Gdańsk w październiku i listopadzie. Czy warto przyjechać do Gdańska jesienią?

Gdańsk to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zwykle jednak większość turystów wybiera się tam latem, ponieważ Gdańsk kojarzy się głównie latem. Sprawdźmy, czy warto odwiedzić Gdańsk jesienią?

Gdańsk w październiku i listopadzie. Czy warto przyjechać do Gdańska jesienią?

Dlaczego warto przyjechać do Gdańska?

W Polsce jest wiele kurortów, które gwarantują przyjezdnym wspaniały wypoczynek. Gdańsk jednak to nie tylko piękna plaża nad Bałtykiem. Ważnym powodem, dla którego warto przyjechać do Gdańska,  jest przede wszystkim to, że wiąże się z nim ponad tysiącletnią historią. Miasto to jest również jednym z najstarszych w Polsce. To właśnie tutaj rozgrywała się znaczna i niezwykle ważna część polskiej historii. Dowody na to, można zobaczyć niemal na każdym kroku. Zapierająca dech w piersiach architektura zabytkowa, płynnie łącząca się z nowoczesnością, nadaje temu miejscu jeszcze więcej magii. Gdańsk oferuje turystom niezwykłe bogactwo wspaniałych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Muzea, kościoły, czy znana wszystkim stocznia. I wszystko to najlepiej zobaczyć właśnie jesienią, kiedy to kolejki turystów nie zaburzają niepowtarzalnego klimatu tych obiektów.

Gdańsk – miasto łączące historię z nowoczesnością.

Nie da się ukryć, że to nadmorskie miasto jest jednym z najlepszych miejsc do zwiedzania przez osoby fascynujące się historią. Na niemal każdym kroku, mija się budynki i miejsca, które odegrały ważną rolę w naszych dziejach. Tutaj także świetnie będą czuli się ci, którzy doceniają piękno zabytkowej architektury. Gdańsk doskonale łączy w sobie historię z nowoczesnością, a budynki mające kilkaset lat są tu dosłownie wszędzie. A

Główne Miasto i Westerplatte – miejsca, które musisz odwiedzić.

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Gdańsku jest niewątpliwie Główne Miasto. W odróżnieniu od innych polskich miast, w Gdańsku tak nazwane zostało Stare Miasto, czy też Rynek Główny. Pięknie odrestaurowane, kolorowe kamienice, a także majestatyczny Ratusz Głównego Miasta, którego najstarsze elementy sięgają XIV wieku, robią duże wrażenie, szczególnie w jesiennym słońcu. W Gdańsku zobaczyć można także jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych fontann w Polsce — Fontannę Neptuna. Powstała w 1633 roku, lecz w pełnej okazałości podziwiać można ją dopiero od 1954 roku.  Dla pasjonatów historii, punktem obowiązkowym jest także oczywiście Westerplatte. To właśnie tutaj w 1939 rozpoczęła się wojna. Uzupełnieniem tej wycieczki może być także odwiedzenie Gdańskiego Muzeum II wojny światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. W tym drugim, na turystów czekają eksponaty pochodzące z czasów PRL-u, a także unikatowe materiały wykorzystywane w czasie walki o wolność Polski przez Solidarność.

Muzea w Gdańsku.  Zobacz największą kolekcję bursztynu na świecie w Muzeum Bursztynu.

W Gdańsku znajduje się wiele muzeów oraz innych obiektów, jakie warto zobaczyć. Przede wszystkim mieści się tu Muzeum Bursztynu. Obiekt ten posiada jedną z największych kolekcji na świecie. Są tu nie tylko liczące sobie miliony lat kamienie z fragmentami zastygniętych owadów, ale i przepiękne wyroby, w tym także meble.  Gdańsk to miasto, po którym spacerować można godzinami. Świetny czas spędzać można zarówno na świeżym powietrzu, jak i w licznych muzeach. Jeśli podczas wyjazdu trafi się słoneczna pogoda, warto wybrać się na rejs po Motławie. Można także udać się na spacer brzegiem morza, czy odwiedzić gdańskie Molo.

Co warto zjeść w Gdańsku? Miasto klimatycznych knajpek i barów.

W Gdańsku jest wiele miejsc, które oferują turystom doskonałą zabawę. Zarówno w centrum, jak i nad morzem znajdziemy wiele klubów i barów, w których można spędzić wieczór ze znajomymi. Warto pamiętać także o doskonałym jedzeniu, jakie oferują w tym mieście restauracje. Kolacja, czy obiad z widokiem na bezkresne morze lub piękne zabytkowe kamienice? Tak jest. W Gdańsku przez cały rok działają świetne knajpki serwujące lokalną kuchnię i nie tylko. Co warto zjeść w Gdańsku? Przede wszystkim ryby i inne świeże owoce morza. Tego w Gdańsku nie brakuje. W trakcie zwiedzania warto wybrać się na kawę do jednego z lokali znajdujących się na Długim Pobrzeżu. Jest to deptak ulokowany tuż przy brzegu Motławy. Znajduje się tu wiele restauracji i kawiarni, w których serwowane są nie tylko pyszne napoje i posiłki, ale i wspaniały widok. Scenerie bowiem budują mosty oraz zabytkowa architektura.

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Dlaczego jesień to dobry czas na przyjazd do Gdańska?

Jesień to świetny czas na zwiedzanie Gdańska. Większość obiektów mieści się w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego też wycieczce nie zagrozi nawet kapryśna pogoda. Ponadto, jesienią Gdańsk wygląda jeszcze piękniej niż zwykle. Delikatne słońce w połączeniu z kolorowymi liśćmi tworzą piękne tło dla zabytkowej architektury. Jest to więc dobry moment na zwiedzanie, ponieważ nie ma nieznośnych upałów, jakie ostatnio potrafi zaserwować polskie lato. Poza sezonem możemy liczyć na znalezienie znacznie tańszego noclegu o naprawdę wysokim standardzie. Tak jest między innymi w przypadku jednego z popularniejszych hoteli w Gdańsku, czyli Best Western Plus Arkon Park Hotel. Oferuje on swym gościom wiele atrakcji, w tym masaże, czy saunę, które z pewnością sprawdzą się znakomicie po całodniowym zwiedzaniu.  Warto podkreślić, że jesienią w Gdańsku jest znacznie mniej turystów niż w szczytowym sezonie. Dzięki temu zwiedzanie jest znacznie przyjemniejsze i pozbawione stresu spowodowanego ciągłymi kolejkami i zatłoczonymi restauracjami. Jesienią można poznać prawdziwe uroki Gdańska. Z pewnością niejedna osoba zakocha się w tym mieście po takiej wycieczce.

Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
  • 8 Rad, Które Pomogą Ci W Organizacji Podróży
    Wcześniej rezerwuj bilety lotnicze - To nie tajemnica, że linie lotnicze podnoszą ceny biletów, gdy zbliżają się święta i okres wakacyjny. Właśnie dlatego, warto zacząć szukać biletów lotniczych na 6 miesięcy przed planowaną datą urlopu.
  • 7 Sposobów, Aby Twoja Samochodowa Podróż Była Bardziej Luksusowa
    Wycieczki samochodowe to nadal najlepszy sposób, aby w trakcie podróży zobaczyć i poznać dużo nowych miejsc. Dzięki poniższym wskazówkom, Twój samochodowy trip będzie nie tylko wspaniałą, turystyczną przygodą ale także okazją do prawdziwego odpoczynku dla Ciebie i dla Twojej rodziny.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu