Denmark

Podobnie jak inne kraje skandynawskie, Dania nie zawiedzie dzięki swojej bogatej historii, malowniczym krajobrazom i szlakom wodnym, które są tłem dla ulubionych miast, takich jak Kopenhaga czy Odense. Nic dziwnego, że Dania została uznana za najszczęśliwsze miejsce na Ziemi. W rzeczywistości Duńczycy stworzyli specjalne słowo Hygge (wymawiane jako hoo-guh). Hygge nie można przetłumaczyć na jedno słowo; Hugge oznacza określenie osiągnięcia wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i szczęścia i zadowolenia.

Dzięki płaskiemu terenowi i dobrze rozwiniętym ścieżkom, wypożyczenie roweru jest jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie kraju, od nadmorskich miejscowości po bardziej miejską Kopenhagę.  Planując swoją podróż do Danii nie zapomnij o Zamku Kronborg. Zbudowany w 1420 roku zamek był inspiracją do napisania Hamleta przez Szekspira.

Prostota to słowo będące synonimem duńskiego wzornictwa. Od architektury po wyposażenie wnętrz, a teraz także modę, Duńczycy nadal są liderami dzięki swoim prostym, czystym liniom i stylom. Celebruj ten styl w wielu muzeach znajdujących się w całym kraju, w tym w popularnym Louisiana Museum of Modern Art i The National Museum.

Jeśli jedzenie jest Twoim medium, nie będziesz zawiedziony. Koniecznie spróbuj wielu duńskich klasyków, takich jak Smørrebrød, kanapka z otwartą buzią, Frikadeller, pyszny duński klopsik i Mørbradbøffer, polędwiczka wieprzowa podawana ze smażoną cebulą i grzybami. Dla prawdziwych smakoszy obowiązkowa jest wizyta w najlepszej restauracji Noma,lub dlaczego nie zjeść w restauracji Geranium. Jeśli chcesz poczuć klimat wielkomiejskiej i modnej części Kopenhagi, udaj się do Kodbyen (Wioski Mięsnej), dzielnicy w Kopenhadze, która ma wiele podobieństw z jej odpowiednikiem Meatpacking w Nowym Jorku. Miłośnicy piwa będą zachwyceni liczbą piw rzemieślniczych warzonych i serwowanych w Danii.

Już dziś zaplanuj swoją podróż do Danii i sprawdź, czy możesz doświadczyć Hygge.

Przeglądaj pobliskie miejsca docelowe
  • 1 Noc


Menu

 Polski
Menu