Wycieczki po Polsce, które musisz odbyć w 2020 roku

Z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na międzynarodowe wyjazdy, zapominając przy tym, jak wiele nieodkrytych skarbów można znaleźć w naszym kraju. Polska dzięki swojej różnorodności przyrodniczej i zdywersyfikowanemu krajobrazowi może dostarczyć niesamowitych wrażeń i przeżyć każdemu podróżnikowi. Na południu góry, na północy morze, a do tego jeszcze ogromna ilość niesamowitych miejsc na równinnych i wyżynnych połaciach terenu w pozostałych częściach kraju. Przedstawiamy zatem najciekawsze wycieczki po Polsce, które powinny się znaleźć na twojej liście na 2020 rok.

Wycieczki-po-Polsce-które-musisz-odbyć-w-2020-roku.jpg

Wschód polski na rowerze - szlak rowerowy Green Velo.

Jednym z najlepszych pomysłów na podróż w 2020 roku jest pokonanie szlaku rowerowego Green Velo, który obejmuje trasę wzdłuż wschodniej granicy Polski. Trasa licząca około 2000 kilometrów sprawia, że Green Velo to najdłuższa trasa rowerowa w naszym kraju. Obejmuje po drodze pięć województw. Najdłuższą drogę pokonamy w województwie podlaskim (ok. 592 km) i podkarpackiego (ok. 428 km). Pokonując trasę, przejedziemy także przez województwo warmińsko-mazurskie (ok. 420 km), lubelskie (ok. 351 km) i świętokrzyskie (ok. 190 km). Trasa to perfekcyjne przedstawienie Polski. Podczas jazdy rowerem możemy zobaczyć wszystkie twarze naszego państwa. Pomimo tego, że przez cały czas pozostajemy w obrębie granic, zmieniający się krajobraz tworzy uczucie prawdziwej podróży.  

Najważniejsza miejsca na szlaku Green Velo

Szlak rowerowy Green Velo obejmuje znaczącą część Polski (właściwie cały wschód), dlatego można oczekiwać bardzo dużej ilości zabytków i turystycznych atrakcji bezpośrednio na trasie i w jej bliskim otoczeniu. Sama trasa rozpoczyna się w Elblągu, a po drodze, na podróżników czeka wiele ważnych miejsc, m.in. katedra we Fromborku, kompleks klasztorny w Supraślu, miasta Włodawa, Chełm oraz Szczebrzeszyn, które znane ze swego wielokulturowego dziedzictwa, dawne żydowskie miasteczka Tykocin, Chmielnik i Leżajsk, zamek w Łańcucie, zamek w Lidzbarku Warmińskim, sanktuaria różnych wyznań w Kostomłotach, Kodniu i Jabłecznej, miasto Sandomierz, Przemyśl oraz ruiny zamku w Ujeździe. To jednak nie wszystko – po drodze znajduje się 5 parków narodowych i aż 15 parków krajobrazowych z wieloma obszarami specjalnej ochrony gatunków.

Best Western Jurata Hotele w Gdanśku Travel Card

Gdzie zatrzymać się na noc na szlaku Green Velo?

Pokonanie około 2000 kilometrów na rowerze bez przerwy jest niemożliwe nawet dla profesjonalnych kolarzy. Podczas jazdy trzeba znaleźć miejsca na szlaku Green Velo, które pozwolą na zatrzymanie się na noc, efektywne zregenerowanie sił i przygotowanie się do dalszej podróży. Zazwyczaj najlepsze warunki i wybór oferują większe miasta, które znajdują się w niewielkiej odległości od trasy. Best Western Hotel Cristal w Białymstoku i Best Western Plus Hotel Dyplomat w Olsztynie oferują możliwość odpoczynku w ekskluzywnych warunkach w północnej części kraju. Każdy z hoteli zapewnia najwyższą jakość w rozsądnych cenach, a wygodne pokoje sprawiają, że dalsza część drogi nie będzie wyzwaniem.

Niebieski Szlak pieszy Łagów – Chęciny

Kolejną trasą, które powinien odbyć każdy podróżnik w 2020 roku, jest Niebieski Szlak Pieszy prowadzący od Łagów do Chęcin. Trasa obejmuje ok. 70 km, które prowadzą przez teren Gór Świętokrzyskich. Osoby, które przeszły już tę trasę zawsze twierdzą, że porywające widoki i spokój towarzyszący wielu częściom szlaku tworzą idealną atmosferę do refleksji i rozmyślania nad swoim życiem. Dodatkowo szlak nie jest bardzo długi, dlatego można go pokonać już w kilka dni, doświadczając przy tym wszystkiego, co oferują najstarsze góry w Polsce – Góry Świętokrzyskie.

Najważniejsze miejsca na szlaku Łagów – Chęciny

Już na początku szlaku Łagów - Chęciny na trasie do wsi Sędek towarzyszy nam zjawiskowa panorama Łysogór i Pasma Jeleniewskiego od Pogórza Szydłowieckiego.  Następnie zdobywamy Górę Kiełków (452 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Pasma Orłowińskiego i całego szlaku. Po drodze mijamy nieskończoną liczbę drewnianych kapliczek i pozostałości po opuszczonych i stale zamieszkałych wsiach. Momentami przechodzimy także śladami szlaków polskich partyzantów z okresu II Wojny Światowej.  Mijamy także pomnik poświęcony powstańcom styczniowym i partyzantom z II Wojny Światowej. 

Grand Hotel Kielce - idealne miejsce dla turystów

Szlak Łęgów-Chęciny przechodzi w małej odległości od Kielc. Niewielkie zboczenie z trasy po pierwszej części podróży równa się lepszemu odpoczynkowi przed kolejnymi etapami podróży. Best Western Grand Hotel Kielce to idealne miejsce dla turystów, ponieważ znajdziemy w nim wszystko, czego potrzebują podróżnicy.

Szlak rowerowy R10 - na dwóch kołach brzegiem Bałtyku

Naszą kolejną propozycją na bardzo ciekawy wyjazd jest szlak rowerowy R10.  Trasa obejmuje odległość ok. 520 km prowadzących przez bałtyckie wybrzeże. Jest to idealna trasa na kilkudniowy wyjazd, który z racji widoków i płaskiej formy terenu można potraktować jak odpoczynek.

Najpiękniejsze miejsca na szlaku R10

Szlak R10 to przede wszystkim bezkresne morze, które towarzyszy nam przez niemal całą podróż. Według wielu podróżników najpiękniejszym miejscem na szlaku R10 jest fragment prowadzący od Łeby do Rozewia. Podczas podróży polecamy odwiedzić Międzyzdroje, Kołobrzeg, Darłówko, Łebę, Jastrzębią Górę i Hel. Po drodze znajdziemy wiele atrakcji, które zazwyczaj znajdują się w odległości kilku kilometrów od trasy.

Best Western Hotel Jurata i Best Western w Gdańsku – idealne miejsca na relaks

Podróż wzdłuż wybrzeża nie jest bardzo wymagająca pod względem formy terenu, jednak pokonanie ponad 500 kilometrów na rowerze w rekreacyjnym tempie nie jest możliwe w jeden dzień. Warto zatem zatrzymać się w Best Western Hotel Jurata. Doskonałe warunki w cenach, które nie nadwyrężą budżetu, są idealnym miejscem na relaks po całym dniu jazdy.


 

Zobacz również pozostałe artykuły

  • TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W POLSCE I NA ŚWIECIE
    Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Niebawem zacznie się czas kupowania prezentów, dekorowania domów, przystrajania choinek oraz przyrządzania tradycyjnych potraw świątecznych. W różnych częściach świata zwyczaje związane ze Świętami trochę się od siebie różnią. Poznajcie najważniejsze tradycje bożonarodzeniowe kultywowane w Polsce, a także w innych krajach na świecie.
  • NAJWIĘKSZE JARMARKI BOŻONARODZENIOWE W POLSCE 2019
    Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych jest bardzo długa i bierze swój początek z krajów niemieckich. Według przekazów kronikarskich pierwsze Weihnachtsmarkt odbywały się w Austrii już w XIII wieku.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu