Odkryj ukryte oblicze Śląska

Katowice – miasto zlokalizowane w samym sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego – będzie świetnym miejscem wypadowym do odkrywania zaskakujących atrakcji Śląska. Wiele z nich, jak zabytkowa kopalnia srebra czy tradycyjna gorzelnia, jest nierozerwalnie związanych z historią regionu, inne dodają miastu nowoczesnego ducha. Co jest pewne, turyści w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach znajdą tu coś dla siebie – hotele Best Western podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę, planując pobyt.

Odkryj ukryte oblicze Śląska

Podziemna przygoda

Klimat XIX-wiecznego boomu przemysłowego Śląska można na własnej skórze poczuć, odwiedzając jedną z otwartych dla zwiedzających kopalni w regionie. Szczególnie ciekawym obiektem w okolicach Katowic jest zabytkowa kopalnia srebra. Zwiedzanie rozpoczyna się tu od ekspozycji w Muzeum Górnictwa, aby stopniowo przerodzić się w prawdziwą górniczą przygodę – od zmierzenia się z surowymi warunkami podziemnych korytarzy, po emocjonujący spływ dawnym chodnikiem odwadniającym. Już same nazwy dawnych szybów:  Anioł, Żmija i Szczęść Boże – które łączy trasa turystyczna, oddają niezwykłą atmosferę tego miejsca. Także kopalnia węgla Guido będzie świetnym punktem w planie zwiedzania. Mimo wnętrz zaadaptowanych na potrzeby turystów, wiele elementów jest tutaj identycznych do tych używanych do dziś przez górników. Do wnętrza zjeżdża się dzięki autentycznej szoli, która pokonuje 170 metrów w głąb ziemi w zaledwie kilkadziesiąt sekund. W trakcie zwiedzania pokazana zostaje też praca wielkich maszyn górniczych czy zmiany jakie górnictwo przeszło od XX wieku do czasów współczesnych.

W książęcym stylu

Śląsk to jednak nie tylko przemysł wydobywczy. Jedną z wizytówek regionu jest między innymi…warzenie piwa. To właśnie tutaj położony jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych browarów w Polsce, czyli Tyskie Browary Książęce. Tychy już od czterystu lat słyną z warzenia piwa – podczas wizyty przewodnicy uchylają rąbka tajemnicy o całym procesie, przedstawiają też sam browar, perłę śląskiej architektury. Wizytę warto zakończyć w zabytkowym pubie kosztując najświeższego, dwutygodniowego piwa. Tradycja piwowarska regionu jest silnie związana z historią rodu Hochbergów. To właśnie jej przedstawiciel – Jan Henryk XI Hochberg jest uznawany za twórcę potęgi browaru, dzięki decyzji o wielkiej rozbudowie obiektu w drugiej połowie XIX wieku. Idąc śladem rodu z pewnością warto odwiedzić okoliczny zamek w Pszczynie, który – obok popularnego zamku Książ – był jedną z dwóch rezydencji rodu. Obie te dawne siedziby magnackie przyciągają uwagę swoim przepychem i niezwykłymi historiami ich mieszkańców.

Zielony Śląsk

Chorzów będzie doskonałym przystankiem, szczególnie dla osób odwiedzających Śląsk z dziećmi. Miejsca takie jak: zoo, Dolina Dinozaurów, planetarium, park linowy czy wesołe miasteczko zwiastują nic innego jak tylko dobrą zabawę. Wszystkie te atrakcje, które znaleźć można w Parku Śląskim, gwarantują niezapomniany czas dla najmłodszych. Obok naturalnej wielkości reprodukcji dinozaurów, żywych mieszkańców śląskiego ogrodu zoologicznego pochodzących z najdalszych zakątków świata czy parków rozrywki, dzieci mogą też wziąć udział w „podróży w czasie”. Odwiedzając popularny skansen zobaczą, jak kiedyś wyglądały domy i codzienność ich mieszkańców, będą również miały okazję same wypróbować swoich sił np. w pisaniu prawdziwym piórem z kałamarzem.

Best Western Hotel Mariacki Hotele w Katowicach Travel Card

Katowice – serce Śląska

W samym centrum regionu znajdują się Katowice – doskonały punkt wypadowy do odkrywania bogactw i zaskakujących atrakcji Śląska. Począwszy od rozwiniętej siatki połączeń, którą oferuje Port Lotniczy Pyrzowice, po świetną bazę noclegową z charakterystycznym Hotelem Mariackim należącym do sieci Best Western, miasto pozwala odwiedzającym łatwo zaplanować wizyty w regionie. Nie należy jednak zapominać o atrakcjach czekających w samych Katowicach. Od ciekawej architektury wywodzącej się z okresu rozkwitu przemysłowego XIX i XX wieku z perełkami budownictwa jak Kościół Mariacki, budynek III LO im. Adama Mickiewicza czy Akademia Muzyczna, po ciekawe wydarzenia kulturalne regularnie przyciągające rzesze odwiedzających, m.in. fanów dobrej muzyki na koncerty organizowanych w hali Spodek – jednej z najbardziej rozpoznawalnych hal w Polsce – czy bawiących się na coraz popularniejszym festiwalu muzyki alternatywnej.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Poznań, Targowa Stolica Polski
    Niezależnie od tego, czy w centrum naszych zainteresowań jest moda, motoryzacja czy lotnictwo, w Poznaniu z pewnością znajdziemy wydarzenie, które przykuje naszą uwagę. To właśnie w sercu Wielkopolski znajdują się bowiem Międzynarodowe Targi Poznańskie: najstarsze i największe targi w Polsce, które każdego roku gromadzą tysiące osób – odwiedzających i wystawców z całego świata.
  • Spacer Po Krakowie
    Dawna stolica i miasto koronacyjne polskich monarchów, a także druga co do wielkości metropolia w kraju. Kraków, bo o nim mowa, to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród Polskich oraz zagranicznych turystów. Best Western Hotels & Resorts w kilku krokach podpowiada, co warto zobaczyć w jego południowej części.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu