Hotele w Katowicach
 • 1 Noc

Hotele w Katowicach

Katowice otrzymały prawa miejskie 11 września 1865 roku. Mieszczą się w południowej Polsce i stanowią siedzibę władz województwa śląskiego. Miasto zaliczane jest jednego z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W Katowicach znajduje się siedziba Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. Do miasta można dostać się zarówno drogą powietrzną, jak i lądową. Samoloty latają do Katowic z największych polskich miast, natomiast w przypadku drogi lądowej, dostępne są pociągi oraz autobusy.

Hotel Katowice

Do głównych atrakcji Katowic należą dobrze wszystkim znany "Katowicki Spodek", który swoim kształtem przypomina UFO. Ponadto odbywają się w nim różnorodne koncerty artystów z całego świata, co przyciąga ogrom turystów nie tylko z Polski. W Katowicach warto również odwiedzić Archikatedrę Chrystusa Króla, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką, a także Pomnik Powstańców Śląskich. Osoby, które lubią wycieczki po muzeach, niewątpliwie powinny wybrać się do Muzeum Hansa Klossa i wrócić wspomnieniami do serialu "Stawka większa niż życie". Jeśli szukasz hotelu w Katowicach, sprawdź koniecznie obiekty Best Western.

Ikona walizkiDowiedz się więcej o Katowice

Powiązane artykuły z Katowicami:

Na Co Zwracać Uwagę Kupując Narty? Przygotuj Się Do Sezonu Zimowego.
Wbrew pozorom, kupno nowych nart - zarówno dla amatorów, jak i osób doświadczonych - nie zawsze jest proste. Wszystko wiąże się z tym, że ich dobór powinien opierać się na własnych preferencjach, możliwościach i innych, równie ważnych kwestiach. Na co zwracać uwagi kupując narty?

Motocyklem Na Szlaku Orlich Gniazd. Zobacz 3-Dniowy Plan Zwiedzania!
Coraz więcej osób wybiera motocykl jako swój główny środek transportu. Nie ma co się dziwić, tras jest coraz więcej. Na motocyklu można przejechać całą Polskę, warto jednak sprawdzić wcześniej najciekawsze trasy.

Pięć Powodów, Dla Których Warto Pojechać Na Górny Śląsk
Katowice, stolica województwa śląskiego, która do niedawna kojarzyła się z przemysłem górniczym i osiedlami robotniczymi, ostatnimi czasy coraz chętniej pokazuje swoje drugie oblicze. Miasto coraz częściej jest kojarzone ze znakomitą kuchnią, bogatą kulturą oraz ciekawą historią.

Jak Utrzymywać Kontakty Z Rodziną Podczas Podróży Służbowych?
Podróże służbowe zabierają dużo czasu. Latanie, jazda samochodem, jedzenie w ruchu, ciągłe spotkania – to wszystko wyczerpuję organizm i psychikę. Co więcej, w czasie podróży służbowych jesteś z dala od rodziny, przez co odczuwasz większą samotność. To samo odczuwa Twoja rodzina.

4 Trendy, Które Zmieniają Branżę Hotelową
Postępy w branży technologicznej i nowoczesnym designie zmieniają wygląd obecnego świata. Dotyczy to także branży hotelarskiej. Zbadaliśmy cztery ważne trendy, które ostatnio mocno wpływają na branżę hotelarską, oraz które zdążyły już doprowadzić do istotnych zmian na tym rynku.

Sezon Festiwali Muzycznych… Czas Start!
Każdy prawdziwy fan muzyki wyczekuje na ten czas z wytęsknieniem. Niezapomniana zabawa, nowe znajomości i odpoczynek. W Polsce najgorętsza pora roku może oznaczać tylko jedno - sezon na letnie festiwale muzyczne w pełni wystartował.

Odkryj Ukryte Oblicze Śląska
Katowice – miasto zlokalizowane w samym sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego – będzie świetnym miejscem wypadowym do odkrywania zaskakujących atrakcji Śląska. Wiele z nich, jak zabytkowa kopalnia srebra czy tradycyjna gorzelnia, jest nierozerwalnie związanych z historią regionu, inne dodają miastu nowoczesnego ducha.

5 Wskazówek Dla Podróżujących Seniorów
W sezonie turystycznym, seniorzy podróżują równie intensywnie, co wszyscy inni. Jeśli jesteś seniorem i kochasz podróże, poniższe porady na pewno Ci się przydadzą i chętnie będziesz z nich korzystać.

7 Sposobów, Aby Twoja Samochodowa Podróż Była Bardziej Luksusowa
Wycieczki samochodowe to nadal najlepszy sposób, aby w trakcie podróży zobaczyć i poznać dużo nowych miejsc. Dzięki poniższym wskazówkom, Twój samochodowy trip będzie nie tylko wspaniałą, turystyczną przygodą ale także okazją do prawdziwego odpoczynku dla Ciebie i dla Twojej rodziny.

Najlepsze Co-Workingowe Biura Na Świecie. Gdzie Spotykają Się Biznesmeni Z Całego Świata?
Praca zdalna i w systemie home office zyskuje coraz to liczniejszych zwolenników. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracującą mamę, która chce pogodzić obowiązki domowe z pracą, biznesmenów czy chociażby freelancerów, miejsca co-workingowe są doskonałym pomysłem na oddzielenie życia prywatnego od pracy.


Ikona mapy z pinem lokalizacjiAtrakcje Katowice
 • Spodek
 • Spodek
 • Nikiszowiec
 • Giszowiec
 • Kościół NMP,
 • Katedra w Katowicach
 • Kościół w Panewnikach
 • Rynek
 • Rondo w Katowicach
 • Dolina Trzech Stawów
 • Las Murckowski
 • Park Kościuszki
 • Śląskie Wesołe Miasteczko
 • Planetarium Śląskie
 • Śląski Ogród Zoologiczny
 • Kolejka Linowa Elka

Hotele w Katowicach

Filtr
 Filtr
Filtr


Naciśnij

Hotel Vista

Ostrava, CS

47.5 Mile / 76.5 km

101.74

EUR

Zobacz pokoje

Naciśnij

Kpr. Vajdy 3406/2
Ostrava, Czech Republic 70030 Czech Republic cz

4.383/5
124  Opinie Verified
Polecane Udogodnienia

Naciśnij

Kraków Old Town Hotel

Krakow

43.0 Mile / 69.3 km

611.10

PLN

Zobacz pokoje

Naciśnij

ul. Św. Gertrudy 6
Kraków, 31-046 Polska pl

4.472/5
382  Opinie Verified
Polecane Udogodnienia

Naciśnij

Hotel Mariacki

Katowice

0.5 Mile / 0.8 km

390.00

PLN

Zobacz pokoje

Naciśnij

ul. Mariacka 15
Katowice, 40-014 Polska pl

4.497/5
717  Opinie Verified
Polecane Udogodnienia

Menu

 Polski
Menu