Plaże nad Bałtykiem, latarnia morska w Helu czy Zoo w Gdańsku - Pomorze z Best Western

Pomorze z Best WesternSłoneczne wakacyjne miesiące zachęcają do wypraw nad polskie morze, którego walory z roku na rok są coraz bardziej doceniane przez turystów z kraju i zagranicy. Pomorze bowiem to nie tylko piaszczyste plaże nad Bałtykiem, lecz także szereg atrakcji i historycznych miejsc. Wyprawa nad morze to także szansa by obejrzeć największe polskie porty czy Hel – początek Polski. Hotele Best Western podpowiadają, co warto zobaczyć podczas wyprawy nad Bałtyk.

Najsłynniejsza aglomeracja Polski

Podróż przez Pomorze i Zatokę Gdańską warto rozpocząć w Trójmieście, dla wielu będącym najbardziej rozpoznawalną aglomeracją w kraju. Gdynia, Sopot i Gdańsk to jedne z najpopularniejszych nadmorskich kierunków – nie bez przyczyny. Do miejsc, które niezmiennie przyciągają podróżujących należą m. in. największe polskie porty morskie, port Gdańsk oraz port Gdynia, a także molo w Sopocie – najdłuższa tego typu drewniana konstrukcja w Europie. Zwiedzanie Trójmiasta warto zaplanować zatrzymując się w ulokowanym w Gdyni Best Western Plus Hotel Business Faltom.

Wakacje na Helu

Półwysep Helski, nazywany również początkiem Polski, to kierunek równie popularny co Trójmiasto. Hel to bowiem nie tylko piękna Jurata, popularne beach bary, słynne fokarium czy latarnia morska,  lecz także wspaniała przyroda. Mierzeja od 1978 roku wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, zatem poza wyprawami do miejsc takich jak muzea – np. Rybołówstwa czy Kolei Helskich – warto także doświadczyć piękna okolicznej fauny i flory. Idealną bazą wypadową będzie Best Western Hotel Jurata – jedyny hotel sieci na Mierzei Helskiej.

Historycznym tropem

Zatoka Gdańska z pewnością nie rozczaruje miłośników historii oraz zabytków. Na mapie podróży z pewnością warto zaznaczyć stanowiącą ciekawy przykład architektury obronnej Twierdzę Wisłoujście. Udokumentowane wzmianki o pierwszych fortyfikacjach w tym miejscu pochodzą z XIV wieku, choć znaleźć można także sugestie, że ze względu na strategiczną lokalizację Twierdzy datować można je na jeszcze wcześniejsze lata. Historycznym tropem warto także podążyć w kierunku Muzeum Obrony Wybrzeża na HeluWesterplatte czy pamiętającej wydarzenia z najnowszej historii Polski Stoczni Gdańskiej.

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Serce zatoki

Podróż po Zatoce Gdańskiej nierozerwalnie łączy się z jej sercem - miastem o ponad tysiącletniej historii, łączącym w sobie dziedzictwo wielu kultur i wpływów. Na turystycznej mapie Gdańska znajdują się miejsca, które zapisały się na kartach historii, jak chociażby leżący na Trakcie Królewskim Dwór Artusa, będący niegdyś miejscem spotkań miejskich kupców, czy stanowiący nieodłączny symbol miasta Żuraw. Podczas spaceru urokliwymi uliczkami warto także skręcić w kierunku Kościoła Mariackiego, będącego największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Doskonałym miejscem dla podróżnych chcących cieszyć się najwyższymi standardami gościnności będzie ulokowany w pobliżu gdańskiego zoo Best Western Plus Arkon Park.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Wakacje W Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym W Okolicach Krakowa.
    Spokojne wakacje spędzone głównie na łonie natury to idealny sposób na zresetowanie się po intensywnym czasie w pracy. Miejscem idealnym na tego rodzaju odpoczynek jest Bielańsko - Tyniecki Park Krajobrazowy w okolicach Krakowa. Warto wybrać hotel, który zapewni odpowiednie warunki zarówno do relaksu w ciągu dnia, jak i do wieczornego wypoczynku. Takim hotelem jest Best Western Efekt Express Kraków.
  • Dlaczego Warto Zwiedzić Poznań – Miasto Znane Z Koziołków I Nie Tylko
    „Poznań – miasto doznań” – głosi hasło marketingowe wymyślone przez włodarzy miasta. I rzeczywiście, coś w tym jest. Poznań to miasto, które nigdy nie zasypia. Rynek Główny pełen jest lokali, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale także potańczyć lub po prostu zrelaksować się przy dobrej muzyce i kieliszku ulubionego trunku. Poznań i jego okolice to także miejsca, które trzeba zwiedzić m.in. ze względu na ich duże znaczenie dla historii Polski, a także architektoniczne piękno.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu