Daleki wschód jest bliżej niż myślisz – przepis na piękny spacer po Wrocławiu latem

Przepiękny Wrocław, będący stolicą Dolnego Śląska to jedno z najstarszych miast w Polsce, które położone jest nad rzeką Odrą, u podnóża Sudetów. Jego nadrzeczna lokalizacja oraz liczne mosty i kładki nad wodami sprawiają, że często nazywany jest on "polską Wenecją". We Wrocławiu znajdują się również inne atrakcje, takie jak Ogród Japoński, który latem przenosi spacerujących do świata dalekiego wschodu.

Daleki wschod jest blizej niż myslisz przepis na piekny spacer po Wrocławiu latem

Ogród Japoński. Egzotyczne miejsce na mapie Wrocławia

Ogród Japoński to niezwykle egzotyczne miejsce na mapie Wrocławia. Ogród został założony w 1913 roku na Wystawę Stulecia i stanowi namiastkę kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Udział japońskich specjalistów w upiększaniu ogrodu sprawiła, że każdy, nawet najdrobniejszy szczegół odpowiada oryginalnej, japońskiej sztuce projektowania ogrodów. Każdy jego element ma swoje znaczenie oraz odpowiednie miejsce. To doskonała okazja do tego, by przybliżyć sobie niesamowitą, japońską kulturę przez osoby zafascynowane Krajem Kwitnącej Wiśni.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu. Zobacz ponad 7 tys. gatunków roślin z całego świata.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu powstał na przełomie lat 1811-1812 i znajduje się na terenie dawnych miejskich fortyfikacji. Można tu zobaczyć ponad 7 tysięcy gatunków roślin z całego świata. Obecnie jego obszar obejmuje 7,4 ha. Od roku 1988 filią Ogrodu Botanicznego stał się ogród dendrologiczny Arboretum w Wojsławicach.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Odwiedź najstarszy Ogród Zoologiczny w Polsce.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Ciekawostką jest to, iż jest on piątym najchętniej odwiedzanym tego typu miejscem w Europie. To doskonałe miejsce na spacery i podziwianie licznych okazów fauny.

Rynek we Wrocławiu. Zrób zdjęcie Ratuszowi - jednemu z najpiękniejszych zabytków gotyckiej sztuki mieszczańskiej.

Jest jednym z największych i najpiękniejszych rynków w Polsce. Otaczają go przepiękne, zabytkowe kamieniczki, a najcenniejsze z nich znajdują się w pierzei zachodniej. Prawdopodobnie najpiękniejszym zabytkiem gotyckiej sztuki mieszczańskiej w Polsce jest Ratusz, będący najbardziej okazałym zabytkiem wrocławskiego Rynku. Wymienione atrakcje są jedynie niewielką namiastką tego, co można znaleźć w pobliżu hotelu Best Western Prima Hotel Wrocław. Warto zwrócić uwagę na liczne, monumentalne kościoły, barokowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Kamieniczki Jaś i Małgosia, Arsenał Miejski, Panoramę Racławicką oraz Halę Ludową i wiele innych.

Zatrzymaj się w hotelu sieci Best Western we Wrocławiu!

Odwiedzając jedno z najpiękniejszych miast Polski, warto sprawdzić wolne pokoje w Best Western Prima Hotel Wrocław. Obiekt wyróżnia się on wspaniałą lokalizacją, wysokim standardem oraz licznymi atrakcjami przygotowanymi z myślą o gościach. Co więcej, w jego pobliżu znajduje się wiele ciekawych i zabytkowych miejsc, do których z pewnością będzie chciało się wracać, podobnie jak do hotelu. Best Western Prima Hotel Wrocław to pierwszy powstały w Polsce hotel słynnej sieci Best Western, który położony jest w sąsiedztwie zabytkowego Rynku we Wrocławiu. Cztery staromiejskie kamienice, które zostały gruntownie przebudowane z zachowaną tradycyjną fasadą i zabytkowymi elementami wnętrza tworzą to wspaniałe miejsce. Goście hotelowi mogą zatrzymać się w apartamencie, bądź jednym z 78 pokoi jedno- i dwuosobowych. Liczne udogodnienia, wspaniały wystrój i piękna okolica. To wszystko sprawia, że zdecydowanie warto zatrzymać się w Best Western Prima Hotel Wrocław przy ulicy Kiełbaśniczej 16-19 we Wrocławiu.

 Hotele we Wrocławiu Travel Card


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • Opole - Najbardziej Rozśpiewane Miasto W Polsce
    Weekend spędzony spokojnie, bez tłumów turystów, spacery pośród zieleni, na zwiedzaniu zabytków, bez konieczności stania w długich kolejkach i przystępne ceny. Brzmi zachęcająco? Na tym jednak nie kończy się długa lista atrakcji oferowanych przez Opole. Sieć Hoteli Best Western podpowiada co warto zobaczyć przebywając w urokliwej stolicy Opolszczyzny, gdzie turyści mogą cieszyć oko sztuką na światowym poziomie, podniebienie przepyszną, tradycyjną kuchnią oraz duszę pobliską dziką przyrodą.
  • Kierunek Jurata! Udany Pomysł Na Wiosenny Weekend I Wakacje Latem
    Przed II wojną światową, Jurata była miejscem kultowym i jako pierwsza nadmorska miejscowość pełniła dla turystów rolę kurortu. Nie byli to zwykli turyści. Na wakacje w Juracie mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Obecnie, Jurata wciąż jest bardzo popularną destynacją dla polskich wczasowiczów i ma im do zaoferowania o wiele niż piękne wybrzeże.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu