Sezon festiwali muzycznych… czas start!

Każdy prawdziwy fan muzyki wyczekuje na ten czas z wytęsknieniem. Niezapomniana zabawa, nowe znajomości i odpoczynek. W Polsce najgorętsza pora roku może oznaczać tylko jedno - sezon na letnie festiwale muzyczne w pełni wystartował.

Sezon festiwali muzycznych… czas start!

Orange Warsaw Festiwal

Letnia zabawa została już oficjalnie rozpoczęta za sprawą Orange Warsaw Festival, który odbył się pomiędzy 1 a 2 czerwca. Organizatorzy co roku mają wysoko podniesioną poprzeczkę. Festiwal ściąga do Warszawy w końcu nie tylko ludzi z Polski, ale też z całej Europy, zachęconych coraz ciekawszym line-upem, którego nie powstydziłyby się światowej sławy koncerty

Opener

Choć 55. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu już za nami, fani muzyki mogą szykować się na kolejne muzyczne doznania. Najbliższym wydarzeniem jest bowiem gdyński Open’er, który odbędzie się pomiędzy 4 a 7 lipca. Z roku na rok ściąga on do Trójmiasta coraz więcej ludzi. Nagrodzony wieloma nagrodami Open’er, to nie lada gratka dla muzycznych koneserów – od 2002 roku polska scena gościła już takich popularnych wykonawców, jak Arctic Monkeys, Radiohead, Lorde, Florence + The Machine czy Snoop Dogg. W tym roku zapowiedzianych zostało jeszcze więcej światowych sław, w tym wykonawca klubowego hitu „Congratulations”  - Post Malone -  zespół Gorillaz i Bruno Mars.

Jarocin Festiwal

Od 13 do 15 lipca w Jarocinie odbędzie się jeden z najstarszych polskich festiwali. Organizowany od 1970 roku, przez długi czas był największym przeglądem muzyki młodej generacji. W tym roku dla widowni zagra 40 artystów na 3 scenach. Oprócz głównego motywu Johnny’ego Rottena, wokalisty Sex Pistols i Public Image Limited, na słuchaczy czeka też legendarny konkurs debiutantów „Jarocińskie Rytmy Młodych”, ale także wiele innych pozamuzycznych atrakcji.

Audioriver

Zwieńczeniem lipcowych festiwali będzie Audioriver, który odbędzie się w Płocku pomiędzy 27 a 29 lipca. Wydarzenie skupia się na muzyce elektronicznej. W tym roku współpracy zaproszeni zostali m.in. Catz ‘N Dogz, Helena Hauff, Macbeat, Honey Dijon, Patife czy Mj Cole.

Pol'and'Rock Festival

Jak co roku, na liście letnich festiwali nie może zabraknąć światowej sławy Przystanku Woodstock, który w tym roku po raz pierwszy zagra pod nazwą Pol'and'Rock Festival. Impreza ta jest hucznym podziękowaniem wolontariuszom, którzy nieśli pomoc grając w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Od 2 do 4 sierpnia na Dużej Scenie można spodziewać się zespołów, takich jak Soulfly, Gojira, Alestorm, You me at six czy Arch Enemy. Festiwal co roku przyciąga mnóstwo zagranicznych gości, a sława o jego niezapomnianym klimacie jest nieśmiertelna.

Off Festival

Prawie w tym samym czasie, bo od 3 do 5 sierpnia, w Katowicach zagra Off Festival, prezentujący szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Gwiazdami koncertów będą Kult, Aurora, Harry Merry, Coals, David August czy duet Tęskno.

Best Western Hotel Galicya Hotele w Krakowie Travel Card

Kraków Live Festival

Ostatnim festiwalem muzycznym, kończącym czas wakacji i sezon muzyczny, będzie Kraków Live Festival. Pomiędzy 17 a 18 sierpnia dla widowni zagrają Die Antwoord, Kendrick Lamar i Martin Garrix. Kraków Live Festival, to festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Alter Art, który co roku ściąga wykonawców światowego formatu, ale też polskich artystów, którzy mają szansę zagrać przed dziesiątkami tysięcy fanów muzyki. Wydarzenie umożliwia przyjeżdżającym skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej, promując tym samym swój region.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Sztuka Na Leżaku, Czyli Letni Teatr Plenerowy
    Mimo że sezon wakacyjny nie rozpieszcza koneserów sztuki liczbą spektakli i premier, to lato w mieście potrafi dostarczyć ogrom wrażeń artystycznych. We wszystkich większych miastach, takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków czy Gdańsk, kultura triumfuje podczas plenerowych festiwali teatralnych.
  • Największy Średniowieczny Rynek I Jeden Z Najpiękniejszych Placów Europy
    Przez wieki Rynek Główny Krakowa był nie tylko ośrodkiem handlu czy siedzibą miejskiej administracji, ale przede wszystkim miejscem spotkań mieszkańców miasta. Dziś to niesamowity pomnik historii, który był świadkiem najważniejszych wydarzeń w burzliwiej historii Polski.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu