Wakacje w Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym w okolicach Krakowa. Co robić? Gdzie się zatrzymać? Główne atrakcje?

27 Cze 2019

Spokojne wakacje spędzone głównie na łonie natury to idealny sposób na zresetowanie się po intensywnym czasie w pracy. Miejscem idealnym na tego rodzaju odpoczynek jest Bielańsko - Tyniecki Park Krajobrazowy w okolicach Krakowa. Warto wybrać hotel, który zapewni odpowiednie warunki zarówno do relaksu w ciągu dnia, jak i do wieczornego wypoczynku. Takim hotelem jest Best Western Efekt Express Kraków.

Bielansko Tyniecki Park Krajobrazowy w okolicach Krakowa

Malowniczy park na obrzeżach Krakowa. Wskazujemy, gdzie znajduje się Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy.

Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy znajduje się na terenie miasta Krakowa, w gminach Liszki i Czernichów. To miejsce, do którego powinien zawitać każdy miłośnik górskiej natury. Urlop w Best Western Efekt Express Kraków pozwoli w pełni cieszyć się tą górską okolicą będącą nie tylko pięknym naturalnym terenem, ale również miejscem powstania wielu budynków sakralnych. Położenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego pozwala na długie wędrówki wśród leśnych klimatów ciszy i świętego spokoju. Rozległe górskie tereny pozwalają na wielogodzinne wycieczki rowerowe. Są one najlepszym sposobem na zwiedzenie odległych zakątków parku.

Klasztory w Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym. Odwiedź zabytkowe świątynie: Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

W Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym znajduje się kilka klasztorów. Zabytkowe świątynie są doskonałym miejscem do zwiedzenia. W parku znajduje się m.in. pochodzący z XVII wieku Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach. Na jego terenie znajduje się Kościół Kamedułów zwany Erem. Ciekawostką jest fakt, że kamedułowie nie posiadali grobów, a miejscem ich pochówku były katakumby usytuowane pod kościołem. Z kolei, w Tyńcu można podziwiać Zespół Opactwa Benedyktynów, który powstał na przełomie XI i XII wieku. Będący częścią tego kompleksu klasztorny kościół posiada trójnawową świątynię z gotyckim prezbiterium i barokową nawę główną. Z kolei, w Czernichowie znajduje się Kościół p.w. Św. Trójcy, a także Kaplica Różańcowa - urokliwa barokowa budowla zbudowana na planie ośmioboku ze ścianami wzniesionymi z łamanego kamienia z połowy XVII wieku.

Szlaki piesze i rowerowe w Bielańsko - Tynieckim Parku Krajobrazowym. Przedstawiamy, wybór najlepszych szlaków turystycznych na terenie parku.

Liczne szlaki turystyczne na terenie Bielańsko Tynieckiego Parku Krajobrazowego o różnym poziomie trudności przyciągają zarówno okolicznych mieszkańców na weekendowe wycieczki, jak i osoby spędzające wakacje w Best Western Efekt Express Kraków. Do najbardziej popularnych szlaków należą:

Dwa zielone szlaki:

 • Szlak "Dwóch Kopców" o długości około 35 km: Kryspinów – Fort Skała 3,1 – Kopiec Piłsudskiego 5,3 – rezerwat przyrody „Panieńskie Skały” 6,2 – Kopiec Kościuszki 9,0 – Salwator 10,5 km.
 • Szlak o długości około 22 km: Tyniec (Opactwo) – Kowadza 1,0 – rezerwat przyrody „Skołczanka” 1,6 – Ostra Góra 3,4 – Grodzisko 7,2 – Tyniec (Opactwo) 9,1 km.

Trzy niebieskie szlaki:

 • Szlak o długości ok. 11 km: Ogród Zoologiczny – Klasztor na Bielanach 4,3 – Kopiec Piłsudskiego 6,7 km.
 • Szlak o długości ponad 10 km: Czernichów – Kamień 10,6 km.
 • O długości około 3 km: Kraków-Dębniki – Skałki Twardowskiego 1,0 – Kraków-Dębniki 2,2 km.

Dwa czerwone szlaki:

 • Szlak o długości ok. 13 km: Kraków-Bielany – Klasztor na Bielanach 0,9 – Ogród Zoologiczny 2,7 – Kopiec Piłsudskiego 3,9 – Kraków – Chełm 5,1 km.
 • Szlak o długości ok. 7 km: Czernichów – Kajasówka 7,1 km.

Trzy czarne szlaki:

 • Szlak o długości ok. 2 km: Kraków-Wola Justowska – Przegorzały 1,8 km.
 • Szlak o długości ok. 1 km: Rezerwat przyrody „Bielańskie Skałki” – Klasztor na Bielanach 0,8 km.
 • Szlak o długości ok. 6 km: Kraków- Zakamycze – Ogród Zoologiczny 2,1 – Kraków-Wola Justowska 3,6 km.

Best Western Efekt Express Krakow Hotel Kraków Hotele w Krakowie Travel Card

Best Western Efekt Express Kraków. Hotel w pobliżu Bielańsko - Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

Best Western Efekt Express Kraków to hotel, który znajduje się w pobliżu Bielańsko - Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Dzieli go od niego jedynie 9 km, czyli ok. 25 minut jazdy samochodem. Co więcej, z Best Western Efekt Express Kraków łatwo dojechać do lotniska w Balicach,  dzięki czemu to dobry wybór dla podróżujących samolotem. Z hotelu można szybko dotrzeć do centrum Krakowa - samochodem, bądź dowolnym środkiem komunikacji miejskiej. Aby zarezerwować pobyt w Best Western Efekt Express Kraków, wystarczy skorzystać z rezerwatora Best Western.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
 • Dlaczego Warto Zwiedzić Poznań – Miasto Znane Z Koziołków I Nie Tylko
  „Poznań – miasto doznań” – głosi hasło marketingowe wymyślone przez włodarzy miasta. I rzeczywiście, coś w tym jest. Poznań to miasto, które nigdy nie zasypia. Rynek Główny pełen jest lokali, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale także potańczyć lub po prostu zrelaksować się przy dobrej muzyce i kieliszku ulubionego trunku. Poznań i jego okolice to także miejsca, które trzeba zwiedzić m.in. ze względu na ich duże znaczenie dla historii Polski, a także architektoniczne piękno.
 • Bochnia I Wieliczka. Słynne Kopalnie Soli Blisko Krakowa, Które Musisz Odwiedzić
  Choć legendarne kopalnie soli oddalone są od Krakowa o kilka kilometrów, ich piękno, a także bogata historia przyciąga turystów z całej Polski i świata. Obie kopalnie robią wrażenie na każdym z nich, choć każda z nich, mimo oczywistych podobieństw, ma zupełnie inny charakter. Co więcej, kopalnie soli w Bochni i Wieliczce to miejsca, z którymi wiąże się wiele legend i niesamowitych historii, które z pewnością dodają magii tym miejscom.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu