8 rad, które pomogą Ci w organizacji podróży

8 Rad, Które Pomogą Ci W Organizacji Podróży

 

    1. Wcześniej rezerwuj bilety lotnicze - To nie tajemnica, że linie lotnicze podnoszą ceny biletów, gdy zbliżają się święta i okres wakacyjny. Właśnie dlatego, warto zacząć szukać biletów lotniczych na 6 miesięcy przed planowaną datą urlopu. Linie lotnicze bardzo często sprzedają loty do określonych destynacji znacznie taniej. Co więcej, istnieje w sieci wiele wyszukiwarek biletów, na których można znaleźć bilety w specjalnych cenach. Są to np. skyscanner.pl lub kayak.pl

    2. Przygotuj listę rzeczy, które są niezbędne - Jeśli chcesz do maksimum skrócić czas przygotowań do podróży, zrób listę niezbędnych rzeczy, których będziesz potrzebować w miejscu docelowym. To pozwoli Ci na zaoszczędzenie kilku godzin spędzonych w sklepach w poszukiwaniu rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Pomyśl nie tylko o ubraniach dostosowanych do temperatur panujących w danym miejscu, ale także o środkach bezpieczeństwa, takich jak bandaże, zatyczki do uszu, wilgotne chusteczki.  Jeśli podróżujesz z dziećmi, nie zapomnij  o spakowaniu zabawek i słodyczy, które sprawią, że Twoje dzieci będą cały czas zajęte przez co nie będą czuć nudy i znużenia podczas podroży.

    3. Uprzedź opiekunkę do dzieci lub osobę wyprowadzającą psa - Organizując urlop musisz pomyśleć, co się stanie z tymi, których zostawiasz na miejscu. Jeśli podróżujesz bez dzieci, maksymalnie na dwa miesiące przed wyjazdem zatroszcz się o wynajęcie opiekunki do dzieci Jeśli chcesz zostawić dzieci pod opieką babci i dziadka, poinformuj ich o tym o wiele wcześniej. Oni też mogą mieć inne plany. Tak samo postąp, jeśli nie masz z kim zostawić psa.

    4. Powiadom bank o swojej podróży - Jeśli planujesz podróżować do jakiegoś miejsca pierwszy raz, zadzwoń do banku i firmy obsługującej Twoje karty kredytowe z wyprzedzeniem i poinformuj ich o swoich planach. Firmy finansowe śledzą wzorce wydatków związane z Tobą i mogą wstrzymywać zakupy, jeśli wydają transakcje zdecydowanie różnią się od wcześniejszych.

    5. Zarezerwuj pobyt w hotelu - Wiele rodzin zapomina, że podczas wakacji mogą zarezerwować pokój w hotelu zamiast męczyć się w często mikroskopijnych pokojach prywatnych pensjonatów na trzeszczących i rozpadających się łóżkach. Ułatw i uprzyjemnij sobie kolejną wycieczkę, rezerwując pokój hotelowy z Best Western Hotels & Resorts. Posiadanie pokoju hotelowego zapewni Twojej rodzinie więcej przestrzeni, a nowoczesne udogodnienia sprawią, że Twoja wakacyjna podróż będzie bardziej przypominać wakacje.

    6. Stwórz plan podróży - Zaplanuj najważniejsze aspekty swojej podróży. Zrób research dotyczący transportu w lokalizacji, w której się zatrzymasz. Przemyśl, ile czasu potrzebujesz aby dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz to w jaki sposób kupić bilety.

    7. Sprawdź ważność dokumentów - Przed wyjazdem sprawdź daty w paszporcie i prawie jazdy. Łatwo przegapić moment wygaśnięcia ważności Twoich dokumentów.  Przygotuj wcześniej zestaw dokumentów dotyczących podróży, kart pokładowych, potwierdzeń hoteli itp. - w folderze umieszczonym obok walizki.

    8. Uprzedź Klientów i współpracowników - Klienci, współpracownicy lub przyjaciele mogą próbować skontaktować się z Tobą w trakcie wakacji. Przygotuj się na to, tworząc zautomatyzowane odpowiedzi e-mail i ustawiając pocztę głosową, aby informować dzwoniących o dniu, w którym wracasz do pracy.

Best Western Hotel Portos Hotele w Warszawie Travel Card


Hotele powiązane z artykułem
 • 7 Sposobów, Aby Twoja Samochodowa Podróż Była Bardziej Luksusowa
  Wycieczki samochodowe to nadal najlepszy sposób, aby w trakcie podróży zobaczyć i poznać dużo nowych miejsc. Dzięki poniższym wskazówkom, Twój samochodowy trip będzie nie tylko wspaniałą, turystyczną przygodą ale także okazją do prawdziwego odpoczynku dla Ciebie i dla Twojej rodziny.
 • Jak Pozostać Pełnym Energii W Podróży?
  Niezależnie od tego, czy korzystasz z pociągu, samolotu, czy samochodu, podróżowanie może okazać się dla Ciebie prawdziwym pożeraczem energii. Jak sprawić, aby podróże nie były takie nużące? Oto krótka lista 5 porad.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu