Odpoczynek w Juracie. Jak spakować walizkę po dniu spędzonym na plaży?

Wiele osób marzy o beztroskim dniu spędzonym na plaży. Morze, słońce i ciepły piasek to czynniki, które tworzą idealne warunki do przeżywania pozytywnych przygód, emocji i wrażeń. Niestety, to co dobre szybko się kończy – nawet odpoczynek w Juracie na piaszczystej plaży. Nierzadko zdarza się, że w drodze powrotnej zabieramy ze sobą mnóstwo piasku. Czy można tego uniknąć? Poznaj kilka sposobów jak spakować walizkę po dniu spędzonym na plaży, aby uniknąć przymusu odkurzania.

Odpoczynek w Juracie. Jak spakować walizkę po dniu spędzonym na plaży?

Zabierz ze sobą odpowiednie torby.

Najważniejszą zasadą, którą warto kierować się, idąc na plażę - jest zabranie ze sobą odpowiedniej torby. Ważna jest, nie tylko jej pojemność, ale także rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Najlepiej, aby była uszyta z takiego rodzaju materiału, który w sposób prosty można wyczyścić. Często zdarza się, iż zapakowany do niej olejek czy krem do opalania przez przypadek wydostanie się z opakowania. Wtedy właśnie trzeba jak najszybciej pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Z pewnością, pomoże w tym torba ze śliskiego materiału.

Torby i worki z cienką siateczką i otworami.

Sama struktura torby czy worka, którą zabiera się ze sobą jest równie istotna. Najlepiej by tworzyła je cienka siateczka z otworami. Dzięki niej, piasek pozostały na ręczniku, ubraniu czy książkach może swobodnie się wysypywać, podczas powrotu plażowiczów z nad morza.  Dodatkowo, po wyjęciu wszystkich rzeczy z takiej torby, łatwo będzie pozbyć się pasku z jej wnętrza. Na rynku, tego typu produkty znajdują się w ofercie wielu sklepów z akcesoriami do plażowania.. Istotne jest, by po powrocie do samochodu czy bezpośrednio do hotelu przed wejściem wysypać pozostałe ilości piasku np. na uprzednio przygotowany, czysty kawałek materiału. Dzięki tej czynności zapobiegnie się rozsypaniu go po całym wnętrzu auta lub pokoju.

Ogranicz ilość rzeczy, które zabierasz na plaże.

Planując dzień na plaży, warto jeszcze w trakcie pakowania zastanowić się nad rzeczami, które z z nich zabrać. Po pierwsze, nie powinno być ich zbyt wiele. Im mniejsza liczba rzeczy, tym łatwiejsze ich późniejsze czyszczenie. Po drugie, spakowane przedmioty powinny być odporne na zabrudzenia, a także nie powinny zbierać dodatkowych ilości piasku. Niezwykle ważne jest również wybór stroju na plażowy wypoczynek. Ubranie powinno być łatwe do przebrania - najlepiej z gładkiego, lekkiego materiału. Dzięki temu szybko będzie można go otrzepać z piasku. Idealne buty na tego typu okazje to te z odkrytymi palcami, np. sandały czy klapki, wykonane ze sztucznych materiałów, odpornych na wodę. Należy pamiętać, iż powyższe zasady dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Usuń piasek ze swoich rzeczy, jeszcze będąc na plaży

Najlepszym rozwiązaniem, by wrócić po całym dniu z jak najmniej zabrudzonymi rzeczami, jest opłukanie z piasku i późniejsze ich osuszenie jeszcze będąc na plaży. Wykorzystać do tego można wodę morską lub, jeśli to możliwe, natryski znajdujące się przy wyjściach i przebieralniach. Dzięki temu, można łatwo pozbyć się tego, czego nie chcemy zabierać ze sobą. Bardzo dobrym rozwiązaniem (również ze względów higienicznych) będzie opłukanie całego ciała lub chociaż rąk, stóp i twarzy. Jeśli w pobliżu nie ma do tego specjalnie wydzielonego miejsca, można to zrobić przy użyciu czystej wody butelkowanej. Warto wiedzieć, iż jeżeli po całodniowym pobycie na plaży trzeba wsiąść do samochodu, a nie ma się możliwości umycia rąk i pozbycia się ziarenek piasku - pomocny może okazać się talk lub zwykła zasypka dla niemowląt.

Nie zapomnij o usunięciu piasku ze skóry czworonoga.

Należy pamiętać, iż piasek należy usunąć także ze skóry czworonoga. Wiele nadmorskich miejsc jest obecnie przystosowanych do wypoczynku razem z psami. Do spędzenia wspaniałej zabawy ze swoim pupilem w piaszczystym krajobrazie należy się odpowiednio przygotować. Zabawki na plaże powinny być wykonane z gumy lub plastiku – tak, aby można było je łatwo opłukać. Łapy psa w miarę możliwości należy umyć i osuszyć po wyjściu z plaży, bądź zapakować do torby specjalne nakładki, które zapobiegną rozsypywaniu piasku w samochodzie lub hotelu.  Jak widać, odpoczynek spędzony na pięknej piaszczystej plaży nie musi wiązać się z późniejszym odkurzaniem wnętrza auta, mieszkania, pokoju hotelowego lub walizek. Wystarczy skorzystać z kilku prostych rad i zasad, które sprawią, iż po dniu spędzonym nad morzem w pamięci pozostaną tylko dobre, pozytywne wspomnienia i emocje.

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Best Western Hotel Jurata.  Idealny odpoczynek nad polskim morzem.

Ważne jest również otoczenie, w którym spędza się wymarzony urlop. Jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem, ze wspaniała piaszczystą plażą jest Jurata. Każdemu, kto zatrzyma się w tej nadmorskiej miejscowości, polecamy odpoczynek w Best Western Hotel Jurata. Hotel położony bezpośrednio nad morzem, przyjazny dla dzieci i zwierząt, ze świetną ofertą gastronomiczną, oferujący dodatkowe atrakcje (m.in.: bogato wyposażoną strefę wellnes, różnego rodzaju zajęcia), będzie idealnym miejscem wypoczynku, które na pewno sprosta wszystkim wymaganiom i oczekiwaniom.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Najlepsze Co-Workingowe Biura Na Świecie. Gdzie Spotykają Się Biznesmeni Z Całego Świata?
    Praca zdalna i w systemie home office zyskuje coraz to liczniejszych zwolenników. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracującą mamę, która chce pogodzić obowiązki domowe z pracą, biznesmenów czy chociażby freelancerów, miejsca co-workingowe są doskonałym pomysłem na oddzielenie życia prywatnego od pracy.
  • Dzień Z Życia Biznesmena
    Organizacja spotkania biznesowego w hotelu zazwyczaj związana jest z wieloma czynnikami wpływającymi na jakość pracy. Poza przestrzeniami konferencyjnymi oraz pomieszczeniami do warsztatów w grupach, hotele klasy biznes oferują szereg udogodnień, które sprawiają, że efektywna praca podczas wyjazdu służbowego jest nie tylko możliwa, lecz także bardzo komfortowa.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu