5 porad, które pozwolą Ci podróżować z prawie każdym

Czasami zdarza się, że osoba, z którą podróżujesz ma inny styl podróży niż Twój własny. Dotyczy to zarówno par, przyjaciół, jak i członków rodziny.  Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw porad, które pomogą Ci podróżować niemal z każdym.

5 Porad, Które Pozwolą Ci Podróżować Z Prawie Każdym

Poznaj Swojego Kompana Podróży 

Przed zaplanowaniem wspólnego tripu warto porozmawiać z przyszłym kompanem o wspólnej wizji podróżowania. Koniecznie zapytaj o jego potrzeby i cele, które chce zrealizować podczas wyprawy. Być może jest to osoba, która preferuje spędzanie czasu na plaży, lub wręcz przeciwnie – lubi doświadczać na wakacjach ekstremalnych przeżyć i poszukuje dreszczyku emocji. Może zdarzyć się przecież, że nasz kompan jest miłośnikiem historii, dlatego lubi podróżować z przewodnikiem albo jest imprezowiczem, który preferuje nocny styl życia i późne budzenie się.  Aby uniknąć konfliktów podczas wspólnego wyjazdu, zadbaj o szczerą i rzetelną rozmowę ze swoim towarzyszem. 

Zaplanuj podróż 

Gdy poznałeś już wasze style podróżowania, nadszedł czas, aby wspólnie zaplanować podróż. Nie ograniczajcie się nawzajem. Ustalcie co możecie zrobić osobno, a co chcielibyście zrobić wspólnie. Pamiętaj, że żadna podroż nie odbywa się w 100% zgodnie z planem, więc przygotuj się, że nie wszystko pójdzie tak, jak oczekiwałeś/aś. Ważne jest, aby podczas podroży otwarcie komunikować sobie nawzajem to co czujesz i na czym Ci zależy. To pozwoli Wam wspólnie poradzić sobie nawet z nieprzewidzianymi sytuacjami. Planując wspólną podroż dzień po dniu uwzględnijcie m.in. swoje preferencje żywieniowe oraz godziny, o których chcecie znaleźć się w swoich pokojach.

Mów szczerze o swoim budżecie 

Kwestia budżetu, który zamierzacie przeznaczyć na podroż jest bardzo ważna. Niektórzy lubią zaszaleć w hotelach lub miejscach turystycznych, podczas gdy inni wolą zaoszczędzić pieniądze oraz unikać pułapek turystycznych i innych wydatków, które uważają za niepotrzebne. Hotele, wypożyczalnie samochodów i restauracje to trzy rzeczy, które musisz absolutnie dostosować do kogoś przed i podczas podróży.

Bądź otwarty na podróżowanie osobno 

Nawet jeśli jesteś w pełni zgodny ze swoim towarzyszem podroży, nadejdą dni, w których nie będziecie mogli ze sobą wytrzymać i będzie chcieli spędzać czas oddzielnie.  Nawet jeśli taki dzień planowaliście spędzać razem, lepiej nie robić nic na siłę. Mogą także wystąpić sytuacje, w których nasz towarzysz chcę odpocząć po wyczerpującej wycieczce w hotelu, a my mamy dalej dużo energii. Porozmawiajcie szczerze o swoich potrzebach i ustalcie, że kolejny dzień spędzicie już na pewno razem.

Best Western Hotel Edison Hotele w Poznaniu Travel Card

Uczestniczcie razem przynajmniej w jednym wydarzeniu 

Nawet jeśli podróżujesz z osobą, z którą nie masz nic wspólnego, powinieneś zaplanować przynajmniej jeden dzień, który spędzicie razem – ewentualnie przynajmniej jedno wydarzenie, w którym będzie razem uczestniczyć. Może to być wspólna kolacja, wspólne wyjście na plaże lub zwiedzenie jakiegoś zabytku. Najlepszy czas na zaplanowanie takiego eventu to początek lub koniec podróży.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły

 
 
 

Menu

 Polski
Menu