Jak zachować balans między pracą, a wypoczynkiem?

balans między pracą1 min Jeśli prowadzisz firmę, bądź jesteś menadżerem średniego lub wysokiego szczebla, z pewnością zmagasz się z wiecznym brakiem czasu. Ktoś z zewnątrz mógłby pomyśleć, że to niemożliwe i że przecież zawsze możesz obarczyć nadmiarem obowiązków jednego ze swoich przełożonych. W praktyce jednak, w byciu menadżerem, nadmiar czasu to sytuacja wyjątkowo rzadka. Zawsze przecież jest tak wiele do zrobienia.

Czy mimo wszystko wyraźne rozgraniczenie między pracą, a czasem wolnym jest możliwe? Poniżej, przedstawiamy zasady równoważenia pracy i wolnego czasu podczas wakacji.

1. Planuj naprzód!

Zacznij lepiej planować swój czas. Dopasuj rozkład swoich obowiązków do daty rozpoczęcia urlopu. Zaplanuj swój urlop odpowiednio wcześniej, najlepiej na więcej niż dwa miesiące w przód. Pamiętaj, że w między czasie mogą zaskoczyć Cię niezaplanowane wydarzenia, którym będziesz musiał poświęcić dodatkowy czas. Dobre planowanie czasu sprawi, że szybciej uda Ci się dopiąć wszystkie terminy i zadowolić więcej klientów przed urlopem.

2. Daj ludziom znać, że jesteś poza biurem

Największym problemem podczas przebywania na urlopie - z dala od klientów -  jest błędna interpretacja ich oczekiwań. Jeśli przed wyjazdem zrealizowałeś dla Klienta wszystkie założone cele, nie musisz być z nimi podczas swojego urlopu w stałym kontakcie. Klientom nie przeszkadza wtedy, że wyjechałeś na zasłużony urlop. Poinformuj ich o terminie Twojego odpoczynku, a także wskaż osobę, która Cię zastępuje. Dodatkowo, wyjaśnij im, że mogą się z Tobą kontaktować w nagłych wypadkach.

3. Ogranicz korzystanie z telefonu

Smartfon w kieszeni to bardzo uzależniający instrument. Jeśli czujesz się z nim bezpieczniej, możesz przynajmniej wyłączyć w nim aplikację poczty elektronicznej. Nie przejmuj się, jeśli w firmie wystąpi jakaś wyjątkowa sytuacja. Na pewno ktoś znajdzie sposób, jak Cię o tym powiadomić.

Wykorzystaj powyższe porady, aby zrównoważyć pracę i życie prywatne podczas urlopu. W Twoim czasie wolnym skup się przede wszystkim na rodzinie i wypoczynku, aby ponownie móc naładować akumulatory. Tylko pamiętaj, aby trzymać się z dala od pułapek, w które niespodziewanie może wpędzić Cię chęć kontrolowania tego, co dzieje się w firmie podczas Twojej nieobecności.

Powodzenia i szczęśliwego wypoczynku!

 Hotele we Wrocławiu Travel Card


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Jak Utrzymywać Kontakty Z Rodziną Podczas Podróży Służbowych?
    Podróże służbowe zabierają dużo czasu. Latanie, jazda samochodem, jedzenie w ruchu, ciągłe spotkania – to wszystko wyczerpuję organizm i psychikę. Co więcej, w czasie podróży służbowych jesteś z dala od rodziny, przez co odczuwasz większą samotność. To samo odczuwa Twoja rodzina.
  • Nowoczesny Świat Podroży Biznesowych
    Świat biznesu nieustannie się zmienia, a wraz z nim zmienia się rzeczywistość podróży biznesowych. Czym więc cechuje się nowoczesny „Business Traveler” ? Dowiesz się czytając ten artykuł.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu