Co warto zobaczyć w południowej części Warszawy?

22 maj 2019

Chcesz pozostać w pobliżu lotniska, a jednocześnie zależy Ci na zobaczeniu czegoś ciekawego? Masz w Warszawie przesiadkę, ale przy okazji chcesz zwiedzić stolicę?  W tym artykule podpowiadamy, co warto zobaczyć w okolicy lotniska Chopina w Warszawie.

Co warto zobaczyć w południowej części Warszawy

Atrakcje w okolicy lotniska Chopina

W okolicy lotniska Chopina jest sporo atrakcji, które warto odwiedzić. Muzea, parki, obiekty sportowe i wiele, wiele innych miejsc, które przyciągają uwagę turystów, mimo że nie są to miejsca z pierwszych stron przewodników po stolicy.

Pałac Króla Jana III w Wilanowie

Pałac Króla Jana III w Wilanowie to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w Warszawie, gdy wokół panuje ładna pogoda. Pałac królewski w Wilanowie pochodzi z XVII wieku i został wybudowany dla króla Jana III Sobieskiego. Do dziś, Pałac przetrwał w niezmienionej formie architektonicznej pomimo wielu zawirowań politycznych: zaborów, wojny i okupacji hitlerowskiej. Pałac w Wilanowie to miejsce, które tętni życiem zarówno w lato, jak i zimą. Latem organizowane są tutaj m.in. Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym, a zimą – Królewski Ogród Świateł polegający na wyświetlaniu w ogrodzie i na budynku pałacu wizualizacji świetlnych. Nawet gdy akurat w danym okresie, nie jest organizowane żadne wydarzenie, warto tu wpaść z wizytą. Pałac Królewski w Wilanowie otacza wspaniały kompleks pałacowo-ogrodowy zaprojektowany w stylu barokowym, który jest świetnym wyborem na wiosenny lub letni spacer w pojedynkę, z bliskimi lub rodziną.  Zarówno park i ogród robią wrażenie zarówno na turystach z Polski, jak i zza granicy. Niezwykle romantyczny charakter ogrodu ma część nazwana Ogrodem Różanym. Fontanna zwieńczona pomnikiem chłopca z łabędziem jest tematem wielu fotografii, które z łatwością można znaleźć na Facebooku lub Instagramie. Ogród na terenie Pałacu Króla Jana III w Wilanowie posiada również bardziej nieuporządkowaną i tajemniczą część – Ogród Północny. To tam, można odpocząć w altanie chińskiej, a także wejść na Most rzymski i podziwiać Pomnik Bitwy Raszyńskiej usytuowany na sztucznie usypanej Wyspie Północnej. Do Pałacu Królewskiego w Wilanowie dotrzesz w 18 minut samochodem.

Jezioro Wilanowskie

Zwiedzanie kompleksu ogrodowo-pałacowego z perspektywy Jeziora Wilanowskiego to także dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w okolicy lotniska Chopina w Warszawie. Co więcej, na łódce nie trzeba nic zwiedzać – wystarczy wziąć na „pokład” dobrą książkę lub gazetę i się po prostu zrelaksować. Częścią jeziora jest Kanał Sobieskiego o długości ok. 800 m, który łączy je z rzeką Wilanówką, która z kolei wpada do Wisły. Z jeziora wynurzają się dwie wyspy. Na jednej z nich znajduje się wspomniany Pomnik Bitwy Raszyńskiej. Nad Jeziorem Wilanowskim działa wypożyczalnia łodzi. Nad Jezioro Wilanowskie dotrzesz w 18 minut samochodem.

Park Kultury i Ogród Botaniczny w Powsinie

Dla turystów, którzy przybywają do Warszawy wiosną lub latem i mają nieco więcej czasu na zwiedzanie stolicy, polecamy przejażdżkę samochodem lub autobusem do Parku Kultury w Powsinie.  Każdy kto znajdzie się w Parku Powsińskim powinien nastawić się na aktywny wypoczynek. Dostępne tam boiska do koszykówki, tenisa czy badmintona, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego kuszą turystów szukających zdrowego wysiłku fizycznego na łonie natury. W Parku można także pojeździć na rowerze, popływać w odkrytym basenie, a potem rozpalić grilla. Ci, którzy nie mają własnego sprzętu do grillowania, mogą kupić kiełbaskę lub karkówkę serwowaną w barze. Wizytę w Parku Kultury w Powsinie można połączyć także ze spacerem po Ogrodzie Botanicznym. Ogród Botaniczny w Powsinie cieszy się wielką sławą wśród turystów z całej Polski. W ogrodzie znajdują się gatunki drzew i roślin z całego świata. Zarówno z Parku Kultury w Powsinie, jak i z Ogrodu Botanicznego w Powsinie dotrzesz w 20 minut samochodem.

Best Western Hotel Felix Hotele w Warszawie Travel Card


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Nietypowe I Mało Znane Miejsca W Krakowie, Które Warto Odwiedzić
    Kraków to miejsce magiczne. Idealne zarówno pod względem weekendowego odpoczynku, a także tygodniowego urlopu. Właśnie dlatego, wielu turystów odwiedza Kraków nawet kilka razy w roku. Jeden z naszych gości w Krakowie był już 15 razy i twierdzi, że wciąż ma w tym mieście wiele do odkrycia. W artykule podpowiadamy, co robić w Krakowie, jeśli wydaje Ci się, że zobaczyłeś w nim już wszystko?
  • Nietypowe Białe Szaleństwo, Czyli Zima Na Mazurach
    Mazury dla wielu nieodłącznie wiążą się z malowniczymi krajobrazami otaczającymi jedne z najsłynniejszych polskich jezior. Warto jednak pamiętać, że jest to także wspaniałe miejsce na ferie. Z tą myślą, sieć Best Western przygotowała kilka pomysłów dla tych, którzy chcieliby odkryć Mazury zimą.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu