Sztuka na leżaku, czyli Letni Teatr Plenerowy!

Mimo że sezon wakacyjny nie rozpieszcza koneserów sztuki liczbą spektakli i premier, to lato w mieście potrafi dostarczyć ogrom wrażeń artystycznych. We wszystkich większych miastach, takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków czy Gdańsk, kultura triumfuje podczas plenerowych festiwali teatralnych. Hotele Best Western podpowiadają, które można odwiedzić jeszcze w tym roku, a które należy wziąć pod uwagę planując przyszłoroczny sezon.

Sztuka Na Leżaku, Czyli Letni Teatr Plenerowy

Sztuka ulicy

Regularnie od 1993 roku Festiwal Sztuka Ulicy rozpoczyna warszawski letni sezon wydarzeń artystycznych, podczas których zarówno widzowie, jak i artyści celebrują teatr, taniec, sztukę cyrkową oraz performance. W tym roku, pomiędzy 23 a 24 czerwca oraz 30 czerwca a 1 lipca, podczas 26. już edycji projektu, stolica gościła talenty z Anglii, Holandii, Ukrainy oraz Polski, które można było oglądać na Rynku Nowego Miasta, w Parku Agrykola, na Placu Defilad, w Parku Szczęśliwickim oraz na skwerze przy stacji metra Słodowiec.  

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Dla tych, którzy kochają festiwale uliczne, Kraków, Oświęcim i Tarnów przygotował prawdziwą gratkę. Od 5 do 8 lipca 31. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych zaskakiwał widzów ogromną dawką kultury azjatyckiej. Goście z Rosji i dawnych republik radzieckich oraz artyści z Korei Południowej prezentowali swoje umiejętności taneczne, cyrkowe i pirotechniczne a singapurski żongler Jay Che Jia Jun udowodnił, że muzykę Beethovena można zagrać nawet za pomocą piłeczek ping-pongowych.

Festiwal Teatrów Plenerowych FETA

Turyści, którzy spędzali swój wakacyjny urlop w Trójmieście, mogli zobaczyć jak malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa, a także okolice gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmieniły się nie do poznania na kilka lipcowych dni. Wszystko to dzięki zaproszonym w ramach XXII edycji Festiwalu FETA artystom. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych FETA, jest jednym z największych i najbardziej cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy. W tegorocznym programie widzowie mieli możliwość zobaczyć zarówno duże przedstawienia, jak i małe kameralne formy. Na scenie pojawiły się produkcje z ogromną dawką humoru, ale nie zabrakło też okazji do wzruszeń i refleksji. Ponadto organizatorzy przygotowali także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli  miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnęło liczne rodziny z dziećmi. Słowem, każdy spektakl wywoływał wśród publiczności duże emocje.

20. Przegląd Małych Form Teatralnych

W ramach 20. Przeglądu Małych Form Teatralnych Letnia Scena, mieszkańcy WarszawyWrocławiaKrakowa czy Gdańska, w każdą środę wakacji aż do września mogą obejrzeć  8 spektakli konkursowych i 2 produkcje towarzyszące. Tegoroczny przegląd odbywa się pod hasłem Święto Wolności, rozumianej pod wieloma aspektami. Organizatorzy chcieli w ten sposób nawiązać do 100-lecia niepodległości Polski, jak również do wolności działań twórczych i różnorodności form artystycznych, co widać w repertuarze Letniej Sceny.

Best Western Plus Hotel Podklasztorze Hotele w Sulejowie Travel Card

Och-Teatr w plenerze

Jak co roku, również aktorzy warszawskiej sceny Och-Teatru zapraszają na teatr w plenerze. Codziennie od 1 do 21 sierpnia (z wyjątkiem dni deszczowych), o godzinie 17:00 na widzów czeka sztuka dla widzów dorosłych (między innymi tegoroczna premiera „Dwa miliony kroków” Piotra Rowickiego z Agnieszką Przepiórską, Tomaszem Ciachorowskim i Januszem R. Nowickim) lub spektakl dla dzieci („Czerwony Kapturek”, „ Jaś i Małgosia”). Najmłodsi, którzy zostali zainspirowani pracą aktora i sami chcieliby spróbować swoich sił na scenie, mogą udać się na bezpłatne warsztaty teatralne organizowane przez miejskie lub dzielnicowe domy kultury. Dzięki nim można poznać podstawowe formy teatru i zgłębić sztukę improwizacji. Parki i skwery zamieniają się w scenę teatralną, tworząc naturalną scenografię, która w wielu może obudzić prawdziwy talent aktorski.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Największy Średniowieczny Rynek I Jeden Z Najpiękniejszych Placów Europy
    Przez wieki Rynek Główny Krakowa był nie tylko ośrodkiem handlu czy siedzibą miejskiej administracji, ale przede wszystkim miejscem spotkań mieszkańców miasta. Dziś to niesamowity pomnik historii, który był świadkiem najważniejszych wydarzeń w burzliwiej historii Polski.
  • Dlaczego Warto Pojechać Wiosną 2019 Na Warmię I Mazury?
    Niedługo początek wiosny, podczas której, tak jak już pisaliśmy, będzie wiele okazji do wzięcia urlopu i wyjechania na krótkie wakacje (zobacz kalendarz dni wolnych od pracy 2019). Długoterminowe prognozy przewidują, że tegoroczna wiosna ma być dosyć ciepła, a w niektórych okresach, temperatury będą sięgać nawet 20 st. Celsjusza.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu