Nietypowe białe szaleństwo, czyli zima na Mazurach

Mazury artykuł 1000x442Mazury dla wielu nieodłącznie wiążą się z malowniczymi krajobrazami otaczającymi jedne z najsłynniejszych polskich jezior. Warto jednak pamiętać, że jest to także wspaniałe miejsce na ferie. Z tą myślą, sieć Best Western przygotowała kilka pomysłów dla tych, którzy chcieliby odkryć Mazury zimą.

Niekoniecznie Podhale, czyli stoki narciarskie

Co można robić zimą na Mazurach? Warto zacząć od najbardziej zaskakującej dla wielu turystów atrakcji – jazdy na nartach. Podczas gdy dla wielu rajem zimowych sportów wciąż pozostaje południowa część Polski, hotele Best Western proponują wizytę w najlepszych ośrodkach narciarskich regionu, jak chociażby popularnej Pięknej Górze w Gołdapi. Stoki narciarskie na Mazurach zaskoczą niejednego.

Skutery śnieżne na Mazurach

Jeżeli uważasz, że robiłeś już prawie wszystko, byłeś w wielu pięknych miejscach świata, nowych wrażeń szukasz daleko, a żadna przygoda nie jest Ci obca - najwyższy czas na podjęcie nowego wyzwania i skorzystanie ze skuterów śnieżnych na Mazurach. Idealną bazą wypadową będzie Best Western Plus Hotel Dyplomat w Olsztynie, gdzie w komfortowych warunkach odpoczniesz po emocjonującej przejażdżce.

Jazda samochodami terenowymi

Dla tych, którzy korzystając z uroków pory roku wybrali się już na kulig, kolejnym źródłem wrażeń może być wyprawa motoryzacyjna. Wśród całorocznych atrakcji Mazur znajdują się bowiem samochody terenowe, które w oprawie śnieżnych okolic sprawią mnóstwo radości nawet tym, którzy od fotela kierowcy wolą komfortowy fotel pasażera i napawanie się pięknymi widokami.

Zimowy spływ kajakowy na Mazurach

Mazurskie rzeki świetnie nadają się na spływy kajakowe nie tylko latem, ale również zimą. Bardzo rzadko pokrywa je lód, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć w kajak i cieszyć się nową przygodą na Mazurach podczas ferii. Zimowe atrakcje nie muszą być sztampowe, a przeprawa przez rzekę z pewnością dostarczy wrażeń dużym i małym.

Zamek w Rynie

Po pełnym emocjonujących atrakcji przedpołudniu, warto także poszukać historycznych atrakcji okolic. Ducha minionych wieków z pewnością można poczuć odkrywając imponujący gotycki zamek w Rynie. Początek jego budowy datuje się na 1377 rok, choć według źródeł historycznych na jego miejscu już wcześniej miała się mieścić warownia obronna. Zamek jest prawdziwym świadkiem historii toczącej się na przestrzeni wieków, zatem warto więc znaleźć chwilę na spacer po okolicy i obejrzenie zabytkowych fortyfikacji.

Best Western Plus Hotel Dyplomat Hotele w Olsztynie Travel Card

Wilczy Szaniec, czyli dawna kwatera Hitlera

Dla wielu miłośników historii obowiązkowym punktem wycieczki do krainy jezior jest także odwiedzenie osławionego Wolfsschanze, czyli kwatery zbudowanej dla Adolfa Hitlera. Według historyków, to jedna z ośmiu siedzib wykorzystywanych przez dowódcę Rzeszy podczas II wojny światowej. Wilczy Szaniec obejmował ponad 250 hektarów starannie ogrodzonego oraz otoczonego polem minowym kompleksu, który dla zwiedzających udostępniono dopiero w 1959 roku. Niezależnie od upływu czasu, miejsce wciąż przyciąga pasjonatów historii i militariów.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Bałtyk Przed Sezonem
    Polskie morze od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Co roku, szczególnie podczas wakacyjnych miesięcy, wczasowicze ściągają nad Bałtyk ze wszystkich zakątków Polski, aby nacieszyć się słońcem, wodą i naładować baterie. Jednak przed sezonem nadmorskie kurorty mają równie wiele do zaoferowania, w tym przede wszystkim spokój, ciszę i kilometry plaż tylko dla siebie.
  • Najlepsze Co-Workingowe Biura Na Świecie. Gdzie Spotykają Się Biznesmeni Z Całego Świata?
    Praca zdalna i w systemie home office zyskuje coraz to liczniejszych zwolenników. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracującą mamę, która chce pogodzić obowiązki domowe z pracą, biznesmenów czy chociażby freelancerów, miejsca co-workingowe są doskonałym pomysłem na oddzielenie życia prywatnego od pracy.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu