Kalendarz dni wolnych w 2019 roku. Kiedy zaplanować urlop?

Początek roku to dobry moment, aby zaplanować urlop w pracy i podróże. Zwłaszcza, że w 2019 roku czeka Was sporo wolnego. Specjalnie dla czytelników naszego Poradnika przygotowaliśmy kalendarz dni wolnych w 2019 roku, a także praktyczne wskazówki kiedy zaplanować urlop.

Długi weekend majowy 2019

Kalendarz dni wolnych w 2019 roku

Jeśli nie wiecie kiedy zaplanować urlop w 2019, pomoże Wam w tym przygotowany przez nas kalendarz dni wolnych na 2019 roku, a także ich poniższa lista. Dzięki naszemu kalendarzowi, szybko sprawdzicie:

 • kiedy wypadają dni wolne od pracy w 2019 roku?
 • kiedy jest Wielkanoc 2019?
 • kiedy są długie weekendy 2019?

 

Lista dni wolnych w 2019 roku

Dzień Wolny

Dzień Tygodnia

Nazwa Dnia Wolnego

6 stycznia

Niedziela

Święto Trzech Króli

21 kwietnia

Niedziela

Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia

Poniedziałek

Poniedziałek Wielkanocny

1 maja

Środa

Święto Pracy

3 maja

Piątek

Święto Konstytucji 3 maja

9 czerwca

Niedziela

Zesłanie Ducha Świętego

20 czerwca

Czwartek

Boże Ciało

15 sierpnia

Czwartek

Święto Wojska Polskiego

1 listopada

Piątek

Wszystkich Świętych

11 listopada

Poniedziałek

Święto Niepodległości

25 grudnia i 26 grudnia

Środa i Czwartek

Boże Narodzenie

Kiedy zaplanować urlop w 2019?

2019 rok zapowiada się bardzo korzystnie pod względem możliwości wzięcia urlopu. Jeśli tylko dobrze zagospodarujecie przysługujące Wam dni wolne, macie szanse na wykorzystanie aż sześciu długich weekendów.  Kiedy więc najlepiej zaplanować urlop w 2019 roku?

Weekend wielkanocny i majówka 2019

Święta Wielkanocne oraz majówkę dzieli tylko kilka dni roboczych.  Osoby, które zaplanują urlop między 23 – 30 kwietnia, a dodatkowo wezmą wolne 2 maja będą mogły wykorzystać przerwę od pracy trwającą aż 16 dni. Końcówka kwietnia i weekend majowy  to idealny czas na wyjazd na Warmię i Mazury lub organizację wyjazdu w Bieszczady. Jeśli się z tym zgadzacie, warto rozważyć rezerwację pobytu w Best Western Plus Hotel Dyplomat w Olsztynie. Prawda, że dobry sposób na połączenie weekendu wielkanocnego i majówki?

Długi weekend majowy 2019

Święto Pracy  w tym roku wypada w środę. Z kolei, 2 dni później obchodzimy Święto Konstytucji 3 maja. Jeśli  uda się Wam wziąć wolne 2 maja w czwartek, zyskujecie aż 5 dni wolnego, podczas których możecie spędzić niezapomniany długi weekend majowy. To spora ilość czasu, którą możecie wykorzystać np. na zaplanowanie rodzinnej wycieczki rowerowej po malowniczych okolicach Białegostoku. W tym celu, polecamy sprawdzić wolne terminy w Best Western Hotel Cristal w Białymstoku lub np. w Best Western Grand Hotel w Kielcach.

Weekend blisko Święta Bożego Ciała 2019

Święto Bożego Ciała wypada 20 czerwca w czwartek i jest dniem wolnym od pracy. Osoby,  które nie mają wielu dni urlopowych do wykorzystania,  biorąc wolne 21 czerwca, zyskują 4-dniowy długi weekend. Jak go spędzić? Np. nad polskim morzem w Best Western Hotel Jurata.

dlugi weekend w listopadzie 2019

Weekend blisko Święta Wojska Polskiego 2019

Kolejną okazją do przedłużenia sobie weekendu jest 15 sierpnia. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W tym roku, przypada ono w czwartek. Wystarczy wziąć urlop w piątek, żeby mieć 4 dni wolnego. Zyskany w ten sposób czas wolny, można przeznaczyć na zwiedzanie jednego z większych miast w Polsce – np. Krakowa. Sprawdźcie wolne terminy w jednym z hoteli Best Western w tym mieście:

Hotele w Krakowie:

Best Western Hotel Jurata Hotele w Juracie Travel Card

Długie weekendy w listopadzie 2019

W listopadzie 2019 usytuowanie świąt w kalendarzu jest również bardzo korzystne i daje możliwość dłuższego wypoczynku. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest co roku 1 listopada. W  tym roku wypada zaraz po weekendzie – w poniedziałek. Tak samo jest w przypadku Święta Niepodległości, które obchodzone jest 11 listopada. Gdzie jednak spędzić oba długie weekendy w listopadzie? Polecamy zwiedzić w tym czasie Warszawę – zorganizować rodzinny spacer po Cmentarzu Powązkowskim, a także uczestniczyć w obchodach 11 listopada.

Hotele w Warszawie:

Jarmark

Weekend w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2019

Na długi weekend możemy liczyć także w okresie świąt Bożego Narodzenia. W 2019 roku, wigilia wypada we wtorek – można więc wziąć trzy dni urlopu (w poniedziałek, wtorek i piątek). Dzięki temu zyskacie cały tydzień wolnego. Jak jednak spędzić długi weekend w okresie Świąt Bożego Narodzenia? Przyjedźcie do Wrocławia, aby zobaczyć na własne oczy organizowany corocznie Jarmark Świąteczny w tym mieście, a przy okazji zatrzymajcie się w jednym z naszych hoteli.

Mamy nadzieję, że kalendarz dni wolnych od pracy w 2019 roku i nasze wskazówki staną się dla Was praktycznym narzędziem podczas planowania urlopów w pracy.  Jeśli podczas zaplanowanych dni wolnych będziecie podróżować z dziećmi, koniecznie zapoznajcie się z naszym poprzednim artykułem, który podpowie Wam jak podróżować z dziećmi.


Hotele powiązane z artykułem
Zobacz również pozostałe artykuły
 • Program Lojalnościowy Best Western Rewards®
  Program lojalnościowy Best Western Rewards® zajął drugie miejsce w rankingu portalu WalletHub, który co roku wyróżnia najlepsze programy lojalnościowe w branży hotelowej. Jak podkreśliło jury konkursu Best Western Rewards® jest idealnym wyborem dla osób podróżujących i szukających programu z punktami, które nie wygasają.
 • 5 Porad, Które Pozwolą Ci Podróżować Z Prawie Każdym
  Czasami zdarza się, że osoba, z którą podróżujesz ma inny styl podróży niż Twój własny. Dotyczy to zarówno par, przyjaciół, jak i członków rodziny. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw porad, które pomogą Ci podróżować niemal z każdym.
 • Kalendarz Dni Wolnych 2020.
  Rok 2020 zbliża się wielkimi krokami. Warto więc dowiedzieć się już teraz, ile dodatkowych wolnych dni przyniosą długie weekendy. Kiedy najlepiej zarezerwować czas na wypoczynek w 2020 roku? Odpowiedź zamieszczamy w tym artykule.

 
 
 

Menu

 Polski
Menu