Bangladesh

Poznaj nasze hotele w Dhaka, Bangladesz


Kultura Bangladeszu jest ściśle związana ze sposobem życia mieszkańców Bangladeszu. Ziemia, rzeki i życie Bengalczyków stworzyły bogate dziedzictwo z wyraźnymi różnicami w stosunku do sąsiednich regionów. Ewoluowało ono na przestrzeni wieków i obejmuje różnorodność kulturową kilku grup społecznych Bangladeszu.
Bangladesz jest obdarzony bogatą i żyzną glebą, darem z trzech głównych rzek, które tworzą deltę równiny, na której leży. Rzeki Ganges, Brahmaputra i Meghna płyną w dół od Himalajów, niosąc składniki odżywcze, aby użyźnić pola Bangladeszu.
Bangladesz jest zielonym klejnotem południowej Azji - krajem splecionym z rzek, o bogatej kulturze czekającej na odkrycie przez pionierów.
Dhaka, gęsto zaludnione miasto, tętniące życiem z blisko 17 milionami mieszkańców (większość z nich często zdaje się tkwić w tym samym korku co ty), jest cudownie hałaśliwym i chaotycznym miejscem, kipiącym energią i aktywnością w każdej godzinie. Dhaka jest miastem kontrastów między starym i nowym, bogatym i biednym, przemysłem i rolnictwem. Od betonowego Domu Parlamentu Narodowego i ultranowoczesnego Bashundhara City, największego centrum handlowego w Azji Południowej, do XVII-wiecznego Fortu Lalbagh i otwartych straganów wzdłuż bocznych ulic miasta, te kontrasty żywo kształtują miasto.

 
Przeglądaj pobliskie miejsca docelowe
  • 1 Noc


Menu

 Polski
Menu