Bałtyk przed sezonem

Polskie morze od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Co roku, szczególnie podczas wakacyjnych miesięcy, wczasowicze ściągają nad Bałtyk ze wszystkich zakątków Polski, aby nacieszyć się słońcem, wodą i naładować baterie. Jednak przed sezonem nadmorskie kurorty mają równie wiele do zaoferowania, w tym przede wszystkim spokój, ciszę i kilometry plaż tylko dla siebie. To ostatnie chwile na wyjazd w takich okolicznościach. Hotele Best Western podpowiadają, jak miło spędzić czas nad Bałtykiem poza sezonem.

Batyk przed Sezonem

Czas, kiedy polskie morze cieszy się największym zainteresowaniem, przypada na lipiec i sierpień, czyli czas szkolnych wakacji. To także miesiące, kiedy pogoda w Polsce jest najlepsza. Nic więc dziwnego, że to właśnie wtedy trwa szczyt sezonu. Jednak i w tym czasie aura potrafi być kapryśna i typowo „barowa”, stąd też coraz więcej turystów decyduje się na wyprawę nad morze wiosną. Za tą opcja przemawia szereg korzyści, m.in. brak tłumów, korków i kolejek, które potrafią uprzykrzyć każdy wyjazd. Znika problem zatłoczonych plaż i pojawia się atrakcyjna perspektywa niespiesznego obcowania z naturą, wycieczek krajoznawczych i tym samym możliwość zregenerowania sił. Planując urlop w miesiącach poprzedzających te wakacyjne ominą nas nie tylko opłaty za parkingi, ale też pstrokate stragany z pamiątkami.

Romantyczny weekend

Jeśli nie jesteś fanem skoków przez parawany i nie przepadasz za tłumami turystów, to ucieszy cię fakt, że wiele hoteli oferuje atrakcyjne ceny poza sezonem, kiedy w nadmorskich kurortach panuje spokój i cisza. Wyjazd przed wakacyjną podwyżką cen paliw pozwoli na dodatkowe oszczędności, które można zainwestować w atrakcje znajdujące się na miejscu. Polskie morze ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Wiosną jest już wystarczająco ciepło na wycieczki rowerowe, czy długie romantyczne spacery brzegiem morza.

Atrakcje poza sezonem

Nad polskie morze warto wyjechać nie tylko ze względu na moc atrakcji, piękne widoki, ale także dla zdrowia. Szczególnie dotyczy to pobytu nad Bałtykiem poza szczytem sezonu, kiedy w powietrzu jest więcej jodu. Ważnym czynnikiem wpływającym na przedostanie się jodu do powietrza, jest silny wiatr, a także fale rozbijające się o brzeg – o co nietrudno o tej porze roku. Właśnie dlatego wyprawa na Hel, gdzie można spędzić czas w Hotelu Best Western Jurata, jest bardzo korzystna zarówno przed, jak i po sezonie. Hotel położony jest w sercu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, pięć minut spacerem leśną ścieżką od plaży. W obiekcie goście mają szansę skorzystać z  basenu, fitnessu i strefy saun oraz jedynej na Półwyspie Helskim –  kręgielni. Na zewnątrz hotelu znajduje się boisko z funkcją kortu tenisowego. Istnieje możliwość wypożyczenia kijów do nordic walking, a także rowerów, w tym również dla dzieci – na przejażdżki po Juracie i wzdłuż Półwyspu Helskiego.

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Półwysep Helski

W samej Juracie można odnaleźć ciszę i spokój. Jest to idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta. Spacer po molo w porcie Helskim, czy zwiedzanie latarni morskiej pozwolą na urozmaicenie pobytu i poznanie ciekawostek związanych z tym wyjątkowym miejscem. Warto wspiąć się na szczyt latarni, aby zaobserwować panoramę wybrzeża. Każdy miłośnik natury powinien odwiedzić fokarium, które powstało w 1999 r. i jest częścią naukowo-edukacyjnej placówki akademickiej, wspomagającej odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Wizyta w nim (czynne we wszystkie dni w roku), z pewnością ucieszy nie tylko najmłodszych.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Najlepsze Co-Workingowe Biura Na Świecie. Gdzie Spotykają Się Biznesmeni Z Całego Świata?
    Praca zdalna i w systemie home office zyskuje coraz to liczniejszych zwolenników. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracującą mamę, która chce pogodzić obowiązki domowe z pracą, biznesmenów czy chociażby freelancerów, miejsca co-workingowe są doskonałym pomysłem na oddzielenie życia prywatnego od pracy.
  • Dzień Z Życia Biznesmena
    Organizacja spotkania biznesowego w hotelu zazwyczaj związana jest z wieloma czynnikami wpływającymi na jakość pracy. Poza przestrzeniami konferencyjnymi oraz pomieszczeniami do warsztatów w grupach, hotele klasy biznes oferują szereg udogodnień, które sprawiają, że efektywna praca podczas wyjazdu służbowego jest nie tylko możliwa, lecz także bardzo komfortowa.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu