5 powodów, dla których podróżowanie solo jest fajne

5 powodów, dla których podróżowanie solo jest fajne.jpg

Masz ochotę wyjechać w podróż solo, ale brakuje Ci odwagi?

Czy warto pojechać w podróż solo?

Zastanawiasz się czy warto pojechać w podróż solo? Przedstawiamy kilka powodów podróżowania w pojedynkę, które przekonają Cię, że wyjazdy w solo nie tylko dostarczają niezapomnianych wrażeń, ale uczą czegoś nowego.

Powód nr 1. Poznasz więcej nowych ludzi

Podróże solo kojarzą Ci się z samotnością? Nic bardziej mylnego. Podczas samotnych podróży, bardzo często będziesz potrzebować pomocy innych osób, np. gdy nie będziesz wiedzieć jak gdzieś dotrzeć lub który bilet na komunikację miejską będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny. Co więcej, osoba podróżująca w pojedynkę wzbudza dużą ciekawość innych turystów oraz tzw. lokalsów. Bardzo możliwe, że nie będziesz wstanie opędzić się od osób, które będą próbować z Tobą zagadać, zapytać skąd jesteś lub po prostu, które będą chciały postawić Ci drinka.

Powód nr 2. Dostosujesz plan podróży do swoich potrzeb

Podróżując we dwójkę lub z większą grupą osób musisz trzymać się wspólnie ustalonego planu, a także brać pod uwagę potrzeby innych osób. Każdy uczestnik podróży preferuje zazwyczaj trochę inny styl podróżowania – jedni chcą stawać wcześnie rano, drudzy są zwolennikami pobudek zaraz przed południem, a jeszcze inni mają wrażliwy żołądek i każda zjedzona przez nich lokalna potrawa wiąże się z koniecznością pozostania w hotelu. Podróżując solo, unikasz tego typu problemów, a co za tym idzie niepotrzebnych kłótni i różnicy zdań. Ty decydujesz, o której godzinie wstajesz i na co masz ochotę danego dnia.

Powód nr 3. Poznasz siebie i zbudujesz swoją pewność siebie

Podróżując samotnie, zyskujesz czas, którego zazwyczaj nie masz – czas dla siebie. Podróż solo to wyjątkowa okazja do tego, aby spojrzeć w głąb siebie, zastanowić się nad własnymi potrzebami, a także na snucie planów dotyczących swojego życia. Ponadto, gdy podróżujesz w pojedynkę, poznajesz siebie w trudnych sytuacjach i ćwiczysz się w samodzielnym rozwiązywaniu problemów. Dzięki takiej podróży możesz rozwinąć swoją pewność siebie, a także stać się bardziej zaradnym.

Powód nr 4. Odpoczniesz bez poczucia winy

Gdy podróżujesz z grupą, często ulegasz presji pozostawania w trybie ekspresowego realizowania planu podróży i zwiedzania. Podróżując w pojedynkę łatwiej Ci zwolnić, zmienić plan podróży i danego dnia wybrać się np. na plażę. Odczuwasz także mniejsze poczucie winy, wiedząc, że zmiana planów nie wpłynie na poziom satysfakcji współtowarzysza z odbywanej podróży.

Powód nr 5. Skoncentrujesz się na przeżywanych chwilach

Podróżując ze znajomymi lub bliskimi nie przeżywasz tego, co Cię spotyka tak intensywnie, jak w przypadku gdybyś podróżował w pojedynkę. Zamiast tego, bardzo często koncentrujesz się na robieniu sobie wspólnych zdjęć i rozmowach. Podczas podroży solo, pozostajesz maksymalnie skupiony na aktualnie przeżywanej chwili, dzięki czemu „przywozisz” z takiego wyjazdu więcej cennych wspomnień.

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Najlepsze kierunki na podróżowanie solo

Jeśli pierwsza podróż solo jest dopiero przed Tobą, celem pierwszego wyjazdu w pojedynkę powinno być miejsce, w którym z łatwością się odnajdziesz, nie będziesz czuć wyobcowania, ale które dostarczy Ci wielu wrażeń. Dlatego najlepszym kierunkiem na pierwszą podróż solo są duże polskie miasta, np. Kraków, Wrocław lub Warszawa. Obierając za cel podróży, któreś z tych miast, masz pewność, że nie będziesz się nudzić, ponieważ życie w nich tętni 24h na dobę. Te miasta to także ulubione kierunki zagranicznych turystów, co da Ci namiastkę przebywania w międzykulturowym środowisku. Jeśli zdołasz przezwyciężyć swoją nieśmiałość, z pewnością uda Ci się poznać wiele osób w Twoim wieku podczas Twojego wyjazdu, a być może poznasz dany region z zupełnie innej strony.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Kalendarz Dni Wolnych W 2020 Roku. Kiedy Zaplanować Urlop?
    Początek roku to dobry moment, aby zaplanować urlop w pracy i podróże. Zwłaszcza, że w 2020 roku czeka Was sporo wolnego. Specjalnie dla czytelników naszego Poradnika przygotowaliśmy kalendarz dni wolnych w 2020 roku, a także praktyczne wskazówki kiedy zaplanować urlop.
  • Program Lojalnościowy Best Western Rewards®
    Program lojalnościowy Best Western Rewards® zajął drugie miejsce w rankingu portalu WalletHub, który co roku wyróżnia najlepsze programy lojalnościowe w branży hotelowej. Jak podkreśliło jury konkursu Best Western Rewards® jest idealnym wyborem dla osób podróżujących i szukających programu z punktami, które nie wygasają.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu