychodzących połączeń na telefon w Twoim pokoju.

Wyposaż się w niezbędne rzeczy

Do walizki spakuj zestaw wygodnych opasek na oczy i zatyczek do uszu. Bardzo często są one częścią zestawów linii lotniczych, które otrzymuje się w standardzie po wejściu na pokład samolotu Istnieją dwa rodzaje zatyczek do uszu. Jeden z nich, bardziej powszechny, to zatyczki wykonane z pianki rozszerzalnej. Mniej popularny, ale bardziej skuteczny to zatyczki z miękkiego wosku lub silikonu. Wytrzymałe zatyczki działają tak dobrze, że możesz przespać budzik lub przegapić telefon.

Biały szum

Spróbuj także przestawić system wentylatora klimatyzacji z „auto” na „on”. Wentylator nie będzie włączał się i wyłączał przez całą noc, dzięki czemu wydobywający się z niego dźwięk nie będzie się zmieniał.

 Hotele w Warszawie Travel Card

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

W hotelu wybierz pokój na wyższym piętrze, z dala od wind, maszyn do lodu, barów hotelowych, schodów lub przejść. Dobrym pomysłem jest zdanie się na pomoc obsługi hotelowej i poproszenie jej o bardzo cichy pokój. Personel recepcji zwykle wie, które obszary hotelu są najbardziej spokojne.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • 4 Wskazówki, Które Poprawią Twoje Zdjęcia Z Wakacji
    Robienie zdjęć na wakacjach smartfonem stało się powszechne. O wiele łatwiej, w daleką podróż, zamiast ciężkiego aparatu fotograficznego zabrać mały smartfon wyposażony w dobry aparat. Jednak czy zdjęcia wykonywane telefonem mogą być dobre? Owszem, tak!
  • Jak Się Spakować Do Krajów O Różnych Klimatach?
    Podróżując służbowo lub prywatnie do krajów położonych w różnych strefach klimatycznych, musimy zadbać oto, aby w naszej walizce znalazły się rzeczy na każdą pogodę. Jest to niezwykle trudne, szczególnie wtedy gdy możemy wziąć ze sobą tylko jedną walizkę. W tym artykule znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu