Największe jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce 2019

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych jest bardzo długa i bierze swój początek z krajów niemieckich. Według przekazów kronikarskich pierwsze Weihnachtsmarkt odbywały się w Austrii już w XIII wieku.

najwieksze-jarmarki-bozonarodzeniowe-w-polsce.jpg

Stamtąd w ciągu wieków, rozprzestrzeniły się po całym Starym Kontynencie, wpisując się także w krajobraz polskich miast i miasteczek. W Polsce szczególnym zainteresowaniem i uznaniem cieszą się kiermasze świąteczne organizowane w historycznych centrach największych miast w kraju. Dochodzące zewsząd dźwięki tradycyjnych kolęd, unoszące się zapachy potraw wigilijnych i świątecznych, pięknie przystrojone choinki, różnorodne atrakcje dla dzieci, stoiska z prezentami i ozdobami bożonarodzeniowymi... To wszystko w połączeniu ze scenerią pełnej historyczności architektury tworzy niepowtarzalny klimat, który doceniają zarówno Polacy, jak i Goście zagraniczni. Oto największe jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce.

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie

Warszawa co roku, przed Bożym Narodzeniem, zamienia się w prawdziwe miasto z bajki. Bogate, różnokolorowe, cukierkowe dekoracje i iluminacje należą do najpiękniejszych w Polsce i z pewnością prześcigają niejedną europejską stolicę. Nic więc dziwnego, iż w Warszawie odbywa się corocznie jeden z największych polskich jarmarków bożonarodzeniowych. Tradycyjnie miejscem tegorocznej edycji kiermaszu będzie urokliwy zakątek warszawskiej Starówki, Barbakan. Można będzie tutaj znaleźć wiele stoisk z wszelkiego rodzaju pamiątkami, rękodziełem, stroikami i ozdobami świątecznymi, a i nie zabraknie pysznego jedzenia, w tym prawdziwych specjałów, od tradycyjnego bigosu po prażone kasztany. Nie wspominając już o grzanym winie! Chętni będą mogli skorzystać także z nie lada atrakcji, bowiem, podobnie jak w roku poprzednim, na Rynku Starego Miasta, zostanie uruchomione lodowisko! 

Kiedy otwarcie jarmarku świątecznego w Warszawie?

Jarmark świąteczny w Warszawie wystartuje 23 listopada o godzinie 11:00 i potrwa aż do 6 stycznia 2020 roku. Będzie czynny, od niedzieli do czwartku w godzinach od 11:00 - 20:00, oraz w piątki i soboty od 11:00 - 21:00. 

Spędź weekend w jednym z hoteli Best Western w Warszawie

Wybierając się na weekend do Warszawy, aby poczuć klimat i magię nadchodzących Świąt oraz odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy, warto zadbać także o odpowiedni hotel. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór hotelu spod znaku uznanej i szanowanej na całym świecie marki Best Western. W Warszawie działają aż trzy renomowane obiekty hotelowe, zrzeszone w Best Western: Best Western Hotel Portos, Best Western Hotel Felix i Best Western Hotel Poleczki. Każdy z nich oferuje wysokiej jakości usługi w przystępnych cenach. Ponadto dogodna ich lokalizacja sprawia, iż przemieszczanie się po mieście jest niezwykle szybkie i wygodne.

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Na co dzień oferuje wiele atrakcji, zarówno kulturalnych, historycznych, artystycznych, jak i tych, związanych z rozrywką. W okresie przedświątecznym nadodrzański gród kusi również bogatą ofertą swojego jarmarku świątecznego. Także w tym roku, tradycyjnie miejscem kiermaszu będzie wrocławski Rynek. Tutaj, wśród lasu przystrojonych drzewek choinkowych, na tle wspaniale oświetlonego zabytkowego Ratusza, jak co roku, zagości wiele stoisk z pamiątkami i akcesoriami świątecznymi oraz moc atrakcji. W kwestii gastronomii, oprócz tradycyjnych potraw kuchni polskiej, takich jak pierogi, kartacze, cepeliny, i wielu innych tradycyjnych specjałów, będzie można skosztować prawdziwej tureckiej chałwy, a nawet malezyjskich bułeczek Roti. W weekendy natomiast organizatorzy proponują bogatą ofertę kulturalną. Scena jarmarku stanie się tłem dla koncertów, nie tylko kolędowych, oraz wielu widowisk, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie, zarówno młodszych, jak i starszych. Warto zwrócić uwagę, także na imprezy towarzyszące jarmarkowi, odbywające się m.in. na Placu Solnym, tutaj wśród szerokiej oferty, będzie można na przykład wziąć udział w pokazach filmowych. Z pewnością,  warto odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu!

Kiedy otwarcie jarmarku świątecznego we Wrocławiu?

Uroczyste otwarcie wrocławskiego jarmarku świątecznego nastąpi 22 listopada o godzinie 17:00. Tegoroczna edycja kiermaszu potrwa do 31 grudnia.

Spędź weekend w hotelu Best Western we Wrocławiu

Best Western posiada dwa, renomowane hotele we Wrocławiu: czterogwiazdkowy Best Western Hotel Prima oraz Best Western Premier Hotel City Center. Posiadają one dogodną lokalizację w pobliżu historycznego centrum miasta wraz ze sprawną i szybką komunikacją miejską w pobliżu. Nadto mają w swojej ofercie bogatą ofertę gastronomiczną, a położenie w tętniącej życiem okolicy, sprawi, iż każda wizyta we Wrocławiu, szczególnie zaś weekendowa i w okresie świątecznym, pozostanie na długo w pamięci!

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie

Dawna stolica Polski od lat cieszy się największym uznaniem i zainteresowaniem turystów, spośród wszystkich miast naszego kraju. Nic dziwnego, gdyż gród Kraka obfituje w prawdziwe perełki architektoniczne, często stojące w niezmiennej formie od czasów Piastów i Jagiellonów. Ponadto, szczyci się bogatą ofertą kulturalną i artystyczną. W okresie przedświątecznym największy plac miasta, czyli Rynek Główny, a w zasadzie jego część od strony Bazyliki Mariackiej zamienia się natomiast w prawdziwe świąteczne miasteczko. Na kramach pojawiają się pamiątki, ozdoby i stroiki świąteczne i inne przeróżne, czasem zadziwiające asortymenty. Ponadto krakowski kiermasz może pochwalić się bogatym jadłospisem, począwszy od chleba ze smalcem, poprzez góralskie oscypki z żurawiną, na słodkościach skończywszy. Niewątpliwą atrakcją są również liczne występy muzyczne, zarówno profesjonalistów, jak i miłośników muzyki, często promujące lokalne zespoły i chóry, w którym trakcie można usłyszeć kolędy, zarówno starsze, tradycyjne, jak i nowsze. Jedną z największych atrakcji krakowskiego kiermaszu jest także konkurs szopek krakowskich, odbywający się tutaj corocznie, 5 grudnia.

Kiedy otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Krakowie?

Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe, bo tak brzmi oficjalna nazwa tutejszego jarmarku, rozpoczną się 29 listopada i zakończą 26 grudnia. Warto więc pośpieszyć się z wizytą, gdyż jest to jeden z najkrótszych kiermaszów bożonarodzeniowych w kraju.

Spędź weekend w hotelu Best Western w Krakowie

Best Western posiada cztery hotele w Krakowie. Wśród nich znajdują się dwa czterogwiazdkowe: Best Western Efekt Express Kraków Hotel, Best Western Premier oraz Best Western Plus Kraków Old Town i Best Western Hotel Galicya. Wszystkie znajdują się w wygodnej lokalizacji oraz oferują usługi na najwyższym poziomie. Best Western dzięki swojej jakości oraz konkurencyjnej cenie, z pewnością jest najlepszym hotelem w Krakowie, szczególnie natomiast na weekendowe wypady do magicznego podwawelskiego grodu.

Jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu

Stolica Wielkopolski co roku, w okresie świątecznym przyciąga tłumy ludzi, chcących wziąć udział w tutejszym jarmarku bożonarodzeniowym. Odbywa się on na Starym Rynku i Placu Wolności. Obok znanych z innych miast stoisk i atrakcji kulinarnych, poznański kiermasz wyróżnia się bogatym wachlarzem wydarzeń kulturalnych, takich jak występy artystyczne dzieci i zespołów muzycznych, liczne warsztaty oraz dostarczające niesamowitych wrażeń Parada Świąteczna i Festiwal Rzeźby Lodowej. Atutem jarmarku bożonarodzeniowego w Poznaniu jest również niebagatelna atrakcja - 33-metrowa karuzela!

Kiedy otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Poznaniu?

Poznański jarmark, znany jako Betlejem Poznańskie, rozpocznie się już 16 listopada o godzinie 17:00 na Placu Wolności. Natomiast zamknięcie kiermaszu odbędzie się 22 grudnia. 

BW Baner Poznan Edison BW Baner Poznan Travel Card

Spędź weekend w hotelu Best Western w Poznaniu

Idealnym pomysłem na weekendowy wypoczynek w Poznaniu, szczególnie w trakcie trwania świątecznej aury i atmosfery, jest skorzystanie z oferty hotelu Best Western Hotel Edison. Hotel ten znajduje się w jednym z najpiękniejszych zakątków miasta, nad otoczonym zielenią jeziorem Kierskie. Bogata oferta gastronomiczna, zadowoli każde podniebienie, wygodne połączenie z centrum miasta, sprawia, iż wszystkie atrakcje grodu Przemysława są na wyciągnięcie ręki! 

Zobacz również pozostałe artykuły

  • NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ KUPUJĄC NARTY? PRZYGOTUJ SIĘ DO SEZONU ZIMOWEGO
    Wbrew pozorom, kupno nowych nart - zarówno dla amatorów, jak i osób doświadczonych - nie zawsze jest proste. Wszystko wiąże się z tym, że ich dobór powinien opierać się na własnych preferencjach, możliwościach i innych, równie ważnych kwestiach. Na co zwracać uwagę kupując narty?
  • JAK JEST OBCHODZONE HALLOWEEN W POLSCE I NA ŚWIECIE?
    Halloween to święto obchodzone na całym świecie. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W różnych zakątkach świata tradycja obchodzenia święta duchów przybiera trochę inne formy. Dowiedz się, jak święto duchów obchodzone jest w Polsce i na świecie.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu