Poznań, targowa stolica Polski

Niezależnie od tego, czy w centrum naszych zainteresowań jest moda, motoryzacja czy lotnictwo, w Poznaniu z pewnością znajdziemy wydarzenie, które przykuje naszą uwagę. To właśnie w sercu Wielkopolski znajdują się bowiem Międzynarodowe Targi Poznańskie: najstarsze i największe targi w Polsce, które każdego roku gromadzą tysiące osób – odwiedzających i wystawców z całego świata. Hotele Best Western zapraszają do odkrycia tego żywego symbolu miasta.
Poznań, targowa stolica Polski

Poznaj Poznań

Poznań ma wiele do zaoferowania turystom – Stary Rynek z jego kolorowymi kamienicami, tętniące życiem Jeżyce czy Maltę, najgorętsze miejsce w mieście każdego lata. Stolica Wielkopolski to również doskonały punkt wypadowy do odkrywania regionu i jego historii – Gniezna, kolebki i pierwszej stolicy Polski czy popularnego zamku w Kórniku. Jednak od wieków Poznań doceniany jest przede wszystkim jako centrum biznesowe. Dzięki doskonałej lokalizacji w centralnej części kraju, dogodnej siatki komunikacyjnej z całą Europą i stale rozwijanej infrastrukturze hotelowej miasto jest miejscem organizacji światowej rangi spotkań biznesowych i konferencji. Dlatego też nie można mówić o Poznaniu, nie wspominając o jednym z jego najważniejszych symboli, którymi są Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP).

Blisko stuletnie doświadczenie targowe

Tradycja targowa Poznania jest jedną z najdłuższych w Europie i najdłuższą w Polsce. Poznańskie centrum wystawiennicze może poszczycić się niemal stuletnią historią, którą świetnie odzwierciedla architektura jego budynków. Doskonałym tego przykładem jest zabytkowa Hala Reprezentacyjna, nad którą prace rozpoczęły się jeszcze w 1928 roku w ramach przygotowań do jednego z największych spotkań targowych w międzywojennej Polsce – Powszechnej Wystawy Krajowej, którą rok później odwiedziło aż 4,5 miliona osób. Równie rozpoznawalnym budynkiem jest obecnie pawilon targowy nr 11, czyli tzw. „Iglica” – jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów wyróżniających się na tle panoramy miasta i będący prawdziwą wizytówką Poznania.

Nowoczesność w parze z tradycją

Jednak wieloletnia historia to przede wszystkim lata doświadczenia. Targi Poznań to obecnie największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Tylko w 2016 roku w 63 zorganizowanych wydarzeniach targowych wzięło udział ponad 10,5 tys. wystawców, w tym ok. 2500 pochodzących z 56 krajów świata. Obok tradycyjnych spotkań targowych, na MTP organizowane są również inne wydarzenia – koncerty największych gwiazd, megaeventy biznesowe i rozrywkowe czy światowej rangi kongresy i konferencje jak minione: Światowy Kongres FDI, 24 Międzynarodowy Kongres Nauk Politycznych, Zgromadzenie Narodowe, czy Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych.

Best Western Hotel Edison Hotele w Poznaniu Travel Card

Noclegi na najwyższym poziomie – hotele w Poznaniu

Popularność miasta wśród odwiedzających wpływa na dynamiczny rozwój bazy hotelowej. Od marca 2018 goście Best Western mogą wybrać nowy hotel w Poznaniu.  Położony nad Jeziorem Kierskim, Edison Baranowo (ul. Wypoczynkowa 60) to kameralny hotel otoczony piękną przyrodą, który znajduje się zaledwie 4 kilometry od lotniska Poznań-Ławica i dwanaście od ścisłego centrum miasta. Największa rodzina hotelowa planuje też otwarcie kolejnych obiektów, w tym m.in. pierwszego w Polsce Sure Hotel w Poznaniu, którego otwarcie przewidziane jest na 2020 rok.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Spacer Po Krakowie
    Dawna stolica i miasto koronacyjne polskich monarchów, a także druga co do wielkości metropolia w kraju. Kraków, bo o nim mowa, to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród Polskich oraz zagranicznych turystów. Best Western Hotels & Resorts w kilku krokach podpowiada, co warto zobaczyć w jego południowej części.
  • 5 Powodów, Dla Których Podróżowanie Solo Jest Fajne
    Czy warto pojechać w podróż solo? Zastanawiasz się czy warto pojechać w podróż solo? Przedstawiamy kilka powodów podróżowania w pojedynkę, które przekonają Cię, że wyjazdy w solo nie tylko dostarczają niezapomnianych wrażeń, ale uczą czegoś nowego.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu