Jak utrzymywać kontakty z rodziną podczas podróży służbowych?

Jak utrzymywać kontakty z rodziną  podczas podróży służbowych? Podróże służbowe zabierają dużo czasu. Latanie, jazda samochodem, jedzenie w ruchu, ciągłe spotkania – to wszystko wyczerpuję organizm i psychikę. Co więcej, w czasie podróży służbowych jesteś z dala od rodziny, przez co odczuwasz większą samotność. To samo odczuwa Twoja rodzina.

Poniżej przedstawiamy wskazówki, dotyczące tego jak utrzymywać kontakt z rodziną podczas podróży.

Ustal godziny kontaktu

Podczas podróży służbowych kwestia wzajemnego kontaktu jest kluczowa. Jeśli często podróżujesz, na pewno zdarzyło Ci się, że ważne spotkanie biznesowe przerwał telefon od Twoich bliskich. Aby uniknąć takich sytuacji warto ustalić stałe godziny kontaktu z nimi. Gdy zaczniecie dzwonić do siebie, gdy obie strony będą miały na to czas, wasze rozmowy staną się z pewnością głębsze i mniej nerwowe.  

Ustaw przypomnienia

Kiedy jesteś w długiej podróży służbowej może zdarzyć Ci się, że zapomnisz o ważnej rocznicy lub rodzinnym wydarzeniu. Aby tego uniknąć, jeszcze przed podróżą ustaw powiadomienia w kalendarzu, które z wyprzedzeniem będą informowały Cię o nadchodzących „ważnych dniach”. Jeśli masz taką możliwość udostępnij rodzinie swój kalendarz, aby zawsze była poinformowana co w danym momencie robisz i gdzie jesteś.

Czat wideo

Rozmawiając przez telefon słyszysz głos ale nie widzisz wyrazu twarzy i gestykulacji. To spora bariera komunikacyjna, która może być także przyczyną wielu nieporozumień i konfliktów. Właśnie dlatego nawet bardzo długie rozmowy telefoniczne z rodziną, nie zastąpią videoczata. Jest to idealna forma komunikacji, szczególnie wtedy gdy masz małe dzieci i nie chcesz, aby traciły z Tobą kontakt.

Best Western Hotel Mariacki Hotele w Katowicach Travel Card

Grupa w mediach społecznościowych

Popularne portale społecznościowe takie jak Facebook dają możliwość założenia tajnej grupy. Możesz z tego skorzystać zakładając członkom rodziny grupę, na której będziecie mogli wymieniać się zdjęciami i osobistymi relacjami dotyczącymi tego co aktualnie robicie.  


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Nowoczesny Świat Podroży Biznesowych
    Świat biznesu nieustannie się zmienia, a wraz z nim zmienia się rzeczywistość podróży biznesowych. Czym więc cechuje się nowoczesny „Business Traveler” ? Dowiesz się czytając ten artykuł.
  • 5 Porad, Jak Poradzić Sobie Na Spotkaniu Networkingowym
    Imprezy networkingowe to świetna okazja, aby poszerzyć swoją sieć kontaktów biznesowych. Dla wielu osób opanowanie stresu podczas takich spotkań jest bardzo dużym wyzwaniem, dlatego tak wielu z nich rezygnuje z uczestnictwa w tego typu meetingach.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu