Hotele w Sulejowie
MOD_SEARCH_HOTELS_COLLAPSE
  • 1 Noc

Hotele w Sulejowie

Sulejów otrzymał prawa miejskie w 1296 roku. Znajduje się on w województwie łódzkim i stanowi siedzibę gminy Sulejów. Do miasta można dostać się drogą lądową, za pośrednictwem pociągów lub autobusów. Przez Sulejów przebiegają drogi krajowe, w związku z czym w łatwy sposób można do niego dotrzeć samochodem.

Hotel Sulejów

Do głównych atrakcji Sulejowa należą m.in. Arsenał, który został wzniesiony na przełomie XVI i XVII wieku, jako dobudówka do Wieży Opackiej. Klasztor Cystersów oraz Opactwo Cystersów. Wzgórze Pamięci, które stanowi miejsce, gdzie można spędzić przyjemnie czas na łonie natury. Na wzgórzu znajduje się również pomnik upamiętniający poległych w obozach koncentracyjnych w okresie II Wojny Światowej. Głaz upamiętniający 860-lecie Sulejowa, który został odsłonięty w 2005 roku. Poza odwiedzeniem miejsc historycznych warto również wybrać się na spacer po Sulejowie. To klimatyczne miasto ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem architektonicznym, jak i przyrodniczym. Jest to dobre miejsce, aby wybrać się na krótki wypad w gronie rodzinnym. Jeśli szukasz hotelu w Sulejowie, sprawdź koniecznie obiekty Best Western.

Ikona walizkiDowiedz się więcej o Sulejów

Powiązane artykuły z Sulejowem:

Piotrków Trybunalski. Miasto, Które Łączy Zamki, Żeglarstwo I Piwo.
Niespełna 20 lat temu Robin Williams wraz z reżyserem Kossovitzem przyjechał do Piotrkowa Trybunalskiego nakręcić film „Jakub Kłamca”. Aktor po przyjściu na plan zdjęciowy był przekonany, iż otaczająca go sceneria to dzieło ekipy filmowej.

Jak Optymalizować Wydatki Na Podróże Służbowe?
Podróżowanie w celach biznesowych jest nieodłącznym elementem rozwijania biznesu, ale nie musi oznaczać konieczności rozbijania banku. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby zoptymalizować budżet podróży służbowych.

Sztuka Na Leżaku, Czyli Letni Teatr Plenerowy
Mimo że sezon wakacyjny nie rozpieszcza koneserów sztuki liczbą spektakli i premier, to lato w mieście potrafi dostarczyć ogrom wrażeń artystycznych. We wszystkich większych miastach, takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków czy Gdańsk, kultura triumfuje podczas plenerowych festiwali teatralnych.

Weekend W Podklasztorzu
Weekendowy wypad dla smakoszy, poszukiwanie aktywnych form spędzania czasu, a może weekend z rodziną? Best Western podpowiada jak spędzić czas w średniowiecznym opactwie zarówno tym poszukującym kojącego relaksu, jak i tym, którzy są fanami pełnych emocji aktywności.

4 Wskazówki, Które Poprawią Twoje Zdjęcia Z Wakacji
Robienie zdjęć na wakacjach smartfonem stało się powszechne. O wiele łatwiej, w daleką podróż, zamiast ciężkiego aparatu fotograficznego zabrać mały smartfon wyposażony w dobry aparat. Jednak czy zdjęcia wykonywane telefonem mogą być dobre? Owszem, tak!


Ikona mapy z pinem lokalizacjiAtrakcje Sulejów
  • Kościół Św. Tomasza, ul. Opacka 13 - piękna romańska budowla, wchodząca w skład opactwa cysterskiego sięgającego XII wieku
  • Kościół Św. Floriana w Sulejowie - neogotycka świątynia z 1903 roku
  • Kaplica Ligięzów NMP w Sulejowie - obiekt z XVII wieku
  • Klasycystyczna kaplica cmentarna z XIX wieku
  • Barokowy kościół Św. Małgorzaty w Witowie
  • Klasztor Norbertanów w Witowie z XVII wieku oraz wieża bramna z XV wieku
  • Zalew Sulejowski

Hotele w Sulejowie

Filtr
 Filtr
FiltrBest Western

9.4 Mile / 15.1 km

pl

PLN

180.00

Wybierz hotel

Best Western Plus

0.9 Mile / 1.4 km

pl

PLN

245.00

Wybierz hotel

Menu

 Polski
Menu