Początki marki Best Western na świecie i w Polsce

Ponad 4700 obiektów w około 100 miejscach na świecie. 16 marek własnych. Przeszło 40 milionów użytkowników programu lojalnościowego. Te wszystkie składowe tworzą Best Western Hotels & Resorts  - jedną z największych sieci hotelowych, jaką dziś znamy.

poczatki best western

Hotele Best Western łączą jakość i standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny oraz programy sprzedażowo-marketingowe. Wszystkie obiekty należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów, jednak muszą one spełniać odpowiednie standardy hotelowe i posiadać min. 3 gwiazdki. 

Ponad siedemdziesiąt lat gościnności

Historia założenia sieci hoteli Best Western sięga 1946 roku. Mimo że główna siedziba globalnej sieci znajduje się obecnie w stolicy stanu Arizona – Pheonix – organizacja została powołana na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych przez M. K. Gertina, hotelarza z Kalifornii. Marka Best Western oparta została o nowatorskie wówczas plany biznesowe, obejmujące zapewnienie hotelom zaplecza marketingowego i wsparcia przy jednoczesnej swobodzie w doborze środków pomagających dotrzeć do lokalnych klientów. Zapoczątkowane przez Gertina ambicje, by wychodzić przed szereg oraz zapewniać nieszablonowe rozwiązania, wciąż towarzyszą Best Western jako firmie. W 1976 sieć rozszerzyła działalność na Australię i Nową Zelandię, a dwa lata później zawitała do Europy – początkowo w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Obecnie Best Western, która w pierwszej połowie XX wieku stanowiła nieformalną grupę hoteli polecających się wzajemnie odwiedzającym, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych światowych marek i obejmuje około 4700 obiektów w ponad 100 miejscach na różnych kontynentach. 

Historia sieci hoteli Best Western w Polsce rozpoczęła się pod koniec XX wieku, od włączenia w jej struktury Best Western Hotel Prima Wrocław. Obiekt położony w sercu miasta, zaledwie 200 metrów od Starego Rynku, powstał w wyniku połączenia i gruntownej przebudowy czterech staromiejskich kamienic. Hotel pierwszych gości powitał jesienią 1999 roku i od tego czasu nieustannie funkcjonuje pod szyldem Best Western. Obecnie sieć hoteli w Polsce obejmuje 19 obiektów, dostosowanych zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W portfolio Best Western znajdują się nowoczesne obiekty konferencyjne dedykowane rynkowi MICE. Ponadto, w wielu hotelach goście znajdą wyjątkowe udogodnienia, takie jak strefy wellness i spa, baseny, zajęcia sportowe, animacje dla najmłodszych i restauracje serwujące regionalne przysmaki. Jednocześnie, w ofercie sieci nie brakuje architektonicznych pereł, miejsc o wyjątkowym i unikalnym charakterze, które idealnie wpisują się w historię danego miasta.

Best Western Prima Hotel Wroclaw Hotele we Wrocławiu Travel Card

Nagrody najwyższej klasy dla stałych gości

Oprócz stylowych hoteli i najwyżej jakości standardów obsługi klientów, sieć Best Western może poszczycić się wielokrotnie nagradzanym programem lojalnościowym Best Western Rewards. Dołączenie do niego jest całkowicie bezpłatne, o czym przekonało się już około 40 milionów jego członków. Warto dodać, że jest to jeden z najdłużej działających i najbardziej hojnych programów lojalnościowych w branży hotelowej – zbierane punkty nigdy nie tracą ważności i mogą być wymieniane na pobyt w każdym hotelu sieci na całym świecie bez terminów wyłączonych z promocji, bony Best Western Travel Card, posiłki, zakupy i karty podarunkowe, nagrody lotnicze i wiele innych.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły

 
 
 

Menu

 Polski
Menu