Nad Wisłą w Warszawie: atrakcje, z których trzeba skorzystać nad warszawską częścią rzeki

27 maj 2019

Z roku na rok przybywa atrakcji w okolicach warszawskiej Wisły. Mieszkańcy stolicy i turyści chętnie spacerują, odpoczywają i bawią się w przywiślańskich barach i klubokawiarniach, na świeżym powietrzu. Jednak czy to wszystko, co może zaoferować "królowa polskich rzek" i jej okolice?

warszawa wisla

Warszawskie bulwary

Gdy tylko robi się cieplej w stolicy, warszawskie bulwary zaczynają tętnić życiem. W ciągu dnia można spotkać tu mnóstwo spacerowiczów, ponieważ jest to idealne miejsce odpoczynku na świeżym powietrzu. Natomiast wieczorem jest to popularny punkt spotkań przy piwie i muzyce – często na żywo. W okolicy znajduje się wiele klubokawiarni, w których można bawić się całą noc. Dlatego bulwary wiślańskie to wspaniała propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób, które lubią wieczorne spotkania poza domem. Dzięki nowoczesnej promenadzie z plażą i leżakami możemy poczuć się, nawet w środku tygodnia, jak na wakacjach. Wzdłuż promenady postawione zostały zacieniacze oraz kosze, w których możemy schować się przed słońcem. Na bulwarach wiślanych, na wysokości Centrum Nauki Kopernik, znalazła się także strefa edukacyjna z rzeczną roślinnością oraz amfiteatr.

Multimedialny Park Fontann

W trakcie długiego weekendu majowego miała miejsca inauguracja nowego pokazu w Multimedialnym Parku Fontann. Jest to widowisko nasycone mocą dźwięków i barw. Inspiracją dla wodnych spektakli są warszawskie legendy i powieści. Do pokazu multimedialnego na Podzamczu została przygotowana nowoczesna wizualizacja, która jest wyświetlana za pomocą laserów na kurtynie wodnej. Ponadto, w każdym sezonie przedstawiana jest inna, specjalnie na tą okazję stworzona, choreografia fontann. Na ekranie wodnym pokazywane są również filmy związane z ważnymi rocznicami czy wydarzeniami. W tym roku zostanie odtworzony film wieńczący 15-lecie Polski w Unii Europejskiej.

Rowerem do Centrum Nauki Kopernik

Jedna z najdłuższych ulic w Warszawie jest Wał Miedzeszyński. Wzdłuż niej poprowadzona jest ścieżka rowerowa. Świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z dziećmi jest zorganizowanie wycieczki rowerowej warszawskimi ścieżkami, której finał będzie miał miejsce w Centrum Nauki Kopernik. Jest to największe centrum nauki w Polsce oraz jedno z największych w tej części Europy. Centrum posiada ponad 450 interaktywnych eksponatów, które umożliwiają odwiedzającym samodzielne przeprowadzanie eksperymentów oraz wspólne odkrywanie praw nauki.

Port Czerniakowski

Port Czerniakowski to pierwszy port rzeczny w Warszawie, który stanowi zaplecze dla ruchu turystyczno-rekreacyjnego na Wiśle. W porcie można cumować swoją łódź lub kajak. Kajakarstwo ostatnimi czasy zyskało dużą popularność w Polsce. Co więcej, Wisła to rzeka, wręcz idealna dla początkujących kajakarzy. Jest tu szeroko rozlana, dlatego doskonale nadaje się do spływów. Ponadto, osoby, które lubią aktywnie wypoczywać, mogą w porcie Czerniakowskim skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, ponieważ na terenie portu znajduje się WakePark.

Best Western Hotel Felix Hotele w Warszawie Travel Card

Hotele Best Western w Warszawie

Wybierając się do Warszawy warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem pobytu. Ważne jest, aby hotel znajdował się w centrum miasta bądź w dobrze skomunikowanej lokalizacji, niedaleko węzłów przesiadkowych. Sieć hoteli Best Western posiada w ramach swojej sieci kilka hoteli zlokalizowanych w różnych miejscach Warszawy. Z Best Western Hotel Portos przy ulicy Mangalia jest świetny dojazd do Portu Czerniakowskiego. Natomiast Best Western Hotel Felix przy ulicy Omulewskiej znajduje się w niedalekiej odległości od Wału Miedzeszyńskiego. 


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Weekend Pełen Atrakcji We Wrocławiu
    Rośliny budzące się z zimowego snu, cieplejsze i coraz dłuższe dni i powracające żurawie – wszystko wskazuje na to, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Choć na oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy, już dziś warto pomyśleć o chociażby weekendowym wyjeździe.
  • Co Warto Zobaczyć W Południowej Części Warszawy?
    Chcesz pozostać w pobliżu lotniska, a jednocześnie zależy Ci na zobaczeniu czegoś ciekawego? Masz w Warszawie przesiadkę, ale przy okazji chcesz zwiedzić stolicę? W tym artykule podpowiadamy, co warto zobaczyć w okolicy lotniska Chopina w Warszawie.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu