Odpocznij na Podlasiu i odkryj przepiękne okolice Białegostoku

Województwo podlaskie jest jednym ciekawszych, pod względem turystycznym, rejonów Polski. Wspaniała przyroda łączy się tu z interesującą architekturą i historią. Poniżej zamieszczamy rady przydatne podczas planowania odpoczynku na Podlasiu i odkrywaniu przepięknych okolic Białegostoku.

 Wycieczka do Biebrzamskiego Parku Narodowego

Największe atrakcje Podlasia. Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Chcesz poznać największe atrakcje Podlasia? Jest ich naprawdę wiele, dlatego wybierając hotel na weekend na Podlasiu, upewnijmy się, że będzie w bliskiej okolicy miejsc, którymi jesteśmy zainteresowani. Jedną z głównych atrakcji jest wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego. W miejscowości Goniądz możemy skorzystać ze ścieżek edukacyjnych Terenowego Ośrodka Edukacyjnego. Pozwalają one w uporządkowany sposób zapoznać się z tym niezwykłym rejonem. Z kolei na północ od tego miejsca, w miejscowości Grzędy, można pójść na spacer ścieżką prowadzącą przez samo serce Parku Biebrzańskiego. W okolicach Białowieży warto odwiedzić Rezerwat Pokazowy Żubrów, Muzeum Biebrzańskiego Parku Narodowego i Park Pałacowy. W samym Parku Narodowym warto  podążyć Szlakiem Dębów Królewskich. Oprócz wspaniałych atrakcji przyrodniczych, na uwagę zasługują znajdujące na Podlasiu cerkwie. Są atrakcją architektoniczną, ale też historyczną, ponieważ większość z nich jest bardzo stara. Warto zwrócić uwagę, że są one zadbane i regularnie używane, ze względu na dużą liczbę osób prawosławnych w tych rejonach. Za najciekawsze uznawane są cerkwie w Narwi, Puchłach, Trześciance i Bielsku Podlaskim. Ważnym elementem Podlasia jest też kultura tatarska, której ślady odnajdziemy w Kruszynianach. Znajduje się tam Jurta Tatarska, ze wspaniałym tatarskim jedzeniem, meczet oraz mizar, czyli muzułmański cmentarz.

Zabytki i atrakcje turystyczne w Białymstoku. Zwiedzanie „Wersalu Północy”, Rynku i zabytkowych Cerkwii.

Do najważniejszych zabytków, a zarazem atrakcji turystycznych w Białymstoku należy Pałac Branickich. Ten XVIII wieczny budynek nazywany jest "Wersalem Północy", ponieważ architektonicznie nawiązuje do francuskiego oryginału. Wokół Pałacu można podziwiać też świetnie zachowany ogród. Kolejny punkt do odwiedzenia to Rynek Kościuszki. Trudno go ominąć, gdyż znajduje się w samym centrum. To miejsce, gdzie można odpocząć i zjeść coś w pobliskich restauracjach i kawiarniach. Zaraz nad Rynkiem góruje Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to piękny gotycki budynek, który sprawia ogromne wrażenie. Z zabytków sakralnych możemy znaleźć w Białymstoku trzy niezwykłe cerkwie Św. Mikołaja, Św. Ducha i Hagia Sophia. Poza tym na uwagę zasługują znajdujące się w Białymstoku muzea.

Najlepszy hotel w Białymstoku - jaki wybrać?

Goście chętnie wybierają Best Western Hotel Cristal. Jest to hotel położony w centrum miasta. Oprócz doskonałej lokalizacji jako atut wymieniane są wyśmienite śniadania. TO dobry wybór na krótki wypad do Białegostoku.

Best Western Hotel Cristal Hotele w Białymstoku Travel Card

Jak dojechać do Białegostoku?

Białystok jest miastem świetnie skomunikowanym. Bez trudu dostaniemy się samochodem, jadąc drogą S8. Możemy też wybrać połączenie autobusowe lub kolejowe. Bez trudu dojedziemy do stacji Białystok Główny z Warszawy, Katowic i Ełku.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Pięć Powodów, Dla Których Warto Pojechać Na Górny Śląsk
    Katowice, stolica województwa śląskiego, która do niedawna kojarzyła się z przemysłem górniczym i osiedlami robotniczymi, ostatnimi czasy coraz chętniej pokazuje swoje drugie oblicze. Miasto coraz częściej jest kojarzone ze znakomitą kuchnią, bogatą kulturą oraz ciekawą historią. Sieć hoteli Best Western przygotowała listę pięciu atrakcji, które warto zobaczyć, posmakować albo usłyszeć, aby w pełni doświadczyć magii Katowic.
  • Gdańsk Aktywnie Na Świeżym Powietrzu. Przewodnik Po Atrakcjach
    Jak już pisaliśmy w Poradniku Podróżnika, polskie wybrzeże to idealny kierunek na wiosenne wojaże. W sieci można znaleźć wiele artykułów opisujących główne atrakcje Gdańska. Best Western, przygotowało dla Was poradnik po atrakcjach Gdańska, które zmobilizują Was do spędzenia wolnego czasu w tym mieście aktywnie – na świeżym powietrzu.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu