Hotele w Olsztynie
 • 1 Noc

Hotele w Olsztynie

Olsztyn jest uznawanym za jedno z najpiękniejszych miast Warmii i Mazur. Często nazywany stolicą "Krainy Tysiąca Jezior". Nazwa miasta pochodzi od niemieckiego słowa Allenstein, co w wolnym tłumaczeniu na polski oznacza kamień nad Łyną (rzeka w północno-wschodniej Polsce). Przypuszcza się, że Olsztyn został założony w 1334 roku, kiedy to za sprawą Henryka Von Luter'a powstała strażnica puszczańska, mająca chronić ówczesną osadę przed najeźdźcami. Lata dynamicznego rozwoju sprawiły, że obecnie miasto ma blisko 90 kilometrów kwadratowych powierzchni i ponad 170 000 mieszkańców. Do Olsztyna można dotrzeć przez rozbudowaną sieć dróg krajowych (16, 51, 53) i wojewódzkich (527, 598) oraz liniami kolejowymi, a także cywilno-sportowym lotniskiem Olsztyn-Dajtki (Port lotniczy Olsztyn-Mazury). Najważniejszym ośrodkiem naukowym w mieście jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego.

Hotel Olsztyn

Turyści odwiedzający stolicę Warmii i Mazur chętnie odwiedzają liczne lokalne muzea (Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Przyrody), galerie sztuki (Biuro Wystaw Artystycznych, Galeria Rynek, Galeria Spichlerz) oraz podziewają zabytki i kultowe miejsca takie jak Zamek Kapituły Warmińskiej, Dom Gazety Olsztyńskiej, Planetarium czy Obserwatorium Astronomiczne. Miasto słynie również z cyklicznych imprez np. z Kortowiady, z Olsztyńskiego Lata Artystycznego, Olszyńskich Nocy Blues'a. Jeśli planujesz odwiedzić Warmię i Mazury gorąco zachęcamy do zatrzymania się w jednym z naszych Best Western hoteli w Olsztynie.

Ikona walizkiDowiedz się więcej o Olsztyn

Dostępne hotele w Olsztynie

Nietypowe Białe Szaleństwo, Czyli Zima Na Mazurach
Mazury dla wielu nieodłącznie wiążą się z malowniczymi krajobrazami otaczającymi jedne z najsłynniejszych polskich jezior. Warto jednak pamiętać, że jest to także wspaniałe miejsce na ferie. Z tą myślą, sieć Best Western przygotowała kilka pomysłów dla tych, którzy chcieliby odkryć Mazury zimą.

5 Porad, Jak Poradzić Sobie Na Spotkaniu Networkingowym
Imprezy networkingowe to świetna okazja, aby poszerzyć swoją sieć kontaktów biznesowych. Dla wielu osób opanowanie stresu podczas takich spotkań jest bardzo dużym wyzwaniem, dlatego tak wielu z nich rezygnuje z uczestnictwa w tego typu meetingach. Oczywiście, takie postępowanie może być bardzo komfortowe dla Twojego samopoczucia, ale z pewnością nie pomoże Ci w karierze zawodowej.

4 Trendy, Które Zmieniają Branżę Hotelową
Postępy w branży technologicznej i nowoczesnym designie zmieniają wygląd obecnego świata. Dotyczy to także branży hotelarskiej. Zbadaliśmy cztery ważne trendy, które ostatnio mocno wpływają na branżę hotelarską, oraz które zdążyły już doprowadzić do istotnych zmian na tym rynku.

Dlaczego Warto Pojechać Wiosną 2019 Na Warmię I Mazury?
Niedługo początek wiosny, podczas której, tak jak już pisaliśmy, będzie wiele okazji do wzięcia urlopu i wyjechania na krótkie wakacje (zobacz Kalendarz dni wolnych od pracy 2019 ). Długoterminowe prognozy przewidują, że tegoroczna wiosna ma być dosyć ciepła, a w niektórych okresach, temperatury będą sięgać nawet 20 st. Celsjusza. Dlaczego warto pojechać wiosną 2019 na Warmię i Mazury odpowiadamy w artykule.

Jak Podróżować Z Dziećmi - Wskazówki, Których Możesz Potrzebować
Przygotuj je Zaangażuj dzieci w przygotowanie planu podróży. Zdziwisz się, jak bardzo spokojne będą, gdy będą wiedzieć, czego się spodziewać.


Ikona mapy z pinem lokalizacjiAtrakcje Olsztyn
 • Zamek
 • Bazylika Archikatedralna św. Jakuba
 • Muzeum Nowoczesności - Centrum Techniki i Rozwoju Regionu
 • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • Stary ratusz
 • Eklektyczna willa
 • Pałacyk
 • Rejencja
 • Kościół Ewangelicki
 • Kościół Serca Jezusowego
 • Wysoka Brama
 • Kaplica Jerozolimska
 • Dom Polski
 • Muzeum Warmii i Mazur

Hotele w Olsztynie

Filtr
 Filtr
Filtr


Naciśnij

Hotel Olsztyn Old Town

Olsztyn

0.2 Mile / 0.3 km

377.10

PLN

Zobacz pokoje

Naciśnij

Al.Warszawska 39
Olsztyn, 10-081 Poland pl

4.617/5
599  Opinie Verified
Polecane Udogodnienia

Menu

 Polski
Menu