Opole - najbardziej rozśpiewane miasto w Polsce

18 kwi 2019

Weekend spędzony spokojnie, bez tłumów turystów, spacery pośród zieleni, na zwiedzaniu zabytków, bez konieczności stania w długich kolejkach i przystępne ceny. Brzmi zachęcająco? Na tym jednak nie kończy się długa lista atrakcji oferowanych przez Opole. Sieć Hoteli Best Western podpowiada co warto zobaczyć przebywając w urokliwej stolicy Opolszczyzny, gdzie turyści mogą cieszyć oko sztuką na światowym poziomie, podniebienie przepyszną, tradycyjną kuchnią oraz duszę pobliską dziką przyrodą. 

Opole - najbardziej rozśpiewane miasto w Polsce

Atrakcje kulturalne w Opolu

Opole to niewątpliwie stolica piosenki. Niemal od 60 lat odbywa się tu Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ze względu na wieloletnią tradycję tego wydarzenia, w 2016 roku powstało Muzeum Polskiej Piosenki. Stała ekspozycja muzeum przedstawia historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Na multimedialnych ścianach znajdują się dotykowe monitory, na których wyświetlane są teledyski, fragmenty koncertów, reportaży i wywiadów z artystami. Fan każdego rodzaju muzyki znajdzie tam coś dla siebie. Warto zwrócić również uwagę na interesujący repertuar teatrów w Opolu. W mieście znajduje się kilka obiektów takich jak: Opolski Teatr Lalki i Aktora, a także Teatr im. Kochanowskiego, czy autorski Teatr Jednego Wiersza. Wszystkie były wielokrotnie nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Trochę historii Opola

Zwiedzając polskie miasta warto poświęcić czas na zgłębienie ich historii oraz zobaczyć najważniejsze zabytki i pomniki w danym regionie. Dla Opolszczyzny takim miejscem jest Wieża Piastowska. Została ona zbudowana w XIII wieku i na owe czasy była budowlą niezwykłą, potężną i nowoczesną, bo stworzoną z cegły. Obecnie jest jednym z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce. Zwiedzanie wieży trwa około 30 minut, podczas których turyści mają okazję wysłuchać opowieści przewodnika, wejść na jej szczyt i taras widokowy oraz obejrzeć multimedialny pokaz.

Best Western Hotel Opole Centrum Hotele w Opolu Travel Card

W Opolu jest wszędzie blisko

Niewątpliwym atutem stolicy województwa opolskiego jest jego kameralny klimat i dostępność. To 128. tysięczne miasto daje wszystkim możliwość dotarcia wszędzie pieszo, dlatego warto znaleźć hotel w Opolu, który znajduje się w ścisłym centrum. Best Western Hotel Opole Centrum to jedno z lepiej zlokalizowanych miejsc. W jego pobliżu znajduje się wiele dobrych restauracji, w których podawane są tradycyjne dania regionalnej kuchni - krupnioki, opolska rolada wołowa, czy tak zwane „ścierki". Ich intrygująca nazwa wywodzi się od czynności ścierania mąki i jaj między dłońmi, w wyniku czego powstaje drobny grysik, który później gotuje się na wodzie lub na mleku. Warto wiedzieć, że na ministerialnej liście produktów tradycyjnych znajdują się aż 52 przysmaki z regionu opolskiego.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Kierunek Jurata! Udany Pomysł Na Wiosenny Weekend I Wakacje Latem
    Przed II wojną światową, Jurata była miejscem kultowym i jako pierwsza nadmorska miejscowość pełniła dla turystów rolę kurortu. Nie byli to zwykli turyści. Na wakacje w Juracie mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Obecnie, Jurata wciąż jest bardzo popularną destynacją dla polskich wczasowiczów i ma im do zaoferowania o wiele niż piękne wybrzeże. Dowiedz się, dlaczego Jurata to dobry pomysł na wiosenny weekend, a także na wakacje latem.
  • Weekend We Wrocławiu – Co Warto Zobaczyć Mając Do Dyspozycji Dwa Dni Wolnego?
    Coraz większą popularność zdobywają ostatnio tzw. city breaks. Pod tą nazwą kryje się krótki, zazwyczaj weekendowy wypad do większego miasta, takiego jak na przykład Wrocław. Stolica Dolnego Śląska to jedno z najchętniej wybieranych miast wśród turystów – zarówno tych z Polski, jak i z zagranicy. Przed przyjazdem warto zaplanować swój pobyt i wybrać najciekawsze miejsca, a także hotel z dobrą lokalizacją.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu