Najdziwniejsze hotele świata. Dowiedz się, gdzie się znajdują

Najdziwniejsze hotele świata. Dowiedz się, gdzie się znajdują

Wakacje w luksusowym hotelu przy plaży? Może domek letniskowy wysoko w górach? To ciekawe rozwiązania, jeżeli jednak podróżujemy w taki sposób wiele lat z rzędu, to w końcu może się to znudzić, prawda? Spójrzmy więc na listę najdziwniejszych hoteli, które oferują swoim klientom prawdziwą przygodę.

Hotel Casanus, Belgia, Antwerpia

Nasze zestawienie nie może się zacząć od innego miejsca niż Hotel Casanus w Antwerpii. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale hotel został zaprojektowany na kształt… ludzkiego jelita. Pomysł był weną twórczą holenderskiego artysty Joep Van Lieshout, który pomimo szalonego projektu, zadbał o każdy najmniejszy szczegół. Wbrew pierwszym skojarzeniom hotel cieszy się bardzo dużą popularnością. Klienci, którzy decydują się na nocleg w belgijskim hotelu, mają do dyspozycji podwójne łóżko, ogrzewanie oraz ciekawe dodatki. Sam „budynek” znajduje się na terenie parku Fundacji Verbeke, który sam w sobie jest ciekawym miejscem.

Icehotel, Szwecja, Jukkasjärvi

Przenosimy się teraz do bardzo zimnej północnej części Szwecji. Icehotel to hotel w całości zbudowany z… dokładnie, z lodu. Łóżka, fotele, stoliki, kieliszki, a nawet sztućce – wszystko, z czego mogą korzystać goście, powstało z lodu. Jest to możliwe głównie dzięki temu, że temperatura w Jukkasjärvi z reguły nie przewyższa -5/7 stopni Celsjusza, dlatego konstrukcja oraz pozostałe elementy nie topnieją. Ma to jednak swoje wady (przynajmniej w opinii niektórych osób) – np. konieczność spania w śpiworze, brak łazienek w pokojach oraz ogrzewania. Goście mogą jednak korzystać z łazienek i saun (zob. jak z klasą korzystać z sauny) dostępnych w budynku osób, który powstał w „tradycyjny” sposób. 

Kakslauttanen Hotel, Finlandia, Saariselkä

Zanim uciekniemy z najzimniejszej części Europy, nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednym hotelu znajdującym się na północy naszego kontynentu. Mowa o fińskim Kakslauttanen Hotel, który z pewnością jest jednym z najwygodniejszych miejsc do oglądania zorzy polarnej. Hotel oferuje nam nocleg w… śniegowych domkach przypominających igloo. Temperatura na zewnątrz może spadać do nawet -40 stopni Celsjusza, ale grube ściany domków sprawiają, że temperatura wewnątrz nie spada poniżej 5/6 stopni. W nieco wyższej cenie możemy również wynająć igloo ze specjalnym przeźroczystym dachem, w którym jest nieco cieplej i lepiej widać zorzę. W ofercie znajdziemy także lodowy bar, saunę fińską oraz śnieżną kaplicę.

Propeller Island City Lodge, Niemcy, Berlin

Na naszej liście musiało się znaleźć również miejsce dla hotelu nieco bliżej naszego kraju, czyli dla Propeller Island City Lodge w Berlinie. Niemiecka stolica to bez wątpienia miasto z kolorytem, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie tam znajdziemy hotel, w którym każdy pokój wykonany jest w innej stylistyce. Artysta i muzyk, który wpadł na pomysł stworzenia takiego miejsca, Lars Strorschen, zdecydował, że jego hotel nigdy nie będzie nudził swoich gości. Dziś znajdziemy w nim m.in. pokój w całości pokryty lustrami, tzw. odwrócony pokój z meblami na suficie, pokój z łóżkiem-trumną, pomarańczowy pokój oraz wiele innych ciekawych stylizacji.

Dog Bark Park Inn, Stany Zjednoczone, Idaho

Oddalamy się teraz nieco od Europy i udajemy się do Ameryki, do której od pewnego czasu możemy podróżować bez wizy. Dog Bark Park Inn to idealne miejsce dla miłośników psów. Sam budynek jest wykonany w kształcie dużego beagla. Wewnątrz znajdziemy dwie duże, wspólne sypialnie udekorowane ogromną ilością psich zabawek, gadżetów i dekoracji. Obok hotelu znajdziemy także galerię stworzoną przez właścicieli hotelu, w której znajdziemy liczne drewniane rzeźby, które przedstawiają… oczywiście różne rasy psów. Podróż do Stanów dla noclegu w ciekawym hotelu? Cóż, to raczej nie najlepsza opcja, jednak jeżeli znajdziemy się w okolicy Idaho, dlaczego by nie spróbować?

Gamirasu Cave Hotel, Turcja, Kapadocja

Teraz coś dla prawdziwych miłośników architektury, starożytności i „tureckich klimatów”.  Gamirasu Cave to hotel, który znajduje się na klifach w jednej z większych dolin w tureckiej Kapadocji, czyli w Goreme. Projekt został wykonany na kształt jaskini z nie mniej ciekawego materiału, czyli kamienia wulkanicznego. Już zbliżając się do okolicy potencjalnego miejsca noclegowego, można wyczuć bardzo specyficzny klimat, który w silny sposób przedstawia architekturę, która była powszechna w tym regionie setki i tysiące lat temu. Wokół hotelu rozciąga się 7-kilometrowy szlak górski wraz z pięknym strumykiem. Jest to zatem idealne miejsce dla osób, które pragną spokoju, ciszy i zapierających dech w piersiach widoków. Idealny hotel na podróż poślubną lub kilkudniowy wyjazd z ukochaną osobą.

Hotel Celica, Słowenia, Lublana

Nocleg w igloo, nocleg w trumnie, a co jeżeli zaproponujemy spędzenie nocy w więzieniu? Taką możliwość mają goście Hotelu Celica mieszczącego się w centrum stolicy Słowenii Lublanie. Budynek przez wiele lat pełnił funkcję więzienia i do dziś wewnątrz możemy znaleźć wiele przedmiotów, które przypominają te czasy. Nieodłączną i najbardziej charakterystyczną rzeczą w pokojach są więzienne kraty. Warto również wziąć pod uwagę to, że cena nocy w taki miejscu, które jest specjalne nie tylko ze względu na atmosferę, ale również lokalizację, jest stosunkowo niska.

Popularne artykuły

 
 
 

Menu

 Polski
Menu