Weekend nad Odrą z hotelami Best Western

Długi weekend w Polsce? Hotele Best Western podpowiadają, gdzie wybrać się na zwiedzanie samochodem. Jedną z ciekawych inspiracji może być wyprawa wzdłuż odcinka drugiej po Wiśle najdłuższej rzeki Polski – Odry. W ramach weekendowego zwiedzania zainspirowanego przez sieć Best Western można odwiedzić trzy wyjątkowe miejsca, których prawa miejskie sięgają XIII wieku – Opole, Brzeg i Wrocław.

Weekend nad Odrą

Na weekend samochodem

Coraz więcej Polaków podczas urlopów, także tych krótkich, obejmujących weekendowe zwiedzanie miejscowości, decyduje się na wyprawy samochodowe. Co ciekawe, trend ten zyskuje na popularności także w przypadku weekendowych delegacji. Co musisz wiedzieć planując tego typu wyjazd? Nawet jeśli jesteś fanem spontanicznych wyjazdów, warto pomyśleć o wcześniejszym planie – zarówno atrakcji jak i miejsc, w których można się zatrzymać. Nikt przecież nie lubi szukać ich na ostatnią chwilę. Aby uniknąć stresu, warto wcześniej wybrać hotel na weekend i sprawdzić, co interesującego czeka na nas w danym mieście i zaplanować trasę wycieczki.

Trasa Opole – Brzeg – Wrocław

Trasa między Opolem, Brzegiem i Wrocławiem to około 95 km drogi, które łącznie można pokonać w nieco mniej niż dwie godziny. Podczas długiego weekendu odcinek można w prosty sposób podzielić na dwie krótkie i przyjemne trasy nieprzekraczające 50 km. Wszystkie miasta należą do jednych z najstarszych w regionie – prawa miejskie uzyskały w XIII wieku – nie dziwi więc ich wyjątkowy charakter i połączenie nowoczesności z duchem minionych wieków, które niezmiennie przyciągają podróżnych.

Zwiedzanie Opola

Samochodową trasę wzdłuż odcinka Odry warto rozpocząć w mieście kojarzonym przez większość Polaków jako Stolica Polskiej Piosenki. Długi weekend w Opolu to nie tylko szansa na sentymentalną podróż poprzez największe hity polskiej estrady i obejrzenie słynnego amfiteatru czy królującej nad miastem Wieży Piastowskiej, lecz także na zwiedzanie urokliwych zakątków i zabytków. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest z pewnością Młynówka, nazywana także Opolską Wenecją. Stare koryto Odry oddzielające prawobrzeżną część miasta od Wyspy Pasieki otoczone jest zabytkowymi kamienicami, które obserwować można z mostów i kładek. Idealną bazą wypadową będzie Best Western Hotel Opole Centrum, położony zaledwie o 5 minut drogi od urokliwego Starego Miasta.

Brzeg podczas długiego weekendu

Kolejnym przystankiem na trasie jest Brzeg. To jedno z miast o wielowiekowej tradycji, aż do końca XVII wieku będące stolicą księstwa brzeskiego legnicko-brzeskiej linii królewskiej dynastii Piastów. Idealnym wyborem dla gości ceniących bliskość serca miasta będzie Hotel Best Western Plus Brzeg Centrum, oddalony zaledwie o niecałe 200 metrów od renesansowego zamku Piastów Śląskich, określanego także mianem Śląskiego Wawelu. Do niewątpliwych pereł architektonicznych miasta zaliczają się kościół św. Mikołaja w Brzegu – pochodząca z XIV wieku gotycka bazylika, renesansowy ratusz czy XVIII-to wieczny Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu.

Wrocław na weekend

Zwiedzanie miast nad Odrą warto zakończyć we Wrocławiu, gdzie podróżni poszukujący gwarancji najwyższych standardów gościnności – także podczas weekendowej wyprawy - mogą zatrzymać się w Best Western Hotel Prima Wrocław czy Q Hotel Wrocław, BW Premier Collection. Turystów zarówno na prywatnym wyjeździe, jak i w delegacji, niezmiennie przyciąga urokliwy zespół historycznego centrum obejmującego m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, Plac Solny czy jeden z największych rynków staromiejskich w Europie. Wśród mniej oczywistych miejsc wartych odwiedzenia podczas weekendu we Wrocławiu znajdują chociażby wieża ciśnień przy alei Wiśniowej czy pałac Spätgenów.

 Hotele we Wrocławiu Travel Card

Nie tylko majówka

Zwiedzanie Opola, Brzegu i Wrocławia to opcja nie tylko dla osób szukających pomysłu na majówkę w Polsce, lecz także dla tych, którzy szukają niebanalnego sposobu na spędzenie krótkiego urlopu. Wystarczy tylko zainspirować się, wybrać hotel na weekend i zarezerwować termin weekendowego wyjazdu w Polskę.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Up To Date Festival 2019. Muzyczna Uczta W Białymstoku Już We Wrześniu.
    Między 5, a 8 września 2019 w Białymstoku odbędzie się Up To Date Festival. Wydarzenie przyciąga ok. 8 000 gości i organizowane jest co roku. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w różnych miejscach na terenie miasta – m.in. na Stadionie Miejskim, w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a także na terenie Pałacu Branickich.
  • Odpocznij Na Podlasiu I Odkryj Przepiękne Okolice Białegostoku
    Województwo podlaskie jest jednym ciekawszych, pod względem turystycznym, rejonów Polski. Wspaniała przyroda łączy się tu z interesującą architekturą i historią. Poniżej zamieszczamy rady przydatne podczas planowania odpoczynku na Podlasiu i odkrywaniu przepięknych okolic Białegostoku.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu