4 wskazówki, które poprawią Twoje zdjęcia

Robienie zdjęć na wakacjach smartfonem stało się powszechne. O wiele łatwiej, w daleką podróż, zamiast ciężkiego aparatu fotograficznego zabrać mały smartfon wyposażony w dobry aparat. Jednak czy zdjęcia wykonywane telefonem mogą być dobre? Owszem, tak!  Poznaj kilka praktycznych zasad z dziedziny fotografii, a Twoje zdjęcia z wakacji zaczną wzbudzać podziw i wprowadzą niejednego odbiorcę w osłupienie.

4 wskazówki, które poprawią Twoje zdjęcia

   1. Zadbaj o dobrą ekspozycję - Większość wbudowanych w smartfony aplikacji do fotografowania ma możliwość optymalizacji jasności i ostrości zdjęcia. Wystarczy przed jego zrobieniem, uderzyć palcem w dowolne miejsce na ekranie, a aparat sam dostosuje obydwa parametry tak, aby zdjęcie wyszło jak najkorzystniej.

   2. Zachowaj złoty podział - W każdym smartfonie istnieje opcja włączenia linii pomocniczych. Dzięki nim bardzo łatwo wyprostujesz kadr, a także zadbasz oto, aby określone obiekty na zdjęciu znalazły się w odpowiednim miejscu na fotografii. Przecięcia linii pomocniczych wskazują tzw. mocne punkty kadru, czyli miejsca, w których należy umieścić najważniejsze dla nas elementy obrazu.

   3. Doceń znaczenie perspektywy - Większość zdjęć jest robiona z poziomu ludzkiego wzroku, czyli z wysokości 160 cm – 200 cm. Robiąc zdjęcie przemyśl, czy przypadkiem dany obiekt nie wyjdzie na zdjęciu korzystniej, jeśli skieruje się na niego aparat np. z pozycji leżącej, kucającej lub z perspektywy powyżej linii oczu.

   4. Tryb HDR – lek na intensywne słońce - Będąc na wakacjach często jesteśmy zmuszeni do robienia zdjęć w warunkach, w których świeci intensywne słońce. Właśnie wtedy mocno oświetlone/jasne elementy na zdjęciach wychodzą na „przepalone”, natomiast obiekty umiejscowione w cieniu są zbyt ciemne, a przez to niewyraźne. Tryb HDR pozwoli Ci równomiernie doświetlić wszystkie elementy znajdujące się na zdjęciu.

 Hotele we Wrocławiu Travel Card


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
 • Jak Się Spakować Do Krajów O Różnych Klimatach?
  Podróżując służbowo lub prywatnie do krajów położonych w różnych strefach klimatycznych, musimy zadbać oto, aby w naszej walizce znalazły się rzeczy na każdą pogodę. Jest to niezwykle trudne, szczególnie wtedy gdy możemy wziąć ze sobą tylko jedną walizkę. W tym artykule znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie.
 • 8 Rad, Które Pomogą Ci W Organizacji Podróży
  Wcześniej rezerwuj bilety lotnicze - To nie tajemnica, że linie lotnicze podnoszą ceny biletów, gdy zbliżają się święta i okres wakacyjny. Właśnie dlatego, warto zacząć szukać biletów lotniczych na 6 miesięcy przed planowaną datą urlopu.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu