Jak się spakować do krajów o różnych klimatach?

Podróżując służbowo lub prywatnie do krajów położonych w różnych strefach klimatycznych, musimy zadbać oto, aby w naszej walizce znalazły się rzeczy na każdą pogodę. Jest to niezwykle trudne, szczególnie wtedy gdy możemy wziąć ze sobą tylko jedną walizkę. W tym artykule znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie.

Jak się spakować do krajów o różnych klimatach?

Podczas podroży do destynacji, w których panują wysokie temperatury musisz być przygotowany na konieczność częstej zmiany ubrań w ciągu dnia. Szczególnie, jeśli podróżujesz służbowo, warto, abyś liczył się z sytuacjami, w których np. z klimatyzowanej, chłodnej Sali będziesz musiał przemieścić się na słoneczną plaże. 

Wykonaj  dobry research

Musisz najpierw wykonać szczegółowy rekonesans dotyczący specyfiki stref klimatycznych, w których się znajdziesz. W tym celu przejrzyj strony pogodowe, a także przeczytaj wszystkie możliwe blogi dotyczący krajów, do których się wybierasz. Zapewne ktoś zmierzył się z problemami pogodowymi w tych krajach i ma na ten temat cenne przemyślenia. Najważniejszymi wskaźnikami, które musisz znać jest : średnia temperatura w danym miesiącu, przewidywana wilgoć powietrza, a także prawdopodobieństwo wystąpienia opadów.

Przygotuj różne „warstwy” ubrań

Zamiast pakować ulubione zestawy strojów, skup się mocniej na praktycznym aspekcie tego, co zabierasz ze sobą w podróż. Spakuj koszulki, które wyglądają dobrze samodzielnie, a także pod płaszczem lub sweterkiem. Zapakuj uniwersalne spodnie, najlepiej takie z możliwością odpięcia nogawek i „przerobienia ich” na krótkie spodenki. Skoncentruj się na ubraniach w naturalnych odcieniach, tak aby łatwo można było je ze sobą łączyć. 

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Zwijanie vs. składanie

Pakowanie się w podróż między krajami w różnych strefach klimatycznych może pociągnąć za sobą konieczność spakowania do walizki większej ilości ubrań. Aby pakować się efektywnie i zaoszczędzić miejsca w walizce, rolluj wybrane przez siebie rzeczy. Zrollowane ubrania zabierają mniej miejsca I tym samym, zwiększają przestrzeń w walizce.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • 8 Rad, Które Pomogą Ci W Organizacji Podróży
    Wcześniej rezerwuj bilety lotnicze - To nie tajemnica, że linie lotnicze podnoszą ceny biletów, gdy zbliżają się święta i okres wakacyjny. Właśnie dlatego, warto zacząć szukać biletów lotniczych na 6 miesięcy przed planowaną datą urlopu.
  • 7 Sposobów, Aby Twoja Samochodowa Podróż Była Bardziej Luksusowa
    Wycieczki samochodowe to nadal najlepszy sposób, aby w trakcie podróży zobaczyć i poznać dużo nowych miejsc. Dzięki poniższym wskazówkom, Twój samochodowy trip będzie nie tylko wspaniałą, turystyczną przygodą ale także okazją do prawdziwego odpoczynku dla Ciebie i dla Twojej rodziny.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu