Weekend pełen atrakcji we Wrocławiu

11 mar 2019

Rośliny budzące się z zimowego snu, cieplejsze i coraz dłuższe dni i powracające żurawie – wszystko wskazuje na to, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Choć na oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy, już dziś warto pomyśleć o chociażby weekendowym wyjeździe. Sieć hoteli Best Western przygotowała listę atrakcji, które warto zobaczyć w stolicy województwa dolnośląskiego, Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – Wrocławiu.

Weekend pełen atrakcji we Wrocławiu

Tysiąc lat historii i moc atrakcji

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski. Założony w X wieku, położony jest na skrzyżowaniu ważnych i starych szlaków komunikacyjnych – z południa Europy na północ, ku Morzu Bałtyckiemu oraz z zachodu na wschód w region Morza Czarnego. Zwiedzanie największego polskiego miasta położonego nad Odrą warto rozpocząć od jego najbardziej reprezentatywnej części. Rynek Starego Miasta powstał już w XIII wieku, a jego architektura, która przyciąga turystów z całego świata, bez wątpienia należy do najpiękniejszych w Europie. Wśród najważniejszych zabytków wymienić trzeba m. in. Małe i Wielkie Jatki, monumentalny Pałac Królewski, Sukiennice oraz liczne kościoły i kolorowe kamienice. W jego południowo-wschodniej części znajduje się wrocławski Ratusz – ten późnogotycki budynek jest jednym z najlepiej zachowanych ratuszy w kraju. W jego podziemiach znajduje się Piwnica Świdnicka, jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie, a w samym ratuszu – Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Kolejnym muzeum, które warto odwiedzić jest Panorama Racławicka. Znajduje się w nim cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami, który ma aż 114 m długości i 15 m wysokości! Dzieło powstało pod koniec XIX wieku z okazji setnej rocznicy Powstania Kościuszkowskiego. Turyści, którzy cenią sobie bliskość atrakcji, jakie oferuje Rynek Starego Miasta, mogą zatrzymać się w Best Western Hotel Prima, który znajduje się w jego malowniczym sąsiedztwie. Warto wiedzieć, że jest to nie tylko pierwszy hotel Best Western we Wrocławiu, ale również pierwszy hotel sieci w Polsce!

Wiele osób może nie wiedzieć, że Wrocław słynie również z … mostów. Przed wybuchem II wojny światowej w mieście korzystano aż z 303 mostów i kładek. Aktualne dane wskazują, że jest ich blisko 120. Jednym z nich – a jednocześnie jednym z najważniejszych symboli Wrocławia – jest Most Grunwaldzki. Przez ostatnie 100 lat obrósł on wieloma legendami – o samobójstwie głównego konstruktora, o próbach wysadzenia pod koniec wojny czy w końcu o locie pod jego przęsłami. Początkowo nazywano go Mostem Cesarskim, Mostem Wolności jednak dopiero po 1945 zyskał obecną nazwę.

W okolicy Hali Ludowej przy ul. Mickiewicza, a dokładniej w Parku Szczytnickim znajduje się kolejna atrakcja Wrocławia – Ogród Japoński. Jest to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu mieszkańców i odwiedzających. Kompleks powstał z okazji Wystawy Światowej organizowanej w 1913 roku, a jego założycielem był znany entuzjasta kultury japońskiej – hrabia Fritz von Hochberg. Oprócz kilkuset gatunków oryginalnych drzew, krzewów, kwiatów i roślin w ogrodzie znajduje się również pawilon herbaciany i bramy zaprojektowane w orientalnym stylu.

Osoby, które wolą podziwiać dziką faunę i klimat gorącej Afryki aniżeli japońską florę, również znajdą coś dla siebie w Afrykarium, które jest częścią najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce. Wrocławskie zoo odwiedza rocznie ponad 2 miliony gości, a na stałe zamieszkuje je ponad 12 000 zwierząt, reprezentujących ponad 1100 gatunków! Wizyta w nim to doskonały pomysł na spędzenie popołudnia, nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta.

 Hotele we Wrocławiu Travel Card


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Co Warto Zobaczyć W Południowej Części Warszawy?
    Chcesz pozostać w pobliżu lotniska, a jednocześnie zależy Ci na zobaczeniu czegoś ciekawego? Masz w Warszawie przesiadkę, ale przy okazji chcesz zwiedzić stolicę? W tym artykule podpowiadamy, co warto zobaczyć w okolicy lotniska Chopina w Warszawie.
  • Nietypowe I Mało Znane Miejsca W Krakowie, Które Warto Odwiedzić
    Kraków to miejsce magiczne. Idealne zarówno pod względem weekendowego odpoczynku, a także tygodniowego urlopu. Właśnie dlatego, wielu turystów odwiedza Kraków nawet kilka razy w roku. Jeden z naszych gości w Krakowie był już 15 razy i twierdzi, że wciąż ma w tym mieście wiele do odkrycia. W artykule podpowiadamy, co robić w Krakowie, jeśli wydaje Ci się, że zobaczyłeś w nim już wszystko?

 
 
 

Menu

 Polski
Menu