San Marino

Hotele w Republice San Marino

Mająca zaledwie 61 metrów kwadratowych powierzchni Republika San Marino jest najstarszym na świecie suwerennym państwem, którego początki sięgają IV wieku naszej ery i jest jednym z najmniejszych państw na ziemi.                   Leży w centrum Włoch, w pobliżu wybrzeża Adriatyku, pomiędzy granicami regionów Emilia-Romania i Marche. Republika składa się z kilku małych miast. Miasto San Marino, stolica, spoczywa na górze Titano, najwyższym punkcie tego pagórkowatego obszaru. W 2008 roku Komitet UNESCO wpisał stare miasta San Marino i Borgo Maggiore oraz pobliską górę Titano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa.

Najbardziej fascynującymi atrakcjami San Marino są wieże obronne, Guaita, Cesta i Montale. Z każdej wieży roztacza się wspaniały widok na Apeniny, równinę nadmorską, Rimini i morze sięgające wybrzeża Dalmacji. Spacerując po starym mieście ma się wrażenie, że cofamy się do średniowiecza.

Zamknięte dla ruchu, miasto zachowuje swoje bastiony, mury i bramę. Znajduje się tu wiele historycznych budynków, takich jak Basilica di San Marino, poświęcona świętemu Marinusowi, według tradycji założycielowi i patronowi Republiki, oraz Palazzo Pubblico, ratusz miasta. W rzeczywistości San Marino jest bardzo dumne ze swojego niezależnego statusu: posiada własny rząd i siły wojskowe. Tuż przed budynkiem rządu, na Piazza della Libertà, można zobaczyć zmianę warty, która odbywa się co pół godziny w godzinach pracy w miesiącach od kwietnia do września. Nie można przegapić tej tradycyjnej ceremonii: Guardie di Rocca, milicja republiki, nosi kolorowe mundury z ciemnozieloną dwurzędową kurtką, białym warkoczem, czerwonymi spodniami z zielonym paskiem, kapeluszami z czerwonymi pomponami i białymi getrami.

San Marino może poszczycić się szeroką gamą muzeów, takich jak Muzeum Państwowe, w którym znajduje się duża kolekcja obrazów, monet i przedmiotów archeologicznych, Muzeum Starożytnej Broni, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Ciekawych Przedmiotów, pełne unikalnych i dziwnych przedmiotów oraz Muzeum Ferrari, raj dla miłośników motoryzacji.

San Marino to obowiązkowy punkt zwiedzania dla miłośników zakupów wszelkiego rodzaju. W historycznym centrum można znaleźć lokalne i tradycyjne produkty, takie jak ręcznie malowane wyroby ceramiczne i przedmioty sztuki z żelaza, drewna i materiałów szlachetnych. Poza centrum starego miasta znajdują się natomiast centra handlowe i outlety, gdzie można kupić wiele produktów po okazyjnej cenie, dzięki niższemu podatkowi.

W San Marino jest wiele małych, rodzinnych restauracji, gdzie można skosztować smacznych, tradycyjnych produktów, takich jak piadina i cappelletti oraz doskonałych win, Brugneto i Roncale. Wśród deserów nie może zabraknąć również słynnych i pysznych ciast Tre Monti i Titano, wyrabianych ręcznie w San Marino od 1942 roku.

Jest też wiele rzeczy do zrobienia na obrzeżach miasta. Ciesz się pięknymi włoskimi miastami, takimi jak Rimini, Bolonia i Florencja, które są łatwo dostępne z Republiki, a jeśli kochasz naturę, możesz cieszyć się ścieżkami             w maleńkim miasteczku. Wreszcie, jeśli lubisz Formułę 1, nie przegap Grand Prix San Marino!

Palace Hotel BW Signature Collection

  • Blisko do centrum San Marino
  • Restauracje na miejscu
  • Kryty basen panoramiczny
  • Basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą i jacuzzi
  • Spa
  • Koktajl bar
Przeglądaj pobliskie miejsca docelowe
  • 1 Noc


Menu

 Polski
Menu