12 najpiękniejszych i niezwykłych zbiorników wodnych na świecie

Jezioro Kraterowe to jedno z kilku niesamowitych jezior na świecie, które zasługuje na podziw i uznanie. Znajduje się w stanie Oregon i jest najgłębszym jeziorem w Stanach Zjednoczonych. W najgłębszym miejscu ma 594 metry. Znajduje się w ogromnej kalderze, która powstała ponad 7 000 lat temu po wybuchu wulkanu. Jezioro nie jest zasilane przez rzeki i potoki, co stworzyło unikalne środowisko dla stworzeń tam żyjących. Dodatkowo krystalicznie czysta woda sprawia, że jezioro ma zawsze błękitną barwę. Jednak jego eksploracja jest wyjątkowo trudna ze względu na głębokość.

12-najpiekniejszych-i-niezwyklych-zbiornikow-wodnych-na-swiecie.jpg

Cenoty - podziemne jeziora w Meksyku

Półwysep Jukatan słynie z gęstej dżungli, gorących plaż oraz wielu ukrytym skarbom, w tym również Cenotom, czyli podziemnym jeziorom. Podziemny system szlaków wodnych i jezior jest połączony ponad 500 mil ciągiem wodnym. Wiele jezior służy nie tylko zwiedzaniu, ale również są otwarte do pływania i nurkowania z przewodnikiem.

Jellyfish Lake, czyli jezioro meduz w Palau 

Jellyfish Lake jest popularnym jeziorem w Palau, które słynie z występujących tam meduz złotych i księżycowych. Ten podwodny krajobraz pełen różnorodnych populacji tych gatunków meduz szczególnie przypadł do gustu płetwonurkom i snorkel’om. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce do podwodnych zdjęć.

Spotted Lake (Kliluk) w Kanadzie

Spotted Lake (Kliluk) to jezioro znajdujące się w Osoyoos w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jest zaliczane do najbardziej niezwykłych jezior na świecie. Jego powierzchnia pokryta jest wielokolorowymi plamami powstałymi na skutek parowania wody oraz krystalizacji minerałów. Co ciekawe, jezioro uważane jest przez tamtejszych Indian za święte miejsce, z którego pozyskują właściwości minerałów i błota w tradycyjnym lecznictwie.

Różowe jezioro (Pink Lake) w Australii

Pink Lake umiejscowione jest w zachodniej Australii. Niesamowity kolor tego jeziora jest wynikiem wysokiego stężenia glonów i bakterii, które w celu przetrwania produkują odpowiedni barwnik. Jednak nie zawsze Pink Lake ma swój charakterystyczny różowy odcień – jest on zależny od temperatury i etapu wzrost glonów.

Grand Prismatic Spring w USA

Yellowstone jest jednym z najpopularniejszych parków narodowych na świecie ze względu na występujące tam setki naturalnych źródeł i gejzerów. Grand Prismatic Spring to jedna z największych i najbardziej atrakcyjnych źródeł z minerałami i związkami chemicznymi, które tworzą niesamowite i nieziemskie warstwy kolorów.

Jezioro Nakuru w Kenii

Jezioro Nakuru leży w środkowej Kenii w Wielkim Rowie Wschodnim i jego wody są uwarunkowane w przeważającej mierze ilością wody niesionej przez uchodzące do niego rzeki okresowe. Jedno jest pewne, pewnością nie należy do spokojnych i zacisznych miejsc. Wszystko to za sprawą licznym stadom głównie flamingów, które wypełniają brzegi jeziora. Jednak nie tylko, wody również przyciągają inne zwierzęta, takie jak nosorożce, żyrafy i inne.

Jezioro Czorsztyńskie – polski skarb

Jezioro Czorsztyńskie to kolejne malownicze jezioro, które można zaliczyć do wodnych cudów świata. Jest to sztuczny zbiornik, położony w Pieninach, który powstał przez spiętrzenie wód rzeki Dunajca, po wybudowaniu zapory wodnej w Niedzicy. Jezioro Czorsztyńskie pełni zatem nie tylko rolę przepięknej atrakcji turystycznej, ale również spełnia funkcje ochronne (przeciwpowodziowe i przeciwpożarowe).

Best Western Hotel Mariacki w Katowicach

Najbliżej położony Jeziora Czorsztyńskiego hotel Best Western to Best Western Hotel Mariacki w Katowicach. Zapraszamy do niego wszystkich turystów, którzy zatrzymali się w stolicy Górnego Śląska. To doskonałe miejsce na przenocowanie przed dalszą drogą w kierunku Pienin.

Best Western Hotel Mariacki Hotele w Katowicach Travel Card

 

Morze Martwe w Izraelu/ Jordanii

Morze Martwe jest uważane za jedno z pierwszych na świecie spa, z których korzystały starożytne cywilizacje kąpiące się w wodach w celu uzyskania tajemniczych korzyści. Obecnie, wody słone mają właściwości lecznicze i relaksacyjne dla zmęczonej skóry. Morze Martwe jest niezwykłe nie tylko przez wzgląd na bardzo wysoki poziom zasolenia, ale również przez jego usytuowanie w najniższym punkcie na Ziemi na poziomie 430,5 m p.p.m., które wciąż się obniża.

Jezioro Loch Ness w Szkocji

Jezioro Loch Ness samo w sobie nie jest szczególnie wyjątkowym jeziorem (zob. sylwester w Szkocji). Chociaż słynie z jednej z najbardziej znanych legend, która głosi, że w głębinach jeziora przebywa potwór. Potwór z Loch Ness od wieków jest nieodkrytą zagadką, tworzącą tajemniczy klimat, który każdego roku przyciąga tysiące zaciekawionych turystów.

Finger Lakes - Wielkie Jeziora w USA

Te ogromne zbiorniki wodne, znane również jako „Finger Lakes”, uważane były przez zachodnich odkrywców za zachodni ocean. Dzięki masom powierza, tworzą się fale, które przyciągają zwolenników surfowania. Wielkie Jeziora spełniają wiele funkcji, są źródłem rekreacji, przemysłu i transportu dla miast, stanów i krajów, które dzielą rozległe wybrzeża.

Jezioro Powell

Jezioro Powell znajduje się na pograniczu stanów Utah i Arizona. Wypełnia czerwone kaniony skalne powstałe po starożytnych oceanach. Powstało na skutek spiętrzenia wód rzeki Kolorado przez zaporę Glen Canyon. Jest to miejsce z niekończącymi się alejkami i szczelinowymi przejściami. Z pewnością takich miejsc i zbiorników wodnych, jak wymienione, jest mnóstwo. Warto szukać tego typu cudów świata i podziwiać te najbardziej popularne.


Zobacz również pozostałe artykuły

  • Kiedy Wziąć Urlop W 2020 Roku? Kalendarz Dni Wolnych 2020
    Rok 2020 zbliża się wielkimi krokami. Warto więc dowiedzieć się już teraz, ile dodatkowych wolnych dni przyniosą długie weekendy. Kiedy najlepiej zarezerwować czas na wypoczynek w 2020 roku? Odpowiedź zamieszczamy w tym artykule.
  • Gniezno. Niezapomniana Lekcja Historii
    Gniezno to niezwykłe miasto i zarazem kolebka polskiej państwowości. Nazwa miasta pochodzi od słów „gniazdo” i „gnieździć się”, a stara legenda o Czechu, Lechu i Rusie głosi, że to właśnie Gniezno było miejscem założenia państwa polskiego.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu