Philippines

Odkryj różnorodność Filipin

Obejmujące ponad 7600 wysp i będące domem dla ponad 100 milionów ludzi mówiących w około 170 językach, Filipiny są krajem o niesamowitej różnorodności, która nagradza ciekawskich podróżników.

Największy chrześcijański kraj Azji, Filipiny, ma bogate dziedzictwo kolonialne, które sięga czasów, gdy legendarny portugalski odkrywca Ferdynand Magellan wylądował w tym kraju w ramach pierwszej w historii podróży dookoła Ziemi. Hiszpanie później podbili ten kraj, a nazwa Filipin pochodzi od króla Hiszpanii Filipa II.

Dowody kolonialnej przeszłości można znaleźć na całym archipelagu, przede wszystkim w barokowych kościołach i hiszpańskich fortach, z których wiele zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W rozległej stolicy, Manili, Fort Santiago działa jako brama do otoczonego murami miasta Intramuros, w którym znajduje się również historyczna Katedra Manili.

Te starożytne atrakcje kontrastują z wielu nowoczesnymi cudami Manili, z których najnowszymi dużymi atrakcjami są kasyna, centra handlowe, teatry i centra konferencyjne z widokiem na Zatokę Manila.

Na gości wyruszających poza Manilę czeka mnóstwo cudów, w tym jedne z najbardziej zachwycających odcinków wybrzeża w Azji Południowo -Wschodniej. Otoczone palmami plaże Boracay to obraz raju, z miękkimi, sypkimi piaskami obmywanymi przez krystalicznie czyste morze, podczas gdy dziewiczy Palawan oferuje podobnie oszałamiające morskie krajobrazy oraz   majestat Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa.

Cebu jest najstarszym miastem na Filipinach i łączy historyczne atrakcje miejskie z tropikalną scenerią wybrzeża, a dalej na północ na wyspie Luzon, prowincja Pampanga jest kulinarną stolicą kraju, pozwalając gościom odkryć kolejny wspaniały aspekt narodowej kultury i dziedzictwa.

Best Western ofertuje kompleks nowoczesnych hoteli na Filipinach.

Manila


Philippines

Puerto Princesa


Philippines

San Fernando


Philippines

Panglao


Philippines

Przeglądaj pobliskie miejsca docelowe
  • 1 Noc


Menu

 Polski
Menu